Kampçıyız.Net

Kastamonu Kamp Alanları 2019 – Nerede Kamp Atılır?

25.06.2019
Kastamonu Kamp Alanları 2019 – Nerede Kamp Atılır?

Kastamonu kamp alanları açısından oldukça zengin bir şehirdir. Her kampçının Kastamonu kamp alanlarına giderek çadır kurması gerekiyor. Çünkü bu güzellikler, bir daha dünyanın herhangi bir yerinde kolay kolay karşımıza çıkmaz. Dünyanın en derin 2. kanyonu olan Valla Kanyonu başta olmak üzere çok sayıda Kastamonu kamp alanı bulunmaktadır. İşte tüm Kastamonu kamp alanları…

Valla Kanyonu Kamp Alanı

Kastamonu kamp alanları arasında ilk sıraya eklediğimiz Dünya’nın en derin 2. kanyonu olma niteliği taşıyan Valla Kanyonu, hayatta görüp görebileceğiniz en muhteşem doğa harikalarından birisi olarak kendini göstermektedir. Pınarbaşı, Muratbaşı Köyü’nde yer alan söz konusu Kanyon, ilçe merkezinin sadece 26 kilometre uzaklığında yer almaktadır. Özellikle Karadeniz turu yapan kampçıların uğrak noktalarından birisi olan Valla Kanyonu, 2019 yılında da kamp için en çok tercih edilen bölgelerden birisi olarak dikkat çekmektedir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Ilıca Şelalesi Kamp Alanı

Kastamonu kamp alanlarından bir diğeri ise Ilıca Şelalesi olarak ön plana çıkmaktadır. 15 metre yükseklikten aşağı doğru dökülen oldukça hoş bir görüntü yaratan su, berraklığıyla ve diğer şelalerden farklı sesiyle birlikte sizi oldukça etkileyecektir. Şelale yakınlarına çadır kurarak, 0’a 0 bir şekilde izleme fırsatı elde edebilirsiniz. Alan turistik bölge olması sebebiyle oldukça kalabalık oluyor. Özellikle tatil sezonunda ve haftasonu pek tercih etmenizi tavsiye etmiyoruz. Fakat normal zamanda, haftaiçi gittiğinizde çok güzel bir kamp aktivitesi gerçekleştirebilirsiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Horma Kanyonu Kamp Alanı

Kastamonu kamp alanları arasında yer alan bir diğer kamp alanı ise Horma Kanyonu kamp alanı olarak dikkat çekmektedir. Valla Kanyonu kadar olmasa da bu alanda oldukça güzel görüntüler elde etmenize olanak tanımaktadır. Özellikle doğa sesini çok iyi bir şekilde dinleme fırsatı sunan Horma Kanyonu, 7’den 70’e herkes için uygun ve güvenli bir kamp alanı olmasıyla birlikte Kastamonu kamp alanları arasında seçim yapmakta zorlanan kişilere güzel bir gün geçirme garantisi vermektedir. Eğer ailenizle kamp yapacaksanız, diğer 2 kamp alanı yerine daha sessiz, sakin ve güvenli olan Horma Kanyonu tercihinde bulunmanız yaranıza olacaktır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Ilgaz Dağı Milli Parkı Kamp Alanı

Kastamonu kamp alanları saymakla bitmez. Bir diğer bölge ise Ilgaz Dağı Milli Parkı Kamp Alanı olmaktadır. Batı Karadeniz bölgesinde yer alan en yüksek dağ olarak ön plana çıkan Ilgaz Dağı’nın hemen bitişiği konumunda bulunan bu parkta her yıl yüzlerce kampçı çadır kurup toplamaktadır. Karadeniz’de doğa güzelliklerini kendi gözlerinizle görmek istiyor ve bu kamp alanlarından faydalanmak amacı güdüyorsanız Ilgaz Dağı Milli Parkı Kamp Alanını kesinlikle gidip görmelisiniz. Emin olun, manzarayı izlediğinizde ufkunuz genişleyecektir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Küre Dağları Kamp Alanı

Kastamonu kamp alanları sadece bilindik alanlardan oluşmuyor. Şahsen tecrübe ettiğim Küre dağlarında her yıl Mayıs – Haziran ayından itibaren çadırınızı kurarak, muhteşem bir şekilde ruhunuzu enerjiyle doldurabilir ve insanlardan uzak bir şekilde rahatça kafa dinleyebilirsiniz. Özellikle kitap tutkunları için Küre Dağları muhteşem bir tercih olacaktır. Öyle ki, doğanın sesi insanın içine işlediğinden dolayı doğal olarak kitabı da okurken yaşıyormuş gibi hissediyorsunuz. Yine sessiz sakin şarkılar da alanın vazgeçilmezlerinden birisidir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Gideros Koyu Kamp Alanı

Kastamonu kamp alanları arasında bilinmeyen kamp alanlarından birisi de kuşkusuz Gideros Koyu kamp alanı olarak dikkat çekmektedir. Denizi oldukça taşlık olan söz konusu Gideros Koyu kamp alanının manzarası oldukça güzel. Fotoğraf çekimleri için, 1-2 günlük kısa kamplar için tercih edilebilir. Çadırınızı hemen denizin üst bölümlerine ağaçlık alana kurarak, rahat bir şekilde uyuyup, uyanabilirsiniz. Alanda gündoğumunu izlemek kadar harika başka bir şey yok. Sabaha karşı oldukça soğuk olan bu alana yazlık uyku tulumuyla gelmeye özen göstermelisiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Gömeren Kanyonu Kamp Alanı

Kastamonu kamp alanlarından tercih edebileceğiniz bir diğer kamp alanı ise kesinlikle Gömeren Kanyonu kamp alanı olmalıdır. Yine gözü yükseklerde olanlara “görmeden ölmeyin” diyerek tavsiye edebilecek olduğumuz Gömeren Kanyonu kamp alanı, tek kişilik ve grup kampları için uygundur. Ateş yakmak, mangal v.s. her türlü şey serbesttir. Engelleyecek herhangi bir şey yoktur. Fakat ateş yakarken dikkat etmelisiniz. Çünkü çok güzel ve özenli bir doğaya sahip. Doğaya zarar vermek istemeyiz 🙂

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Abana Kamp Alanı

Kastamonu kamp alanları arasında kime sorarsanız sorun size kesinlikle “Abana” diyeceklerdir. Kastamonu’nun en güzel ve özel bölgelerinden birisi olan Abana, kampçıların uğrak noktasıdır ve oldukça popülerdir. Doğanın en güzel halini Abana’da görebilirsiniz. Gidiş güzergahı temizdir, yollarda herhangi bir problem bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra, çadır kurulacak bölgelerde oldukça gelişmiştir. Herhangi bir şekilde taş, diken, eğim gibi engellere takılmadan, direkt olarak istediğiniz yere çadırınızı kurup manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Yine gün doğumu ve gün batımı Kastamonu’da en güzel Abana’da izlenir iddiaları bulunmaktadır. En güzel izlenmese de, en güzel izlenecek alanlardan birisidir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Azdavay Kamp Alanı

Kastamonu kamp alanları arasında ormanlık kamp alanı olarak dikkat çeken Azdavay, Pınarbaşı ile yan yana konumda yer almaktadır. Bölgenin istediğiniz herhangi bir yerine çadırınızı kurabilirsiniz. Bu noktada herhangi bir sorun yaşamazsınız. Bölgeye 6-7 kilometre uzaklıktan itibaren yerli halk yaşamaktadır. Oldukça anlayışlı ve kampçıları seven bölge halkı bulunmaktadır. Yani bu konuda bir sorun yaşamazsınız. Ayrıca yabani hayvanlar konusuna değinecek olursak, akşam çok sayıda hayvan sesi duyabilirsiniz fakat bugüne kadar herhangi bir şekilde zarar veren hayvan türüne rastlanmamış.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Kastamonu Kamp Alanları Önerisi

Kastamonu kamp alanları arasında ilk 2 kamp alanını kesinlikle öneriyoruz. Yani Kastamonu’ya gidip kanyona ve şelaleye uğramamak yapılabilecek en büyük ayıplardan birisi. Bu sebepten dolayı Kastamonu’ya uğradığınızda ilk işiniz söz konusu bölgeleri ziyaret etmek olsun. Çünkü yaptığınız kamptan çok yüksek seviyede zevk alacaksınızdır.

Kastamonu Kamp Alanları Nasıl Gidilir?

Kastamonu kamp alanlarına gitmek oldukça kolaydır. Zaten tüm kamp alanlarının konum bilgilerini, listemizde tanıtım yaparken alt bölümüne “Konum Bilgisine Gitmek İçin Tıklayınız” bölümüne ekledik. Bu alana tıklayarak bulunduğunuz yerden otomatik olarak rota oluşturabilir ve gitmek istediğiniz yer için en kısa ve güvenli yolu elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net