Kampçıyız.Net

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları

29.01.2019
İstanbul’a Yakın Kamp Alanları

Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul’da şehir hayatı çok bunaltıcı bir hale gelmiştir. Bu bunaltıcı şehir hayatından uzaklaşarak yeni yerler keşfedip, bu alanlarda kamp atmak size hem enerji hem de huzur kazandıracaktır. İstanbul’a yakın kamp alanları ile birlikte bu enerjiyi tüm vücudunuz ve düşüncenizde hissedeceksiniz.

İstanbul Kamp Alanları

İstanbul kamp alanları arasında birçok bölge bulunmaktadır. Şehir hayatından kendinizi atabileceğiniz bu bölgeleri kesinlikle ziyaret etmenizi öneriyoruz. Hatta her haftasonu bu alanlara gitmeniz hem rutin hayatınızda hem iş hayatınızda hem de eğitim hayatınızda sizi daha zinde tutacaktır.

İstanbul’a Yakın Kamp Alanları

Bu yazımızda siz değerli ziyaretçilerimiz için İstanbul’a yakın kamp alanları ile ilgili bilgi aktarımında bulunacağız. İstanbul’a yakın kamp alanları ile yazının başında da bahsettiğimiz gibi eğlenceli günler sizleri bekliyor…

1- Uçmakdere

İstanbul’a yakın kamp alanları arasında ilk sırayı Uçmakdere için ayırmak istedim. Çünkü Uçmakdere, kamp yapmak için en ideal bölgelerden biri. Bölgenin sunduğu görsel şölen ve yapılabilecek aktiviteler, söz konusu bölgeyi doğa harikası yapmak için yeterli oluyor. Tekirdağ sınırları içerisinde yer alan bu bölge Şarköy ilçesinde konumlanmış durumda. Uçmakdere’ye Google Haritalar aracılığıyla ulaşabilir ve bulduğunuz ilk ağacın altına çadırınızı kurabilirsiniz.

2- Sahilköy

İstanbul’a yakın kamp alanları arasında İstanbul içerisinde olan bir kamp alanını da ekleyelim dedik. Sahilköy kamp alanı Şile’de yer alıyor ve doğası gereği yaşam enerjinizi artırmak için birebir. İstanbul merkezden yaklaşık olarak 1-1.30 saatlik yolculuk sonucunda Sahilköy Şile’ye ulaşım sağlayabiliyorsunuz. İstanbul gibi bir şehirde yeşil ve mavinin buluştuğunu görmek huzur verecektir.

3- Kömür Limanı

Kömür Limanı İstanbul’a yakın kamp alanları arasında 3.sıraya eklemek istediğiniz bir kamp alanı. Gelibolu sınırları içerisinde yer alan ve görenleri büyülemek için birebir olan Kömür Limanı, Saroz’da yer alan bir kamp alanı olarak ön plana çıkıyor. Turkuaz su sevenlerin kesinlikle tercih etmesi gereken Kömür Limanı’na ulaşım biraz zor. O yüzden çok basık aracınız varsa yaklaşmamanızı ve yaya gelmenizi öneriyoruz.

4- Yuvacık İnönü Yaylası

İstanbul’a yakın kamp alanları arasında yer alan Yuvacık İnönü Yaylası, Deniz’den uzak doğanın ortasında hayvan sesleri, ağaçların muhteşem görüntüsü ve zengin oksijenle kamp yapmak isteyenler için kesinlikle tercih edilmesi gereken bir bölge. Kocaeli sınırları içerisinde yer alan Yuvacık İnönü Yaylası; İzmit’ten 40 kilometrelik uzaklıkta konumlanmıştır.

5- Yenice  Ormanları

Yenice Ormanları öylesine zengin ağaç yapısına ve yeşilliğe sahip ki burada kamp yapmaya geldiğinizde bir daha asla geri dönmek istemeyeceksiniz. Karabük’te yer alan Yenice Ormanları, 4 mevsim boyunca muhteşem manzarası olan bir bölge. Ormanda 5 farklı kamp alanı, 15 farklı yürüyüş parkuru ve 7 farklı bisiklet parkuru konumlandırılmış durumda.

6- Polonezköy

Çoğumuzun Cennet Mahallesi’nden Yunus’un “POLONEZKÖYDEYİM” şiiri ile tanıdığı Polonezköy İstanbul’a yakın kamp alanları arasında yer alan bir diğer kamp alanı. Hafta sonu kalabalık olan fakat haftaiçi sakinliğin hakim olduğu Polonezköy’de kamp yapmak, bu dünyada yapacağınız en güzel aktivitelerden biri olacaktır. Orman içerisinde yürüyüş yapılması için küçük bir yürüyüş yolu yer alıyor.

7- Sülüklügöl

Son zamanların en trend kamp alanları arasında yer alan Sülüklügöl, İstanbul’a yakın kamp alanlarından bir diğeri oluyor. Sülükgöl doğa manzarasıyla birlikte kendine aşık edecek bir yapıya sahip. Tarihi ise oldukça acı. Meydana gelen heyelan sonucu oluşmuştur Sülükgöl. Bolu sınırlarında yer alan Sülüklügöl sadece 70 kilometre uzaklıkta konumlanmaktadır. Her kampçının bir gün gidip ziyaret etmesini öneriyoruz.

8- Kilyos

Özellikle Instagram postlarında sık sık gördüğümüz Kilyos İstanbul’a yakın kamp alanları arasında 8.sıraya eklemek istediğimiz bir kamp alanı olarak ön plana çıkıyor. Kilyos, denizin ve güneşin keyfini sürebileceğiniz en özel kamp alanlarından biridir. Kilyos’ta özellikle yaz sezonunda birçok kampçı kamp atmaktadır bu yüzden sonbahar ve ilkbahar mevsimleri gitmenizi öneriyoruz.

9- Kıyıköy

İstanbul’a yakın kamp alanlarından olan Kıyıköy, İstanbul’da yaklaşık olarak 140 kilometrelik uzaklıkta konumlanıyor. Kırklareli sınırları içerisinde yer alan bu kamp alanı kumsalın ve denizin keyfini sürebileceğiniz, akşam ise müthiş bir uyku keyfi yaşayacağınız bir kamp alanı olarak dikkat çekiyor.

10- Acarlar Langozu

İstanbul’a yakın kamp alanlarından 10. kamp alanı Acarlar Langozu olarak kendini gösteriyor. Sakarya’da bulunan bu Langoz çok önemli bir özelliğe sahip. Dünya büyük langozlar sıralamasında 1.sırada yer alıyor. Kampçılar arasında cennetin bir bölümü olarak tanınan Acarlar Langozu, kesinlikle size çok yüksek duygular yaşatacaktır.

11- İğneada

İğneada yine İstanbul’a yakın kamp alanı arayanların tercih etmesini şiddetle tavsiye ettiğimiz bir bölge.  Kıyıköy’ü geçtikten sonra az bir mesafe katettikten sonra İğneada’da yer alan Langoz Ormanları’na gidebilirsiniz. Uzun ağaçların altında çadırınızı kurabilir, karşınıza denizi de alarak çok hoş bir kamp yapabilirsiniz.

12- İğneada Langozu

Kırklareli şehrinde konumlanan İğneada Langozu ise İğneada’dan farklı bir kamp alanıdır. Dünya üzerindeki ender kamp alanları arasında yer alan ve turistlerin dahi kamp atma amacıyla geldiği bu Langoz, yeşilin, mavinin ve zengin oksijenin ortak noktası. İstanbul şehir hayatından uzaklaşmak isteyenler için müthiş bir tercih olacaktır.

13- Ağva

İstanbul’a yakın kamp alanlarından önerebileceğimiz bir diğer kamp alanı kesinlikle Ağva’dır. Şile’yi geçtikten sonra 30 dakikalık kısa bir mesafe kat ettikten sonra ulaştığınız Ağva, sık ziyaretçi alan ve yoğun olan bir yer. Eğer yapacağınız kampta sessizlik istiyorsanız bura size göre değil. Bana manzara olsun, denizle orman aynı alanda birleşsin diyorsanız tam size göre.

14- Ballıkayalar Tabiat Parkı

Ballıkayalar tabiat parkı yaz aylarında farklı, kış aylarında farklı, sonbahar aylarında farklı, ilkbahar aylarında daha farklıdır. Muhteşem doğası bulunan Ballıkayalar Tabiat parkı, bukalemun gibi sürekli olarak renk değiştirmektedir. Kocaeli sınırları içerisinde yer alan Ballıkayalar Tabiat Parkı doğanın eşi benzeri olmayan gücünü ayaklarınıza kadar getiriyor.

15- Poyrazlar Gölü

Sakarya’da yer alan Poyrazlar Gölü İstanbul’a yakın kamp alanlarından sonuncusu. Poyrazlar Gölü’nün yine diğer bölgelerde olduğu gibi yine mükemmel bir doğası bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı kesinlikle tercih edilmesi gereken alanlardan biri olmaktadır.

Daha çok İstanbul kamp alanları görmek için bu yazımıza da göz atabilirsiniz >> İstanbul Kamp Alanları 2019

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net