Kampçıyız.Net

Korsan Koyu Kamp Alanı – 1500’lü Yılların Sığınağı!

22.01.2019
Korsan Koyu Kamp Alanı – 1500’lü Yılların Sığınağı!

Korsan koyu kamp alanı son zamanlarda Google’da en çok aratılan kamp alanlarından birisi. Antalya sınırları içerisinde yer alan Korsan koyu kamp alanı muhteşem doğa güzelliğiyle birlikte dikkat çekmektedir. Kumluca ilçesinde konumlanan Korsan Koyu güzel bir tarihe sahiptir.

Tarihini okumak istemiyorsanız alt başlıklarda kamp alanının detayları yer almaktadır.

Korsan Koyu Tarihi

Bundan yüzyıllar önce Piri Reis tarafından kaleme alınan 1521 tarihli kitapta Korsan Koyu’na değinilmiştir. Kitapta Karagöz Koyu olarak yer alan Korsan Koyu, eski zamanlarda gemilerin sığındığı nadir koylardan biriymiş. Özellikle hiçbir fırtınadan etkilenmemesiyle bilinen Korsan Koyu, gemiler tarafından en çok bu yüzden tercih edilmiştir.

Likya Yolunun Ender Alanlarından

Trekking sporlarıyla ilgilenenlerin yakından bildiği Likya Yolu, Türkiye’de çıkarılan 509 kilometrelik uzunluktaki ilk uzun trekking güzergahı olarak bilinmektedir. Korsan Koyu Likya üzerinde bulunan ender güzellikteki kamp alanlarından biri olarak ön plana çıkıyor.

Korsan Koyu Nereye Kamp Atılır?

Korsan koyu kamp alanın da nereye kamp atabilirsiniz? Korsan Koyu’ndaki en güzel kamp bölgesi sahil arkası bölüm olarak öne çıkıyor. Sahil arkasındaki işletme misafirperverliğiyle birlikte dikkat çekiyor. Çadırlar için herhangi bir ücret alınmıyor. Çadırınızı kulabileceğiniz, her türlü hizmetin bulunduğu bu kamp alanında bungalovlarda da kalma şansınız bulunuyor. Herhangi bir yapay müdahale bulunulmayan, doğallık olarak Türkiye kamp alanları arasında en doğal bölgelerden birisi diyebileceğimiz Korsan koyu kamp alanına ulaşım zordur.

Korsan Koyu Kamp Alanı Hizmetler

Korsan Koyu’nda tuvalet ve su yer almaktadır. Yani bu noktada herhangi bir zorluk yaşamıyorsunuz. Ayrıca diğer işletmeler gibi kamp çadırlarına ücretsiz hizmet vermesi sebebiyle kampçıları görmezden gelmiyor ve gerekli ilgilenmeleri yapıyor.

Korsan Koyu Kamp Alanı Fiyatları

Korsan koyu fiyatları içerisinde çadır kurma ücreti yok. Dilediğiniz bölgeye ücretsiz bir şekilde çadırınızı kurabilir ve doğal güzelliklerle kampınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada herhangi bir sınırlama yok. Fakat vermeniz gereken ek ücretler bulunuyor. Peki bunlar neler?

Ulaşımın zor olduğu Korsan Koyu’nda aşağıya servis ile inmenizi öneriyoruz. Çünkü gerçekten aşırı yorucu bir roıta sizi bekliyor olacak. Servisle birlikte aşağı inmek için ödeyeceğiniz ücret 50 TL olarak belirlenmiştir.

Ayrıca kamp alanında yer alan marketlerin fiyatları çok yüksek. Normal fiyatların üzerine 4 TL eklenerek satış yapılıyor ve bu çok can sıkıcı bir durum. Buraya gelmeden önce kesinlikle yiyeceklerinizi, içeceklerinizi evden getirmenizi öneriyoruz.

Korsan Koyu Kamp Alanı Nelere Dikkat Edilmeli?

Korsan koyu kamp alanında kesinlikle dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi yiyecek ve içeceklerinizi dışarıdan almanız markete her ürün için +4 TL ücret ödemenizin önüne geçecektir. Kamp alanında özellikle yaz sezonunda sivrisinekler büyük boyutta can sıkabiliyor.

Sivrisinek var demek yanlış olur. Çünkü sivrisinekler de buraya kamp atıyor gibi bir şey. Denize yumurta bırakmaları sebebiyle onlarca sineği yan yana görebilirsiniz. Bunun için sinek ilacı götürmeniz öneriliyor. Eğer götürmezseniz sabah uyandığınızda delik deşik olabilirsiniz.

Korsan Koyu’nda Neler Yapılır?

Korsan Koyu’nda neler yapabilirsiniz? Bu alanda yapabileceğiniz birçok etkinlik bulunmaktadır. Eğlenceli bir kamp için tercih edeceğiniz bölgede yapılacaklar:

  • Tur Tekneleriyle birlikte güzel bir deniz turu yaparak alanı uzaktan daha iyi bir şekilde keşfedebilir ve ne olup olmadığını geniş açıdan görebilirsiniz.
  • Kesinlikle yürüyüşe çıkmalısınız. Yaklaşık olarak 1 saatlik yürüyüşle birlikte şahit olmadığınız doğal güzellikler ve manzaralarla karşılaşacak olduğunuza emin olabilirsiniz.
  • Melanippe Antik Kenti adıyla yer alan hemen yakın bölümde kendini gösteren bölgeye yürüyebilir ve bu alanı da canlı bir şekilde görme ve fotoğraflama şansı elde edebilirsiniz.
  • Likya yolu güzergahında olduğunu söylediğimiz Korsan Koyu’ndan Likya Yolu’na çıkarak hem doğu yönünde hem batı yönünde saatlik yürüyüşlerle diğer alanların manzarasını görebilir ve Bu yolu tamamen geçenler ne kadar şanslı diyebilirsiniz 🙂
  • Tırmanış eğitimi olan kişilerin kesinlikle Gelidonya Deniz Feneri’ne tırmanmalarını öneriyoruz. Tırmanış için çok zevkli ve güzel bir alan olan bu deniz feneri tırmanış eğitiminiz yoksa uzak durmanız gereken bir alandır. Unutmayın 🙂

Korsan Koyu Nerede? Nasıl Gidilir

Korsan Koyu için birçok rota bulunmaktadır. Biz sizler için Google Haritalar’dan yardım alarak Korsan Koyu’nun haritasını ekledik. Bu sayede en kısa yoldan en etkin şekilde alana gidebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net