Kampçıyız.Net

Kayseri Kamp Alanları 2019

28.05.2019
Kayseri Kamp Alanları 2019

Kayseri, İç Anadolu’nun en güzel şehirlerinden birisidir. Bende bir Kayserili olarak size Kayseri kamp alanlarının tamamını listeleyeceğim. Her biri birbirinden güzel onlarca farklı bölgesi bulunan Kayseri’de haftasonu çok eğleneceğiniz bölgeler bulunmaktadır. Birazdan listeleyecek olduğumuz tüm Kayseri kamp alanlarına toplu taşıma ile ulaşım sağlayabileceğiniz gibi, yine otostop çekmekte oldukça kolaydır. Tamamı şehir merkezine yakındır. Yani en uzağı 35 – 40 dakika uzaklıkta yer almaktadır.

Sarımsaklı Barajı Kamp Alanı

Kayseri kamp alanları arasında ilk uğramanız gereken yer kesinlikle Sarımsaklı Barajı olmalıdır. Kayseri’nin en eski barajı olan Sarımsaklı, geçmiş yıllarda çok daha güzel bir alanken, şuanda suyun iyice çekilmesiyle birlikte o eski güzelliğini kaybetmiş durumda. Fakat yine de Kayseri’de çadır kurabileceğiniz en güzel alanlardan birisidir. Uzun ağaçlar, masmavi baraj manzarasıyla birlikte çok eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz. Yine Sarımsaklı barajına ulaşım oldukça kolaydır. Otobüs ve otostopla rahatlıkla gidebilirsiniz. Haftasonu kampı için gidecekseniz, mesire alanının dışında barajın yan bölümündeki ağaçlığa çadır kurmanızı öneriyoruz. Aksi takdirde sabah piknikçilerin istilasıyla tıklım tıklım olan bu bölgede oldukça rahatsız olabilirsiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Yamula Barajı Kamp Alanı

Kayseri Kamp Alanları 2019 - Yamula Barajı

Çadır kurabileceğiniz bir diğer Kayseri kamp alanı ise Yamula barajı kamp alanı olmaktadır. 5-6 yıllık geçmişi bulunan Yamula Barajı’nda ağaçlar yeni yeni uzamaya başlıyor. Bu sebepten dolayı eğer yeşille aranız iyiyse bu bölgeyi tercih etmenizi pek önermiyoruz. Fakat suyun güzelliği çok iyi. Bölgede yer alan Kuşçu Marina isimli restaurantın havuzu da bulunuyor. Baraj suyunun içerisinde bu sayede yüzme imkanı sunuluyor. Mangal v.s. tüm aktiviteler serbest. Ayrıca kamp kuracağınız alanın ileri bölümlerinde kamelyalar ve mangal için ızgaralar v.s. yer almaktadır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Kapuzbaşı Şelalesi Kamp Alanı

Kayseri Kamp Alanları 2019 - Kapuzbaşı Şelalesi

Kayseri kamp alanları arasında en güzel bölgelerden birisi kuşkusuz Kapuzbaşı Şelalesi kamp alanı olmaktadır. Gerek doğası, gerek suyun berraklığı ve sesiyle birlikte sizi oldukça hoş bir kamp bekliyor. Eğer Kayseri kamp alanları arasında bir öneri ver diyorsanız Kapuzbaşı’nı asla atlamayın. Çünkü Türkiye’de göreceğiniz eşsiz güzelliklerden birisidir Kapuzbaşı. Oldukça hoş bir görünüme sahip olan alanda çok hoş fotoğraflarda çekinebilirsiniz. Ulaşım oldukça kolaydır, yine toplu taşıma ve otostopla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Sultan Sazlığı Kamp Alanı

Kayseri Kamp Alanları 2019 - Sultan Sazlığı

Sultan sazlığı her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği çok hoş görüntüler elde etmenizi sağlayacak bir bölgedir. Özellikle fotoğrafçılar tarafından oldukça ilgi gören Sultan Sazlığı Kayseri kamp alanları arasında yine fotoğraf amaçlı gidilebilecek yerlerden birisidir. Kayseri’ye biraz uzak olan Sultan Sazlığı’na toplu taşıma ve otostopla ulaşma imkanınız bulunmaktadır. Yine uzun süreli kamplarda rahatsız edecek seviyede sinek bulunuyor. Bu yüzden tek günlük kamplar için tercih etmenizi öneriyoruz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Barsama Kamp Alanı

 

Kayseri kamp alanları arasında tercih edebileceğiniz bir diğer bölge Barsama kamp alanı olmaktadır. Kayseri’ye yaklaşık 20 – 25 kilometrelik uzaklıkta yer alan Barsama, genel olarak piknik alanıdır. Bu sebepten dolayı tek gecelik kamplarda akşam saatlerinde gitmenizi öneriyoruz. Kamp alanının arka bölümü ormanlık. Bu sebepten dolayı oksijen bakımından oldukça zengin bir yer. Nefes aldığınızda ortamın pozitifliğini hissedebiliyorsunuz. Tam orta bölümden ise akan ince bir nehir bulunuyor. Bunun sesi de sizi oldukça mest edecektir. Alanda içme suyu bulunuyor. Ayrıca odun bulma konusunda da zorlanmazsınız. Çok sayıda kuru ağaç yer almaktadır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Ali Dağı Kamp Alanı

Kayseri Kamp Alanları 2019 - Ali Dağı

Ali Dağı’nın her bölgesinde kamp atabilirsiniz. Özellikle bahar aylarında Ali Dağı muhteşem bir yer olmaktadır. Çünkü oldukça serindir. Kayseri’nin de sıcak bahar aylarını düşündüğümüzde bir kurtuluş olarak görebilirsiniz. Şehre tepeden bakmak isteyenlerin yeri olan Ali Dağı, özellikle akşam saatlerinde size muhteşem manzaralar seyrettirecektir. Talas bölgesinde olmasından dolayı uzaklara baktığınızda birbirinden eşsiz ışıkların yakaladığı uyumu gördükçe mest olacaksınız.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Erciyes Dağı Kamp Alanı

Kayseri Kamp Alanları 2019 - Erciyes Dağı

Yine Ali Dağı gibi Kayseri kamp alanları arasında yer alan bir diğer kamp alanı ise Erciyes Dağı olmaktadır. Burada dilerseniz kendi çadırınızla, dilerseniz de kampçılar için kiralanan çadırlarla kamp kurabilirsiniz. Erciyes Dağı Kayseri’nin en soğuk noktası olduğundan dolayı üstünüzü sıkı giyinmeniz ve yanınızda götürecek olduğunuz kamp ekipmanlarının mevsim ne olursa olsun kışlık olmasına dikkat etmelisiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Develi Şıhlı Göleti Kamp Alanı

Kayseri Kamp Alanları 2019 - Develi Şıhlı Göleti

Kayseri kamp alanları arasında tercih edebileceğiniz bir diğer bölge kesinlikle Develi Şıhlı Göleti olmaktadır. Develi halkının kampçılara olan yaklaşımı, yine bölgenin güzelliği ve göletin serin – sakin akan suyu her kampçının hayal ettiği bir kamp alanı olduğunu gösteriyor. Eğer Kayseri kamp alanları arasında bir rota oluşturuyor ve her yeri gezmek istiyorsanız Develi Şıhlı göletini asla atlamanızı önermiyoruz. Bu kamp alanı kesinlikle listenizde olmalı.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Yeşilhisar Kovalı Göleti Kamp Alanı

Yine Kayseri kamp alanları arasında yer alan Yeşilhisar Kovalı Göleti kamp alanı tercih etmenizi şiddetle tavsiye ettiğimiz bir bölge olmaktadır. Aynı Develi Şıhlı Göleti’nde olduğu gibi oldukça hoş bir doğaya sahiptir. Yeşillikler içerisinden sızan o ince su ve kuş sesi, üzerinizdeki tüm negatif enerjiyi çekecek, sizi oldukça pozitif bir insan haline getirecektir. Haftasonu ve haftaiçi olması farketmiyor. Alan her zaman tercih edilebilir şekildedir. Bu sebepten dolayı çekinmenize gerek yoktur istediğiniz zaman gidebilirsiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Kayseri Kamp Alanları Nasıl Gidilir

Kayseri kamp alanlarının tamamına ulaşım oldukça kolaydır. Toplu taşıma tamamının yakınından geçmekte olup, çoğuna direkt olarak gitmektedir. Yine Kayseri’de otostop çekmek zor bir şey değildir. En fazla beklediğim süre 25 dakikadır. Bu sebepten dolayı gitmek istediğiniz yere otostopla da gidebilirsiniz.

Kayseri Kamp Alanları Önerisi

Kayseri kamp alanları içerisinde kesinlikle önereceğim 3 alan bulunuyor. Bunlardan birincisi kesinlikle Kapuzbaşı Şelalesi, bir diğeri Sarımsaklı barajı, son olarak ise Develi Şıhlı Göleti. Bu 3 alana uğramadan Kayseri’den çıkmanızı asla tavsiye etmiyorum. 3’ü de İç Anadolu’nun en güzel bölgeleri olarak ön plana çıkmaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net