Kampçıyız.Net

İzmir Kamp Alanları 2019

08.01.2019
İzmir Kamp Alanları 2019

İzmir, kamp yapmak için tercih edilebilecek en güzel şehirlerden biri. Birçok kamp alanıyla birlikte biz kampçılara kucak açan İzmir kamp alanları nerelerde? Haydi hep beraber bakalım.

1- Karagöl Tabiat Parkı

İzmir Kamp Alanları 2019 - Karagöl Tabiat Parkı

İzmir’in en çok tercih edilen kamp alanı kesinlikle Karagöl tabiat parkı olmaktadır. Yamanlar dağında yer alan bu kamp alanına kafa dinleme arzusuyla giden herkes arzusunun fazlasını alarak geri dönecektir. Çam ormanlarının çevrelediği karagöl tabiat parkı, çadır kurmak için birçok uygun ortama sahiptir. Yüzlerce farklı ağacın herhangi birinin gölgesinde yaşayabilirsiniz. Bölgede bir de tesis bulunuyor. Eğer çadırınız yoksa tesisten çadır kiralama imkanından da faydalanabilirsiniz.

2- Hitit Kabartması

İzmir Kamp Alanları 2019 - Hitit Kabartması

İzmir kamp alanlarından 2.si Hitit kabartması kamp alanıdır. Kemalpaşa – Torbalı yolunun hemen üzerinde konumlanan söz konusu kamp alanı Kayalıkları yoğun bir şekilde görebileceğiniz bir bölgedir. Doğa severler tarafından sık sık ziyaret edilen bu tarihi bölgede kamp alanı bulmanız biraz zordur. Fakat bulduğunuzda o muhteşem zafer nefesini alır, kendinizi etrafın güzelliğine bırakırsınız. Patika yolu gördüğünüz an dümdüz ilerleyin sonunda sizi muhteşem seviyede olan nefes kesici bir manzara bekliyor olacak.

3- Varil Barrel Camping

İzmir Kamp Alanları 2019 - Varil Barrel Camping

Kurucusunun Hayko Cepkin olduğu Varil Barrel Camping ücretli kamp alanıdır. Sunduğu hizmetlerle birlikte sizi sevindirecek olan Varil Barrel Camping’de, kişinin bir kamptan beklediği her şey en ince ayrıntısına kadar sunulmaktadır. Sahibinin ünlü şarkıcı olmasıyla birlikte ortamdaki müzik kalitesinin nasıl olacağını bir düşünün isterseniz 🙂 Gün boyunca dolu dolu yaşayabileceğiniz Varil Barrel Camping sabahtan akşama kadar plaj voleybolu, basketbol gibi etkinlikler sunuyor ve DJ performansıyla enerjinizi harcamanıza olanak tanıyor. Kamp alanında hem havuz hem de yapay plaj bulunuyor.

4- Çanak Koyu

İzmir Kamp Alanları 2019 - Çanak Koyu

İzmir kamp alanlarından 4.sü Çanak Koyu’dur. Foça Merkez’e yakınlığıyla bilinen Çanak Koyu, haftasonu kampları için İzmirliler tarafından çok sık bir şekilde tercih edilmektedir. Bu yüzden kalabalıktır. Eğer eğlenme amacıyla geliyorsanız tercih edebilirsiniz fakat kafa dinleme amacınız varsa tavsiye etmiyoruz. Ulaşımı kolay olan bu alanda gıda, su, elektrik gibi tüm ihtiyaçlarınızı karşılamanıza olanak tanıyan işletme yer almaktadır. Çanak Koyu’nun en güzel yanı gün batımını seyretmek. Çünkü tamamen açık önü sayesinde güneşin saniye saniye batış anını en net şekilde seyredebiliyorsunuz.

5- Sazlıca

İzmir Kamp Alanları 2019 - Sazlıca

İzmir kamp alanları arasında yer alan Sazlıca plaj kampı denizin hemen kıyı bölümünde yer almaktadır. Ücretli kamp alanları arasında yer alan Sazlıca plaj kampı, doğanın kucağında iç içe yaşamanıza olanak tanıyan sayılı kamp alanlarından biridir. Akşamları istediğiniz yere çadırınızı kurabilir ve serin havada müthiş bir uyku çekerek ertesi güne dinç uyanabilirsiniz. Mangal yakabildiğiniz alanda yanımızda mangal yok diye üzülmenize gerek yok, işletme mangal vermektedir. Kamp için ihtiyaç duyulan her şey tesiste bulunuyor. Tuvalet, elektrik, çadır, Wi – Fi, duş gibi hizmetlerin birçoğu var.

6- Pırlanta Plajı

İzmir Kamp Alanları 2019 - Pırlanta Plajı

İzmir kamp alanlarında sık sık plajları göreceğiz. Pırlanta plajı birçok ağaçlık alana sahip bölgeye sahiptir. Herhangi bir ağacın gölgesine çadırınızı kurarak denizin serin sularına kendinizi bırakabilirsiniz. Özel aracınız yoksa çeşme otogardan toplu taşıma araçlarına binerek Pırlanta Plajı’na gideceğinizi söylemek yeterli olacaktır. Plajda duş alabilmeniz için birçok alan bulunuyor fakat hepsi ücretli.

7- Tanay Tabiat Parkı

İzmir Kamp Alanları 2019 - Tunay Tabiat PArkı

Sessizlik ve sakinlik mi istiyorsunuz? İzmir kamp alanları arasında olan Tanay Tabiat Parkı’na kesinlikle ziyaret düzenleyin. Asırlık ağaçların arasında kamp çadırınızı kurabilir her türlü güvenlik önlemini aldıktan sonra ateşinizi yakarak kampınızı gerçekleştirebilirsiniz. Otopark, telefon, büfe, lokanta, çamaşır yıkama alanı, lavabo, mutfak, bulaşık yıkama alanı, tuvalet, duş ve birçok ihtiyaca talep oluşturacak alanlar yer alıyor.

8- Ilıca Plajı

İzmir Kamp Alanları 2019 - Ilıca Plajı

İzmir kamp alanları arasında sık sık plaj göreceğimizi söylemiştik. Bir diğer İzmir kamp alanı ise Ilıca Plajı olarak öne çıkıyor. Çeşme’de yer alan söz konusu Ilıca Plajı, turkuaz renkteki deniziyle birlikte kamp alanı arayışı içerisinde olanlar için muhteşem bir ortam oluşturuyor. Özellikle yaz aylarında ücretsiz bir şekilde kamp atabildiğiniz Ilıca Plajı hem serinlemek hem de doğaya kendinizi teslim etmek için uğrayabileceğiniz alanlardan birisi.

9- Kalemlik

İzmir Kamp Alanları 2019 - Kalemlik

7. İzmir kamp alanı Kalemlik oluyor. Mavi ve yeşil renklerin ortak noktası olan Kalemlik’te çadırınızı kurduğunuzda önünüz deniz, arkanız ise ormanlık alan olacaktır. Kalemlik Orman Kampı, 100 kilometre boyunca uzanan sahil bandının içerisindedir. Yani 3-4 günlük kamplarda sahil boyunu tümden tüme gezme şansınız bulunuyor. Çok şirin bir restorana sahip olan Kalemlik orman kamp alanında piknik için alanlar, içme suyu, otopark, soyunmak için kadın erkek ayrı ayrı kabinler, tuvalet ve duş alanlarına sahip bir şekilde geliyor.

10- Dereköy

İzmir Kamp Alanları 2019 - Dereköy

İzmir kamp alanları arasında yine Kemalpaşa – Torbalı yolu üzerinde konumlanan Dereköy kamp alanı en çok bilinen Karabel Mesire Alanı’nın hemen hemen 4 kilometre uzaklığında yer almaktadır. Mahmut Dağı’ndan esintiler içeren söz konusu kamp alanında kamp ihtiyaçlarınızın tamamını karşılayamıyorsunuz. Wc ve su imkanı haricinde farklı bir hizmet verilmiyor. Orman kampı için İzmir kamp alanları arasında “kesinlikle gidin” diyebileceğimiz bu kamp alanı tamamen ücretsizdir.

11- Gümüldür

İzmir Kamp Alanları 2019 - Gümüldür

İzmir kamp alanlarından bir diğeri de Gümüldür oluyor. Şehrin gürültüsünden ve kaosundan tamamen uzak bir alanında kamp yapmak istiyorsanız kalkın Gümüldür’e gidiyoruz. Denizin boydan boya seyredilebildiği Gümüldür’de, kum ve sessizlik tamamen bölgeyi etkisi altına almış durumda. Ağaçların gölgesine çadırınızı kurabilir, müziğinizi açıp dinleyebilir veya kitabınızı okuyabilirsiniz.

12 – Nazarköy

İzmir Kamp Alanları 2019 - Nazarköy

İzmir kamp alanları arasında yer alan Nazarköy, sunduğu eşsiz doğa güzelliğiyle birlikte görür görmez ” vay be!'” diye iç çekeceğiniz bir yer. Nazar boncuğu tesislerinden dolayı her sezon dolup dolup taşan Nazarköy, doğanın seslerinin en net şekilde alınabildiği İzmir kamp alanlarından birisi. Öyle ki hayvanlar, ağaçlar ve su üçlüsü gözünüzü kapattığınızda size cenneti gösterecektir.

13- Kestel Barajı

İzmir Kamp Alanları 2019 - Kestel Barajı

İzmir kamp alanlarından 11. kamp alanı Kestel Barajı’dır. Çok fazla kampçının ziyaret etmediği Kestel Barajı’nda çadırınızı kurarak doğanın en sakin halini seyredebilirsiniz. İzmir Bergama kentinin hemen dibindeki Kestel Çayı’nın üst bölümünde konumlanan barajın istediğiniz her bölgesine çadırınızı kurarak doğa gezintisine başlayabilirsiniz. Alanda kamp ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bir tesis veya imkan yok. O yüzden tüm ihtiyaçlarınızı alana ulaşmadan almanız faydanıza olacaktır.

14- Su Uçuran Şelaleri

İzmir Kamp Alanları 2019 - Su Uçuran Şelaleri

12. İzmir kamp alanı su uçuran şelaleri oluyor. Su uçuran şelaleleri orman kampı için gidilecek yerler listesine kesinlikle alınmalı. Halk arasında Türkmen Şelalesi olarak da bilinen Su Uçuran Şelaleri, Manisa merkezden yola çıkılarak ulaşılabilen alanlardan birisi. Su Uçuran Şelaleri tercihinde bulunacakların tüm ihtiyaçlarını yanlarında götürmelerini önemle söylüyoruz. Çünkü alınacak herhangi bir yer yok.

15- Kaynaklar

İzmir Kamp Alanları 2019 - Kaynaklar

İzmir kamp alanları arasındaki bir diğer kamp alanı Kaynaklar oluyor. Doğanın içerisinde kendinizi bulabileceğiniz bir kamp için tercih edilebilecek Kaynaklar, dağ tırmanışı için de çok mükemmel yüksekliklere sahiptir. Yılın bazı zamanlarında çok sayıda dağcının tırmanış için geldiğini görebilirsiniz. Kamp alanı tamamen ücretsiz ve ihtiyaçlarınızı gidermek için her şeyin bulunduğu köy merkezine çok yakın konumda bulunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Sercan dedi ki:

  Bir de bu yerlerin altına konumlarını da koyabilirseniz. Çok kaliteli içerik olacak.

 2. Dilara Aydın dedi ki:

  merhaba tanay tabiat parkında kamp yapıldığından eminmisiniz?biraz evvel aradım orman bakanlığından bilgi aldım sadece piknik vs gibi akşam kapanıyor kamp veya çadır alanı yok ben kızımla birlikte o bölgede tatil için kamp yeri arıyorum bilgisi güncel olan varsa lütfen paylaşılabilir mi?

  1. Gezgin dedi ki:

   Çeşme ılıca tanay kampı gece müsaade etmiyorlar bu sene.çeşme pırlanta plajında kamp atabilirsiniz ücretsiz olduğu için biraz bakımsız ama etrafında 20 dk lık mesafede çok güzel koylar var.(ılıca ,boyalık,ıldır,dalyan,alaçatı,çiftlik köy,altınkum vs)birde çeşme delikli koy olabilir.manzarası için gidilir oraya ama denizi küçük çocuğu olanlar için uygun değil .taşlı kestaneli vs

   1. Dilara Aydın dedi ki:

    çok teşekkür ederim ilginize ilk defa kamp atacağız tavsiyeleriniz varmıdır? gece aydınlatma ve börtü böcek için vs..🤔🤔

 3. Dilara Aydın dedi ki:

  yanıtlayabilirseniz sevinirim malum duruma göre yola çıkacağız şimdiden teşekkürler…Not:acele cevap lütfen

  1. Ferdi dedi ki:

   Tanay tabiat parkına kamp atmıyorsunuz ancak Tanay tabiat parkını geçtikten sonra fethinin yeri var ücretsiz haftasonu çok kalabalık ama hafta içi gayet sakin çok yakınında migros var tavsiye ederim

   1. Dilara Aydın dedi ki:

    çok teşekkür ederim güvenli bir yer mi?bir anne ve çocuk için bir de yanımızda götüreceğimiz kişisel eşyaları nasıl koruma altına alabiliriz?

Kampciyiz.Net