Kampçıyız.Net

Kocaeli Kamp Alanları 2019 – En İyi Kamp Yerleri!

25.06.2019
Kocaeli Kamp Alanları 2019 – En İyi Kamp Yerleri!

Koaceli Kamp Alanları listemizle birlikte 2019 yılında Kocaeli ili sınırları içerisinde kamp yapabileceğiniz birçok bölgeyi sizlere sunuyoruz. Bu kamp alanlarının tamamı doğayla iç içe kamp yapabileceğiniz muhteşem bölgeler olarak ön plana çıkmaktadır. Listemizde 1.sıradaki daha iyi, 10. sıradaki kötü diye bir  şey yoktur. Her yer aynı değerdedir. Sadece sıralama yapılmak zorunda olduğu için listeleme yöntemine başvurulmuştur. İşte Kocaeli kamp alanları…

Yuvacık Barajı Kamp Alanı

Kocaeli kamp alanları arasında yer alan Yuvacık Barajı kamp alanı, muhteşem bir lokasyon olarak ön plana çıkmaktadır. Tamamen kampçılık sporu için biçilmiş bir kaftan olarak dikkat çeken Kocaeli Yuvacık Barajı, içerisinde birçok ağaç ev yer alan, uzun uzun koyu yeşil ağaçların boy gösterdiği, hayalleri süsleyen bir kamp alanı olarak dikkat çekmektedir. Bölgede istediğiniz yere çadır kurabilirsiniz. Herhangi bir ücret veya güvenlik sıkıntısı bulunmamaktadır. Mavi ile yeşilin bir olduğu nokta olarak dikkat çeken Kocaeli Yuvacık Barajı uzun süreli kamplar için de kısa süreli kamplar içinde oldukça ideal bir kamp alanı olarak dikkat çekmektedir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Ormanya Kamp Alanı

Kocaeli’de yer alan Ormanya hem kamp yeri hemde hayvanat bahçesi olarak hizmet veriyor. Ateş yakmak ve mangal tamamıyla yasak. Harika bir yer alan Ormanya çadır ve karavan kampına oldukça uygun. Elektrik, WC, yer alıyor ve gece ışıklandırması oldukça güzel. Gündüz orman kısmında keşif yaparak muhteşem görüntülere sahne olabilirsiniz. Ateş yakmak ve mangal yasak olduğundan dolayı herhangi bir şekilde duman veya kötü koku yok. Tamamıyla doğanın kokusuyla ve sesiyle iç içe bir kamp aktivitesi yapmanıza olanak tanınıyor. Eğer hayvanat bahçesinin yakınlarına çadır kurarsanız, geceleri çeşit çeşit birçok hayvan sesi dinleyebilirsiniz. Hoşlananlar için güzel bir aktivite. Kocaeli kamp alanları arasında bulunan Ormanya kamp alanı kitap okumak, sakin şarkılar dinlemek ve her şeyden güzeli uzanıp gözlerinizi kapatıp hayal kurmak için muhteşem bir bölge.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Sardala Koyu Kamp Alanı

Kocaeli Kandıra’ya bağlı olan Sardala Koyu, Kocaeli kamp alanları arasında görmeden ölmeyin diyeceğimiz muhteşem bir alan. Bayram zamanları bile sakin olan söz konusu alan, özellikle kalabalıktan ve yüksek seslerden rahatsız olanlar için asla es geçilmemesi gereken bir bölge olarak ön plana çıkıyor. Mavinin en güzel tonunu bu alanda görebilirsiniz. Kayalıklar üzerinde muhteşem fotoğraflar çekinebilirsiniz. Yeşille mavinin ortak noktası olarak öne çıkan Sardala Koyu, 7’den 70’e herkes için uygun bir kamp alanı olarak dikkat çekmektedir. Eğer etrafta keşif yapacaksanız, yoğun kayalıklı bir bölge olması sebebiyle çocuklar için bu noktada güvenli olmadığını söyleyebiliriz. Fakat çadır kurulacak sahil yeri tam anlamıyla bir first class kamp alanıdır 🙂

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Erikli Tepe Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kocaeli kamp alanları arasında bulunan bir diğer kamp alanı ise Erikli Tepe Tabiat Parkı kamp alanı olarak dikkat çekmektedir. Kocaeli / Gölcük ilçesinin 17 kilometre ilerisinde Gölcük Belediyesi’nin tesisleriyle birlikte kamp için oldukça uygun bir bölge olan Erikli Tepe, çadır kampı için güvenlik, doğa, sessiz ve sakinlik açısından muhteşem bir alandır. Dilerseniz alanda bulunan Bungalov evlerde de kalabiliyorsunuz. Kocaeli’de yaşayanların bu alanı es geçmeden kesinlikle görmeleri gerektiğini belirtmek isteriz. Eğer Kocaeli’de ikamet etmiyorsanız da, yolunuz düştüğünde kesinlikle uğramalısınız.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

İnönü Yaylası Kamp Alanı

Pek fazla kampçının bilmediği ve yeni yeni keşfedilmeye başlanan Kocaeli kamp alanlarından birisi de İnönü Yaylası kamp alanı olarak dikkat çekmektedir. Yayla kampının zevkini sadece yapanlar bilir. Dümdüz, yemyeşil bir alan üzerinde güzelce tüten ateşinizle birlikte ister kitap okumak, isterseniz de müzik dinlemek huzurunuza huzur katacaktır. Özellikle grup kampları için oldukça uygun olan bu bölge 50’den fazla çadır atabileceğiniz kapasitededir. Eğer ilerilere gitmek isterseniz bu kapasite 100’e kadar çıkabilir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Kuzu Yayla Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kocaeli kamp alanları arasında dikkat çeken bir diğer kamp alanı kesinlikle Kuzu Yayla Tabiat Parkı kamp alanı olarak dikkat çekmektedir. 2019 yılı için geceliği 20 TL olan söz konusu kamp alanı oldukça güvenli ve hoş bir görüntüye sahiptir. Ağaçlara hamak bağlayabilirsiniz. Uygun olan ağaç sayısı çok fazladır. Gidiş güzergahı gayet normal ve düzgün olan bu alana araba, bisiklet, motosiklet veya offroad araçlar ile çıkabilirsiniz. Tuvalet / piknik masası gibi ihtiyaçların da yer aldığı bu alan ücretli bir kamp alanıdır. Geceleri Kocaeli şehir merkezine göre serin olduğundan dolayı yazlık tulumla gitmeniz faydanıza olacaktır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Menekşe Yaylası Kamp Alanı

Kocaeli kamp alanları arasında yer alan bir diğer kamp alanı ise Menekşe Yaylası kamp alanı olarak dikkat çekmektedir. Söz konusu alan, kampçıların neredeyse hiç uğramadığı bir alan olarak öne çıkmaktadır. Çünkü genellikle yerli halk, yaz sezonunda gelmektedir. Buna rağmen alanda bir insan görme ihtimaliniz oldukça düşüktür. Çünkü çok geniş bir alana sahiptir. Tek başına kamp yapma arzusunda olanlar için güvenilir bir bölge olmayabilir. En az 2 kişiyseniz bu alanda tamamen doğal bir şekilde kamp kurabilirsiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Ballıkayalar Tabiat Parkı

Kocaeli kamp alanları arasına Ballıkayalar Tabiat Parkını eklemesek olmazdı. Kampçılar tarafından en çok tercih edilen bölgelerden birisi de kuşkusuz Ballıkayalar Tabiat Parkı olarak ön plana çıkmaktadır. Eğer kamp yapmak istiyorsanız, kesinlikle bu alanı tercih etmelisiniz. Ağaçların renk tonu ve alanda bulunan kuşlar sizi oldukça pozitif enerjiyle dolduracak ve üzerinizdeki her türlü iş yükü ve stresi atmanıza olanak tanıyacaktır. Çok yüksek kapasitesi bulunmasa da grup kampları için (10-15 çadırlık) gayet uygun bir kamp alanıdır. Tek kişi de rahatlıkla kalabilir. Güvenlik ve ihtiyaç açısından herhangi bir sıkıntısı bulunmamaktadır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Kocaeli Kamp Alanları Önerisi

Kocaeli kamp alanları arasında illa bir öneride bulunmak gerekirse, listemizin ilk 3 sırasındaki kamp alanını kesinlikle görmenizi öneririz. Çünkü oldukça hoş bölgeler olup, kampçının ihtiyaçları olan “doğanın sesi, ağaç, mavi alan ve huzur salgılayan bölge” kriterlerini tamamıyla karşılamaktadır.

Kocaeli Kamp Alanları Nasıl Gidilir?

Kocaeli kamp alanlarına nasıl gidileceğiyle ilgili her kamp alanının altına konum bilgisi ekledik. Bu konum bilgilerine bakarak otomatik olarak rota oluşturabilir, bu sayede araba, yürüme, bisikletle nasıl bu alanlara gidileceğiyle ilgili en net bilgiyi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net