Kampçıyız.Net

Sakarya Kamp Alanları 2019

28.01.2019
Sakarya Kamp Alanları 2019

Sakarya kamp alanları 2019 yılında en çok aratılan kamp alanlarından biri oluyor. Sakarya’da nerede kamp yapılır? Sakarya kamp alanları arasında kamp atılabilecek muhteşem bölgeler bulunmaktadır. Bu bölgelerden istediğiniz birisini seçip doğanın büyüsüne kapılabilirsiniz. Sakarya kamp alanları arasında hangi bölgeyi tercih ederseniz edin; kesinlikle memnun ayrılacağınızın garantisini verebilirim.

1- Maden Deresi

Sakarya Kamp Alanları - 1- Maden Deresi

Maden deresi çok eski zamanlarda maden ocağı olarak kullanılıyormuş. Fakat şuanda yeşilin hakimiyetini sürdürdüğü muhteşem bir kamp alanı olarak tercih ediliyor ve muhteşem turist çekiyor. Her yıl onbinlerce ziyaretçi alan bu kamp alanı büyük olması sebebiyle çok fazla yoğunluk oluşmuyor ve rahat bir şekilde kamp yapabiliyorsunuz. Sakarya kamp alanları arasındaki Maden Deresi doğayla iç içe olup, en etkin şekilde doğayı kullanmak ve kafa dinlemek isteyenler için vazgeçilmez bir alandır.

2- Sultanpınar Yaylası

Sakarya Kamp Alanları - Sultanpınar Yaylası

Sakarya kamp alanlarından bir diğeri ise Sultanpınar Yaylası’dır. Yaylalar doğa kampı yapmak isteyenler için her zaman 1.tercihtir. Sultanpınar Yaylası ise tercihini doğa kampı yapmaktan yana seçenler için muhteşem bir tercih olacaktır. Alanda kamp atmak için birçok uygun yer bulunuyor. Dere kenarlarına çadırınızı kurabilir yine yayla içerisindeki sızıntılardan temiz su elde edebilirsiniz.

3- Davlumbaz Yaylası

Sakarya Kamp Alanları - Davlumbaz Yaylası

Sakarya kamp alanları arasında bir diğer yayla olan Davlumbaz Yaylası yine doğa kampı için çok uygun bir bölge olmasıyla dikkat çekiyor. Deniz seviyesine göre biraz yüksekte olan ve küçük küçük tırmanışlar gerektiren Davlumbaz Yaylası macera dolu bir kamp için tercih edilebilir. Gidiş güzergahı yönünden açık birçok yolu bulunan bu yaylada sessizlik hakim. Doğanın sesini en derinden hissedebildiğiniz için çok güzel zamanlar geçireceksinizdir.

4- Acelle Yaylası

Sakarya Kamp Alanları - Acelle Yaylası

Sakarya deyince akla yaylalar geliyor. Kamp yapacak birkaç yayla daha bulunuyor. Bu yaylalardan birisi de kuşkusuz Acelle Yaylası olmaktadır. Acelle Yaylası Adapazarı ile arasında 55 kilometrelik kısa bir mesafe bulunan yine doğal güzelliklerin hakimiyetini uzun yıllardan beri sürdürdüğü tertemiz havası bulunan bir kamp alanı olarak öne çıkmaktadır. Eğer sessizliği seviyor ve yoğunluktan hoşlanmıyorsanız burayı tercih etmiyoruz. Fakat hareketli bir kamp yapmak istiyorsanız kesinlikle tercih etmenizi öneriyoruz.

5- Soğucak Yaylası

Soğucak Yaylası

Sakarya kamp alanları arasındaki 5.kamp alanımız Soğucak Yaylası olmaktadır. Sapanca Gölü’nün büyüsü masallara konuk olmayı başarmıştır. Soğucak Yaylası’ndan Sapanca Gölünü boydan boya görme şansınız bulunuyor. Sabah gözünüzü açtığınızda mis gibi bir havayla ve Sapanca Gölü ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Ağaçların bolluğuyla bilinen Soğucak Yaylası, bisiklet için de tercih edilebilecek kamp alanlarından birisi. Eğer Sakarya’da kamp alanı arıyorsanız kesinlikle görmeniz gereken bir yer.

6- Karagöl Yaylası

Karagöl Yaylası

Arkadaş bu ne yayla tutkusudur diyebilirsiniz. Fakat Sakarya kamp alanları arayanların Sakarya’nın yaylalarıyla ünlenmiş bir şehir olduğunu bilmesi gerekir. Yine Sakarya kamp alanları arasında gururla bahsedebileceğimiz bir diğer kamp alanı kuşkusuz Karagöl Yaylası olmaktadır. Karagöl Yaylası Adapazarı ile arasında 60 kilometre uzaklık bulunan doğanın en hakim olduğu alanlardan birisidir. Karagöl yaylası hem gölet hem de yayla olarak 2 farklı bölgeye sahiptir.

7- Karasu

Karasu

Deniz kampı yapmak isteyenler için tercih edilebilecek Karasu, tertemiz deniziyle birlikte en sık tercih edilen Sakarya kamp alanlarından biridir. Fakat özellikle yaz aylarında çok yoğun olduğu için sorun yaşayabilirsiniz. Adapazarı ile arasında 60 kilometrelik uzaklık bulunan Karasu’da kamp yapmak özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında unutulmaz bir deniz kampı deneyimi olacaktır.

8- Poyrazlar Gölü

Poyrazlar Gölü

Sakarya kamp alanlarından 8.si Poyraz Gölü! Özellikle saatler sabahı gösterdiğinde inanamayacağınız derecede güzel görüntülere tanıklık edeceğiniz Poyraz Gölü kampçıların her türlü ihtiyacını karşılayabileceği alanlara sahip. WC, Masa ve temiz su imkanları sınırsız. Özel işletme aracılığıyla işletilen ve kesinlikle görülmesi gereken alanlardan olan Poyrazlar Gölü, rahat bir kamp yapma arzusu olan varsa tercih edilmesi gereken alanlardan birisi.

9- Sülüklügöl

 Sülüklügöl

Sakarya kamp alanlarından 9.su Sülüklü Göl’dür. Özellikle son zamanlarda popülerliği son derecede artmış olan Sülüklügöl, Adapazarı ile arasında 55 kilometre uzaklık bulunan muhteşem bir kamp yeri olarak öne çıkmaktadır. Girişlerin ücretli olduğu Sülüklügöl’de yayalar için 3 TL, araçlar için 10 TL ücret alınmaktadır. (Değişmiş olabilir, temkinli gitmekte fayda var) Sülükgöl ücretli kamp alanıdır fakat verilen hizmet çok kötüdür. Yalnızca WC hizmeti bulunmaktadır. Fakat her şeyi bir kenara bırakıp buradaki doğanın enfes kokusuna ve huzuruna kendinizi bırakırsanız huzur seviyeniz doruk noktalara ulaşacaktır.

10- Dikmen Yaylası

10- Dikmen Yaylası

Sakarya kamp alanlarından bir diğeri Dikmen Yaylası olarak öne çıkmaktadır. Dikmen Yaylası kamp yapmak için en ideal kamp alanlarından birisidir. Bölgedeki en yüksek yaylardan biri olma özelliğine sahip Dikmen Yaylası’nda bulutların dibinde kamp yapma şansınız bulunuyor. Yayla biraz kalabalık, fakat genellikle sevecen kişiler yer alıyor. Dikmen Yaylası’nda küçük bir market yer alıyor. Bu marketten temel ihtiyaçlarınızın tamamını karşılama şansınız var.

11- Keremali Yaylası

11- Keremali Yaylası

Sakarya kamp alanları arasındaki 11.kamp alanı olan Keremali Yaylası yine tercih etmenizi önerdiğimiz kamp alanlarından biri oluyor. Fakat sessiz kamp sevenler için önermiyoruz. Çünkü özellikle yaz aylarında gelen kişi sayısı çok fazla ve bazen adım atacak yer kalmayabiliyor. O yüzden sakinlikten yana tercihi bulunanlar uzak durmalı.

Sakarya kamp alanları bu şekilde sıralanmaktadır. Sakarya’da kamp yapma arzusu olanların bu alanları kesinlikle ziyaret etmelerini öneriyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net