Kampçıyız.Net

Tekirdağ Kamp Alanları 2019 – Nereye Nasıl Gidilir?

25.06.2019
Tekirdağ Kamp Alanları 2019  – Nereye Nasıl Gidilir?

Tekirdağ, kamp atmak için tercih edeceğiniz en güzel bölgelerden birisi olacaktır. Tekirdağ kamp alanları listemizde, Tekirdağ il sınırları içerisinde ve yakın çevrede kamp atabileceğiniz, doğanın enerjisini tüm vücudunuzda hissedebileceğiniz alanların tamamını bir araya getirdik. İşte Tekirdağ kamp alanları…

Edirne ile il sınırları oldukça yakın olan Tekirdağ’a alternatif olarak Edirne kamp alanları listemize göz atabilirsiniz. 

Kastro Tabiat Parkı Kamp Alanı

Tekirdağ kamp alanları arasında ilk sıraya kesinlikle Kastro tabiat parkını eklemek istiyorum. Çünkü son zamanlarda yaptığım en eğlenceli kamp aktivitesi burada idi. Parkın içerisine girdiğinizde, hemen ileride sol tarafta oldukça büyük çadırları görebilirsiniz. İsterseniz o çadırların yakınına, isterseniz de nehrin kenar bölümüne çadırınızı kurabilirsiniz. Tekirdağ kamp alanları arasında yer alan Kastro tabiat parkından oldukça sinek bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı yanınıza sinek kovucu sprey almanızda fayda var. Ayrıca denize girmeniz pek önerilmiyor. Eğer çok iyi bir yüzücü değilseniz, kum çekecektir. Buda oldukça tehlikeli bir harekettir.

 Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Uçmakdere Paraşüt İniş Alanı Kamp Alanı

Tekirdağ’ın kamp alanları açısından en çok tercih edilen bölgesi Uçmakdere kamp alanıdır. Paraşüt iniş alanında hemen deniz kenarına çadırınızı kurabilirsiniz. Suyu oldukça temizdir ve doğa olarak sizi mest edecek, tüm negatif enerjinizi üzerinizden atabilmenizi sağlayacak doğaya sahiptir. Bu sebepten dolayı Tekirdağ kamp alanları arasında sizi dinlendirecek bir yer arıyorsanız Uçmakdere kamp alanını tercih ederek, hemen gidip çadırınızı kurabilirsiniz. Hem kısa süreli kamplar, hem de uzun süreli kamplar için oldukça uygun bir kamp alanı olarak ön plana çıkmaktadır.

 Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Uçmakdere Mocamp Çınar Kamp Alanı

Tekirdağ kamp alanları arasında tercih edebileceğiniz bir diğer kamp alanı ise Uçmakdere Mocamp Çınar kamp alanı olmaktadır. Yemyeşil ağaçlar arasında mavinin tam dibinde tatil keyfinde bir kamp için bu alan kesinlikle tercih edilmelidir. Özellikle Tekirdağ’ı baştan aşağı gezmek isteyenlerin kesinlikle uğramasını önerdiğim bu kamp alanı, uzun süreli kamplar için sıkıcı olabilir. Fakat 2-3 günlük kamplar için sizi mest edecektir. 2 günden daha az süre kalmanız ise tadını almadan dönmenize sebep olacaktır. Bu yüzden bu süreyi ayarlamaya özen gösterin.

 Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Dalçık Kamp Alanı

Tekirdağ Marmaraereğlisi sınırları içerisinde yer alan Dalçık bölgesi, mükemmel doğası ve denizyle birlikte sizi oldukça mest edecektir. Denizi biraz kirli olsa dahi, havanın kokusu farkını hissettirmektedir. Deniz kenarına çadırınızı kurabilirsiniz. Uzun süreli kamplar için değil, genellikle günü birlik veya 1 gecelik kamplar için tavsiye ediyorum. Tekirdağ kamp alanları arasında tercih edilebilecek bölgelerden birisi olan Dalçık kamp alanı, 7’den 70’e herkes için uygun bir bölgedir.

 Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Güneşkaya Kamp Alanı

Aslında Güneşkaya Piknik Alanı olarak geçen söz konusu bölge, Saray ilçesinde yer almakta olup, yeşilin her tonunu rahatlıkla görebileceğiniz alanlardan birisidir. Bölge haftasonları oldukça fazla şekilde piknikçi ağırladığından dolayı genellikle haftaiçi ve kamp sezonu dışında gidilmesini tavsiye ediyoruz. Kıyıköy sahilinin kötü olduğu söyleniyor. Fakat mekan olarak oldukça hoş vakit geçirebileceğiniz bir yer.

 Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Güngörmez Kanara Kanyonu Kamp Alanı

Tekirdağ kamp alanları arasında yer alan bu kanyon, aklınızda Tazı kanyonu gibi bölgeler oluşturmasın. Orta boyut bir kanyondur. Çevresi çok hoş bir görüntü olmasa da, yine ağaçlarla ve çimlerle hoş bir bölge olarak kendini göstermektedir. Tekil kamplar için değil, grup kampları için tercih edebilirsiniz. Zemin çimenlik alan sebebiyle oldukça yumuşak olup, rahatlığına düşkün olanlar için Tekirdağ kamp alanları arasında tercih edebileceğiniz ilk bölgedir. Fakat bana rahatlık önemli değil, doğal güzellik lazım diyorsanız çok iyi bir alan olmadığını belirtebiliriz.

 Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Bağtur Aile Camping

Özel bir alan olan Bağtur Aile Camping, 14.000 metrekare alan içerisinde oldukça büyük bir mekandır. Denize sıfır olması sebebiyle her yıl çok sayıda kampçı uğrayan alanda elektrik, duş, cafe, bar yer almaktadır. Yanınıza sadece çadırınızı alıp gidebilirsiniz. Her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir yer olarak dikkat çekmektedir. Eğer Tekirdağ kamp alanları arasında güvenli/özel bir kamp alanı arıyorsanız ve özellikle aile için tercih etmek istiyorsanız Bağtur Aile Camping tercihi yapabilirsiniz.

 Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

ASPIM Barbaros Kamp Alanı

Süleymanpaşa ilçesinde yer alan ASPIM Barbaros Kamp Alanı Tekirdağ denizinin en güzel bölgesinde yer almaktadır. Çaybahçesi, büfenin bulunduğu bu kamp alanının dışında ayrıca bir park alanıda bulunuyor. Yani oldukça eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir kamp aktivitesi yapabilirsiniz. Google Yorumlarına ve bunun yanı sıra sosyal medyadaki görüşlere baktığınızda ise genel olarak tercih edilen bir kamp alanı olarak dikkat çeken ASPIM Barbaros kamp alanı, yine aile için tercih edilebilecek bölgelerden birisi olmaktadır.

 Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Barış Çamlık Camping

Tekirdağ Merkez bölgesinde yer alan Barış Çamlık Camping, yine ücretli kamp alanlarından birisidir. Pansiyon tarzı herhangi bir şeyi olmayan bu kamp alanı sadece çadırlılara özel olarak yapılmıştır. Kampçının ihtiyaç duyduğu hemen hemen her şeye yer verilen söz konusu kamp alanı özellikle Tekirdağ’da kamp yaparken, tüm güzellikleri görmek isteyenler için tercih edilebilecek bölgelerden birisi olmaktadır. Karaevli Mahallesi üzerinde bulunan Barış Çamlık Camping, 2019 yılının en çok tercih edilen kamp alanlarından birisidir.

 Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Saklı Koy Camping

Marmaraereğlisi ilçe sınırlarında bulunan Saklı Koy Camping, adından da anlaşılacağı üzere saklı güzellikleri barındıran oldukça hoş ve dikkat çekmeyen bir alandır. Bu sebepten dolayı çok kalabalık değildir. Eğer sakin ve doğal güzellikleri tada tada bir kamp yapmak istiyorsanız Saklı Koy Camping’i tercih edebilirsiniz. Haftasonları restoranı tıklım tıklım olan bu bölgede, haftasonu rahatsız olabilirsiniz. Eğer kalabalıktan hoşlanmıyorsanız haftaiçi, sosyalleşmeyi seviyorsanız haftasonu gidebilirsiniz. Google Yorumlarına baktığımızda oldukça hoş ve olumlu yorumların bulunduğunu belirtebilirsiniz.

 Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Gülay Camping

Yine Tekirdağ kamp alanları arasında bulunan Gülay Camping, Marmaraereğlisi ilçe sınırlarında konumlandırılmıştır. Özellikle aileler için tercih edilebilecek bu kamp alanında çadır kapasitesi 40 olarak belirlenmiştir. Bu sebepten dolayı alan fazla kalabalık olmamaktadır. Tekirdağ merkeze 25 kilometrelik uzaklığı bulunan Gülay Camping sınırları içerisinde WC, duş, Çocuk parkı gibi birçok ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz alan yer almaktadır.

 Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Kral Kamping

Yine Marmaraereğlisi ilçe sınırlarında bulunan Kral Kamping, Tekirdağ il sınırları içerisinde çadır kurabileceğiniz en güzel kamp alanlarından birisi olarak dikkat çekmektedir. Kamp alanının içerisi çok güzel olsa da, etrafı bakımsız olduğu için çok fazla eleştiri almaktadır. Duş, WC, elektrik gibi hizmetler yer alan Kral Kamping’in sahil kısmında kum yok ve oldukça bakımsız. Buda burayı tercih edecek kampçı dostlarımızın pek hoşuna gitmeyecektir. Kamp alanının içerisi muhteşemdir, fakat çevresi ne yazık ki aynı güzellikte değil.

 Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Tekirdağ Kamp Alanları Önerisi

Tekirdağ kamp alanları arasında kesinlikle gitmelisiniz diye önereceğimiz 3 kamp alanı bulunmaktadır. Bunlardan birincisi kesinlikle Uçmakdere paraşüt alanıdır. Çünkü bu alanda kendinizi bulabileceğinizi söylemekte fayda var.  Bu alandan sonraki kamp alanı ise listenin ilk sırasına eklediğimiz kastro tabiat parkı olacaktır. Kastro tabiat parkına haftaiçi gittiğinizde, akşam vakitlerinde dinleyeceğiniz doğanın sesi sizi oldukça rahatlatacak ve yaptığınız kamptan dolayı mutlu edecektir.

Tekirdağ Kamp Alanları Nasıl Gidilir?

Tekirdağ kamp alanları nasıl gidileceğiyle ilgili bir fikriniz yoksa, her kamp alanının altına konum bilgisi ekledik. Bu konum bilgilerine tıklayarak Google Haritalar’dan otomatik rota oluşturabilirsiniz.

Tekirdağ Kamp Alanları listemiz bu şekildeydi. Eğer sizinde gidip gördüğünüz, veya görmek istediğiniz kamp alanı varsa; yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. taner tüzül dedi ki:

    ünal kamping sitenizde bulunmuyor orasıda güzel bir kamping

Kampciyiz.Net