Kampçıyız.Net

Muğla Kamp Alanları 2019

28.05.2019
Muğla Kamp Alanları 2019

Türkiye’nin incilerinden olan Muğla’da kamp yapılabilecek birçok bölge mevcuttur. Muğla kamp alanları listemizle birlikte siz kampçı dostlarımıza tüm Muğla kamp alanlarını sunuyoruz. Muğla’da kamp yapmak isteyenler bu alanların tamamını tercih edebilir. Hem doğal güzellik açısından, hem diğer gelen kampçıların anlayış ve nezaketi açısından Türkiye’nin en elit kamp alanlarının Muğla’da yer aldığını belirtmek isteriz. İşte tüm Muğla kamp alanları…

Kelebekler Vadisi Kamp Alanı

Muğla Kamp Alanları 2019 - Kelebekler Vadisi Kamp Alanı

Muğla denildiğinde akla ilk gelen yer şüphesiz Kelebekler Vadisi olmaktadır. Muğla kamp alanları arasında yer alan Kelebekler Vadisi’ne giderek muhteşem bir kamp aktivitesi gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye kamp alanları arasında en muhteşem kamp alanı olarak Kelebekler Vadisi’ne, kamp grupları sık sık toplu kamp organizasyonu düzenliyor. Yine bu organizasyonlara da katılım gerçekleştirebilirsiniz. Yemyeşil alana sahip olan Kelebekler Vadisi’nin deniz bölümü de yine oldukça hoştur. Arkanız yeşil önünüz mavi doğanın tam ortasında huzur içinde kamp yapmak istiyorsanız tercih edeceğiniz ilk Muğla kamp alanı Kelebekler Vadisi olmalıdır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Kabak Koyu Kamp Alanı

Muğla Kamp Alanları 2019 - Kabak Koyu Kamp Alanı

Muğla kamp alanları arasında görmeden ölmeyin diyeceğimiz bir diğer kamp alanı kesinlikle Kabak Koyu olmaktadır. Kelebekler Vadisi’nin ardından gelen Kabak Koyu kamp alanı her yıl binlerce kampçıya ev sahipliği yapmaktadır. Kamp sezonunun da açılmasıyla birlikte Kabak Koyu tercihi yapmanız, bol bol eğlenmeniz açısından en faydalı bölge olacaktır. Sabah güneşin doğuşunun en güzel izlendiği yer olarak bilinen Kabak Koyu’nda binbir türlü kuş sesi duyabilir, bu seslerle birlikte egzotik bir ortam içerisinde ister kitabınızı okuyabilir, isterseniz de denizin serin sularına kendinizi bırakabilirsiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Yeşil Vadi Kamp Alanı

muğla kamp alanları 2019 - yeşil vadi kamp alanı

Muğla kamp alanları arasında bulunan bir diğer kamp alanı ise kesinlikle Yeşil vadi kamp alanı olmaktadır. Rüyalarda gördüğünüz o yemyeşil bölgelerden birisi de kuşkusuz burasıdır. Ağaçların muhteşem renk tonu, alandaki vadiye yansıyor ve bu sayede her yer yemyeşil bir dokuyla kaplanmış gibi oluyor. Hem tek gecelik, hem de birkaç günlük kamplar için tercih edilebilecek olan birincil öncelikli bölgeler arasında yer alan Yeşil Vadi kamp alanında bir kampçının ihtiyacı olan her şeyin bulunduğunu söyleyebiliriz. Ulaşımın gayet kolay olduğu Yeşil Vadi, yine Muğla kamp alanları 2019 yazımızın favori bölgelerinden birisi olarak ön plana çıkmaktadır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Kaş İnceboğaz Kamp Alanı

Muğla kamp alanları arasında en çok tercih edilen kamp alanı yine Kaş İnceboğaz kamp alanı olmaktadır. Çadır kampı için Türkiye’de yer alan en güzel bölgelerden birisi olarak ön plana çıkan İnceboğaz, 7’den 70’e tüm yaş gruplarına hitap eden, oldukça hoş manzaraya ve doğaya sahip bir kamp alanıdır. Alandaki oksijen seviyesinin çok yüksek seviyelerde olması, nefes aldığınızı hissetmenize vesile olacaktır. Yine alanda birkaç saat kitap okumak veya herhangi bir şekilde film izlemek, turlamak gibi aktivitelerin tamamı üzerinizdeki negatif enerjiyi en küçük noktasına kadar söküp atmanızı sağlayacaktır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Tazı Kanyonu Kamp Alanı

Muğla kamp alanları 2019 - tazı kanyonu kamp alanı

Eğer Muğla kamp alanları arasında uzun süreli kamp yapabileceğiniz bir bölge arıyorsanız kesinlikle Tazı Kanyonu kamp alanını tercih etmenizi öneriyoruz. Başından sonuna her yerinde bir gün konakladığınız takdirde yaklaşık olarak 5-6 gün içerisinde tüm kanyonu baştan aşağı gezmiş ve görmüş olacaksınız. Eğer kısa süreli bir kamp düşünüyorsanız Tazı kanyonunu pek önermiyoruz. Çünkü hevesinizi almadan alandan çıkmak zorunda kalabilirsiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Akyaka Kamp Alanı

Muğla kamp alanları diyince akla ilk gelen yer Akyaka kamp alanı olsa da diğer kamp alanlarını daha öne almak istedik. Çünkü Akyaka ne kadar güzel olsa da, çok hor kullanılması sebebiyle muhteşem bir şekilde kamp aktivitesi yapabileceğiniz bir bölge değildir. Bu sebepten dolayı genellikle 1-2 günlük kamplarda tercih edilmelidir. Yine bol bol ağaçların yer aldığı Akyaka kamp alanından deniz manzarası oldukça güzeldir, fakat deniz bu bölgede garip bir şekilde diğer alanlara kıyasla kirlenmeye başlıyor. Eğer turkuaz denizlere hastaysanız ve kirli deniz fobiniz varsa bu alanı önermiyoruz. Deniz farketmez diyorsanız yine Muğla kamp alanları içerisinde tercih edebilirsiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Bodrum Akyarlar Kamp Alanı

Bodrum Akyarlar kamp alanı, Muğla kamp alanları arasında önereceğimiz bir diğer kampa alanıdır. Kendim bizzat tecrübe edemedim fakat yaptığım araştırmalar sonucunda bölgenin çok hoş olduğu, kuş cıvıltılarının, su sesinin ve ağaçların oldukça huzur verici bir tona sahip olduğu belirtiliyor. Küçük bir sahil alanı gibi olan Bodrum akyarlar kamp alanında butik otel sayısı oldukça fazladır. Yine sadece çadır için değil, otellerde kalmak içinde gelebilirsiniz. Denizi oldukça temizdir ve uzun süreli kamplarda herhangi bir şekilde sıkılmazsınız.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Akbük Kamp Alanı

Deniziyle tüm dillere destan olan Muğla kamp alanlarından birisi ise Akbük kamp alanı olmaktadır. Balta girmemiş diye tabir edebileceğimiz ormanları ve enfes deniziyle birlikte muhteşem bir yaz tatili geçirmeniz için öne çıkan Akbük kamp alanında yer alan tüm ağaçlar yeşilin muhteşem tonundadır. Bu alanda saatler boyunca ağaçları izlediğinizde dahi müthiş bir keyif alacağınızın altını çizmek isteriz. Eğer muğla kamp alanları içerisinde huzurdan uçacağım, kafamı dinlendireceğim bir kamp alanı arıyorum diyorsanız Akbük kamp alanı kesinlikle ilk tercihlerinizden biri olmalıdır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Köyceğiz Kamp Alanı

Şirin mi şirin bir Muğla kamp alanı olan Köyceğiz giden herkesi kendine hayran bırakan bir bölge. Sadece kamp alanı değil, direkt olarak Köyceğiz’in iç bölümleri de yine günlerce gezseniz dahi sıkılmayacağınız bir yapıda inşa edilmiştir. Birçok turistik alanı bulunan Köyceğiz, tamamıyla sahil kasabası gibidir ve sizi eski günlere götürür. Muğla’nın sahil şeridinin tamamı kamp yapmak için uygundur. Fakat Köyceğiz, kampın ötesinde size evinizdeymiş hissiyatı verecek aşırı derecede egzotik bir kamp alanı olarak dikkat çekmektedir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Kleopatra Adası Kamp Alanı

Muğla kamp alanları arasında görmeniz gereken ve tek gecelik kamp için uygun olan en güzel bölgelerden birisi Kleopatra adası kamp alanıdır. Uzun süreli kamplarda sizi oldukça boğar fakat tek gecelik kamplarda kesinlikle bu adaya girin ve o huzuru hissedin. Ulaşım açısından oldukça kolay bir şekilde gidebileceğiniz Kleopatra adası kamp alanı, 7’den 70’e herkes tarafından her  yıl tercih edilmektedir. Gittiğinizde sezonun gelmesiyle birlikte kalabalık olacağını düşündüğümüz Kleopatra’da yer bulma noktasında sorun yaşamazsınız.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Palamutbükü Kargı Koyu Kamp Alanı

Datça’da yer alan Palamutbükü Kargı Koyu kamp alanı, gidenleri kendine aşık edecektir. Böyle bir doğal güzellik yok diyeceğiniz Muğla kamp alanları arıyorsanız kaçırmadan en kısa sürede bu alana gidebilir, eşi benzeri olmayan bir kamp aktivitesi yapabilirsiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Akvaryum Koyu Kamp Alanı

Yine Datça’da yer alan Akvaryum Koyu kamp alanı 2-3 günlük kamp aktivitelerinin vazgeçilmez bölgesidir. Her yıl gitsem de, hiç bıkmadığım bir kamp alanı olan Akvaryum Koyu kamp alanı sakinliğiyle, ağaçların ve denizin oldukça hoş bir şekilde sıralanmasıyla birlikte ruhunuzu huzura erdirecek, üzerinizdeki negatif enerjiyi ortadan kaldıracak ve her şeyden öte, sizi oldukça dinlendirecek bir kamp alanıdır. Muğla kamp alanları rotası oluşturuyorsanız bu rotaya Akvaryum Koyu kamp alanını eklemeyi asla ihmal etmeyin.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Muğla Kamp Alanları Nasıl Gidilir?

Muğla kamp alanlarının çoğuna toplu taşıma araçlarıyla ulaşabilirsiniz. Yine turistik bir bölge olmasından kaynaklı olarak otostopla da birçok noktasına ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Eğer özel aracınız varsa, her bölgenin açıklamasının altında yer alan “Konum Bilgisi İçin Tıklayınız” yazısına tıklayarak yol tarifi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net