Kampçıyız.Net

Mersin Kamp Alanları 2019

28.05.2019
Mersin Kamp Alanları 2019

Akdeniz bölgesinin incilerinden birisi olan Mersin, kamp konusunda oldukça sık tercih edilen alanlardan birisidir. Özellikle İç Anadolu’ya en yakın Akdeniz şehri olması sebebiyle şehir dışından çok fazla kampçı ağırlamaktadır. Bu yazımızda sizlere Mersin Kamp Alanlarını baştan aşağı listeleyeceğiz. Bu sayede Mersin’e gittiğinizde harika bir aktivite geçirmeniz için oldukça fazla seçeneceğiniz olacak. İşte Mersin kamp alanları 2019…

Mavikent Tisan Kamp Alanı

Mersin Kamp Alanları 2019 - Mavikent Tisan Kamp Alanı

Mersin kamp alanları arasında pek bilinmeyen kamp alanı kesinlikle Mavikent Tisan tarafında yer alan deniz sıfır orman yolu olmaktadır. Ormanın içerisinde yemyeşil bölgede, karşınızda deniz oldukça huzur verici bir kamp kurabilirsiniz. Bölgede ateş yakmak v.s. her şey serbesttir. Herhangi bir şekilde kısıtlama v.s. olmayacaktır. Özellikle haftasonu tercih edilebilecek bu alan Mersin kamp alanları arasında kesinlikle tercih edeceğiniz bir bölge olmalıdır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Cehennem Deresi Kamp Alanı

Mersin Kamp Alanları 2019 - Cehennem Deresi Kamp Alanı

Eğer denizden uzak bir kamp yapmak istiyorsanız, Cehennem Deresi kamp alanını tercih edebilirsiniz. Ulaşım olarak oldukça zorlu bir konumda yer alan Cehennem Deresi, ulaştığınızda oldukça güzel bir şekilde kamp aktivitesi yapmanızı sağlayacaktır. Alanda sabah uyandığınızda güneşi çok güzel bir şekilde izleyebilir, kuş sesleriyle birlikte pozitif enerji elde edebilirsiniz. Eğer Mersin kamp alanları arasında kesinlikle önereceğiniz bir kamp alanı var mı diyorsanız, denizden uzak kamp alanı olarak Cehennem Deresi önerisinde bulunabilirim.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Gökçevlik Prens Charls Koyu Kamp Alanı

Gökçevlik Prens Charls Koyu Kamp Alanı

Prens Charls Koyu yine Mersin kamp alanları arasında tercih edebileceğiniz oldukça hoş bölgelerinden birisidir. Özellikle tek gecelik kamplarda size oldukça fazla aktivite şansı sunan Prens Charls Koyu, şehir dışından çok fazla kampçı ağırlamaktadır. Bu sayede yalnız da kalmazsınız. Hem kitap okumak, hem de başınızı kaldırıp hayallere dalmak için hayal ötesi bir kamp alanı olan Prens Charls Koyu ile ilgili Youtube üzerinde birçok video yer almaktadır. Alanla ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için bu videolara göz atabilirsiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Akçakıl Camping Kamp Alanı

Mersin kamp alanları arasında öneri istediğinizde en çok karşınıza çıkacak olan bölgelerden birisi kesinlikle Akçakıl Camping olmaktadır. Bu alan oldukça fazla ziyaretçi ağırlayan ve oldukça ilgili bir yer fakat doğal güzellik açısından pek hoş bir yer değil. Bu yüzden uzun süreli kamplar için tercih edilmemelidir. Fakat birkaç günlük kamplarda güvenli bir şekilde kalacağınız alandır. Fiyatları oldukça uygun olan bu yer, diğer ücretsiz Mersin kamp alanlarına kıyasla çok daha dikkat çekiyor. Bu yüzden tercih listenizde yer alabilir. Özellikle ailenizle veya çocukla kampa çıkıyorsanız burası sizin için en güvenli bölgelerden birisi olacaktır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Yeşilovacık Kamp Alanı

Mersin Kamp Alanları 2019- Yeşilovacık Kamp Alanı

Yine Mersin kamp alanları arasında en çok tavsiye edilen kamp alanlarından bir diğeri ise Yeşilovacık kamp alanı olmaktadır. Doğası oldukça güzel olan bu kamp alanı üzerinizdeki tüm negatif enerjiyi bırakmanız için oldukça hoş bir yerdir. Birçok kampçı tarafından tercih edilen Yeşilovacık kamp alanı özellikle yaz aylarında ve haftasonları tıklım tıklım olmaktadır. Bu sebepten dolayı sessiz – sakin kamp alanı arayanlara önermiyoruz. Eğer hareketli, güzel ve huzur bulabileceğiniz bir kamp alanı arıyorsanız tercih edebilirsiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Talat Göktepe Kamp Alanı

Mersin Kamp Alanları 2019- Talat Göktepe Kamp Alanı

Mersin kamp alanları arasında yer alan Talat Göktepe, Mersin’in yüzölçümü bakımından en büyük çamlığı olarak bilinmektedir. Alanın hemen 20 metre uzağında deniz yer almaktadır. Ayrıca denize girebileceğiniz plaj da yine bu kamp alanında yer almaktadır. Bölgede çok sayıda çadır, karavan bulabilirsiniz. Yeşilliklerin içerisinde karşınızda deniz olacak şekilde kamp yapmak istiyorsanız Mersin kamp alanları arasında bulunan Talat Göktepe kamp alanı tercihinde bulunabilirsiniz. Tuvaletten elektriğe, sudan buz dolabına oldukça fazla imkan yer almaktadır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Kapızlı Kamp Alanı

Mersin Kapızlı Kamp Alanı

Mersin Atakent belediyesinin işlettiği Kapızlı Kamp Alanı yine Mersin kamp alanları arasında tercih etmenizi şiddetle önerdiğimiz bir bölge olarak ön plana çıkmaktadır. Uzun ve oldukça gür ve yaşlı ağaçların yer aldığı Kapızlı’ya ulaştığınızda derin bir nefes alarak alanın tüm sakinleştirici etkisini üzerinize alabilirsiniz. Mersin’de yer alan tüm kamp alanlarını görmüş biri olarak Kapızlı kamp alanı gibi dinlendirici etkiye sahip hiçbir bölgeye rastlamadım. Bu sebepten dolayı kesinlikle ilk tercihlerinizden biri olmasını istiyorum.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Pullu Camping Kamp Alanı

Mersin kamp alanlarından bir diğeri ise Pullu Camping olmaktadır. Mersin’de yer alan ücretli kamp alanları arasında en hoş manzaraya ve hizmete sahip olan kamp alanı kesinlikle Pullu Camping olarak ön plana çıkmaktadır. İsterseniz kendi çadırınızla kamp atabilir, isterseniz de çadır kiralayabilirsiniz. Fiyatları oldukça dipte olan Pullu Camping’de, bir kampçının ihtiyaç duyduğu her şey eksiksiz bir şekilde yer almaktadır. Bu sebepten dolayı aklınızda en ufak soru işareti kalmadan bölgeyi tercih edebilirsiniz. Mersin’de birçok turist kamp aktivitesi için yine Pullu Camping’i tercih etmektedir. Kendiniz yemek yapabileceğiniz gibi yine kamp alanının restoranından da faydalanabilirsiniz. Ayrıca karavan kampı için 30 karavanlık dev bir otoparkı bulunmaktadır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Mersin Kamp Alanları Nasıl Gidilir

Mersin kamp alanlarına ulaşım çok kolaydır. Listelediğimiz birçok kamp alanına Mes – Koop adındaki dolmuşlar gitmektedir. Ayrıca yine otobüsle de ulaşım sağlayabilirsiniz. Birkaç kamp alanına toplu taşıma aracıyla gidemiyorsunuz. Bu noktada da dilerseniz otostop çekebilir, dilerseniz de taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Mersin şehir merkezine genel olarak yakın olan bu kamp alanları, 2019 yaz sezonunda misafirlerini bekliyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Adem dedi ki:

    emeğinize yüreğinize sağlık. çok teşekkürler

Kampciyiz.Net