Kampçıyız.Net

İstanbul Kamp Alanları 2019

08.01.2019
İstanbul Kamp Alanları 2019

İstanbul, şehir hayatının en yoğun geçtiği, kamp konusunda en çok ihtiyaç duyulan şehirlerden biri olmaktadır. Peki İstanbul kamp alanları nerelerdir? İstanbul’da nerelere kamp atılır? Haydi bakalım. 

1- Seferoğulları Kamping

İstanbul Kamp Alanları 2019 - Seferoğulları

İstanbul’da kamp atmak için tercih edebileceğiniz en güzel kamp alanlarından birisi kesinlikle Seferoğulları Kamping’dir. İstanbul şehir merkezinden çok kısa süre içerisinde ulaşabileceğiniz Seferoğulları Kamping, Şile’de yer almaktadır. Kamp alanını aile işletmektedir ve çok temizdir. Ayrıca bir kamp alanında ihtiyaç duyduğunuz her şey eksiksiz bir şekilde konumlandırılmıştır. Bu sebepten tercihlerinizde ilk sıraya alabilirsiniz. Ormanın tam ortasında yer alıyor ve denize uzanan çok hoş bir yol yer alıyor. 

2- Kıyıköy

İstanbul Kamp Alanları 2019 - Kıyıköy

Kıyıköy İstanbul kamp alanları arasında tercih edilebilecek bir diğer kamp alanıdır. Şehir hayatından uzaklaştıracak ve kaosa entegre olmanızın önüne geçecek Kıyıköy, İstanbul’un hemen hemen 140 kilometre uzağında konumlanmıştır. Kıyıköy’e ulaşmak için Çerkezköy – Saray karayolunu takip etmeniz yararınıza olacaktır. Yaklaşık olarak 2 saat sürecek yolculuğun ardından kamp alanına çadırınızı kurarak muhteşem bir kamp atabilirsiniz. 

3- Hacıllı Şelalesi

İstanbul Kamp Alanları 2019 - Hacıllı Şelalesi

İstanbul kamp alanları arasında yer alan Hacıllı Şelalesi, doğasıyla “İstanbul’da böyle bir yer mi varmış?” etkisi yaratabilir. Yine İstanbul’a yakın kamp alanlarından olan söz konusu kamp alanı yemyeşil alanın tam orta bölümünden şırıl şırıl akan bir nehre sahip. Su sesi ve oksijen bolluğu huzura kavuşmanız için en büyük yardımcınız olacaktır. Kamp alanında bunun yanı sıra mağara bulunuyor. Bu mağarada gezinti yaparak kampınızı noktalayabilirsiniz.

4- İğneada

İstanbul Kamp Alanları 2019 - İğneada

Yine İstanbul kamp alanları arasında en çok ziyaretçi alan kamp alanı olarak ön plana çıkan İğneada, Kıyıköy’ün biraz ilerisinde konumlanmıştır. İğneada, İstanbul’un en güzel, dünyanın ise sınırlı sayıdaki doğa harikalarından olan İğneada Longoz Ormanları’na çok yakın alandadır. Şehir hayatından uzaklaşıp oksijen eksiğini tamamlamak istiyorsanız haydi kalkın İğneada’ya gidiyoruz. İstanbul’da yıldızlar en güzel İğneada’da izlenmektedir. Yıldızların sağladığı aydınlık gecenin ardından mis gibi kokuyla güneşin doğuşunu izlediğiniz sabaha uzanabilirsiniz.

5- Ağva

İstanbul Kamp Alanları 2019 - Ağva

İstanbul kamp alanlarından bir diğeri de Ağva kamp alanıdır. Şile’den yola çıktığınızda sadece 30 dakikalık yolculuk sonrasında Ağva’ya ulaşabilirsiniz. Fakat bu alanın şöyle bir sıkıntısı var. Yine şehir nüfusu yoğun bir şekilde hissedilebiliyor. Çünkü kaçıp kurtulmak isteyenlerin birçoğu bu alanda. Çadırınızı alıp tenha bir yer bulursanız müthiş zevk alabilirsiniz.

6- Sahilköy

İstanbul Kamp Alanları 2019 - SAhilköy

İstanbul kamp alanlarından 6.sı Sahilköy kamp alanıdır. Yine Şile yakınlarında konumlanan bu kamp alanı Şile merkeze sadece 15 dakikalık mesafededir. Doğasıyla dikkat çeken Sahilköy, denizin hırçın olduğu ve gözünüzü kapattığınızda sesini en iyi şekilde hissedebildiğiniz kamp alanlarından biridir. Tesis sayısı fazla olan Sahilköy’de ister ücretsiz, ister ücretli kamp alanlarından faydalanabilirsiniz. Kamp için ihtiyaç duyduğunuz her hizmet alanda yer almaktadır.

7- Yuvacık İnönü Yaylası

İstanbul Kamp Alanları 2019 - Yuvacık İnönü

İstanbul kamp alanı arayışı içerisinde misiniz? Şehir hayatının hiçbir etkisini göremeyecek olduğunuz yuvacık inönü yaylası tercihi  yapabilirsiniz. Aslında Kocaeli’ne bağlı olan bu kamp alanı İstanbul’dan birkaç saat uzaklıktadır. Alanda hiçbir şekilde tesis, tuvalet, elektrik gibi şeyler bulunmuyor. Tamamen doğa ve siz yan yana çok rahatlatıcı ve huzur verici bir kamp atıyorsunuz. Alanda temiz su kaynakları yer alıyor. Doğa gezintisi yapmak isterseniz büyük çam ağaçlarının yanında küçük patikalara rastlayabilirsiniz. Biraz daha ilerlediğinizde birçok mağaranın alanda konumlandığını göreceksiniz.

8- Polonezköy

İstanbul Kamp Alanları 2019 - Polonezköy

İstanbul kamp alanları arasında yakın kamp alanı arıyorsanız tercihinizi Polonezköy kamp alanından yana kullanabilirsiniz. Söz konusu kamp alanı sizi dinlendirmek için gerekli her türlü özelliğe sahiptir. Uzun uzun ağaçların arasından giden ince yollar, oksijen olarak size destek verecektir. Yürüme parkuruyla ünlenen Polonezköy’de kamp yapmayı kesinlikle denemelisiniz. 

9- Poyrazlar Gölü

İstanbul Kamp Alanları 2019 - Poyrazlar Gölü

İstanbul kamp alanları arasında bilinen fakat Sakarya’da yer alan Poyrazlar Gölü yine şehir hayatından kaçmak isteyenler için birebir. Sakarya’ya 8 kilometrelik uzaklıkta konumlanan Poyrazlar Gölü, sakinliğin en iyi şekilde hissedilebildiği doğasıyla, su sesiyle huzur veren bir kamp alanıdır. Eğer çocuğunuz varsa en güvenli kamp alanlarından biridir. İstanbul’dan yola çıktığınızda hızınıza bağlı olarak 1-3 saat aralığında ulaşmanız mümkün.

10- Kilyos

İstanbul Kamp Alanları 2019 - Kilyos

İstanbul kamp alanlarından 10.su Kilyos. Üstü orman altı deniz olan Kilyos, yine İstanbul kamp alanları arasında en çok şaşırtan kamp alanı olmaktadır. Avrupa Yakası’nın Karadeniz kıyısında yer alan Kilyos, Sarıyer ilçe sınırlarındadır. Çadırınızı istediğiniz her yere herhangi bir izin almadan ve ücret ödemeden kurabilirsiniz. Bizim tercihimiz ormanın içerisine kurup karşınıza denizi almanızdır.

11- Uçmakdere

İstanbul Kamp Alanları 2019 - Uçmakdere

İstanbul kamp alanlarından bir diğeri ise Uçmakdere’dir. Tekirdağ Şarköy sınırlarında konumlanan Uçmakdere, yamaç paraşütü yapılabilmesiyle birlikte hem bu sporla ilgilenenleri hem de izlemeyi sevenleri “gel bana” diyerek davet ediyoruz. Çadırınızı kurmak için Kilyos’ta olduğu gibi bir izin almanıza veya ücret ödemenize gerek yok. İstediğiniz yeri belirleyip çadırınızı atabilirsiniz.

12- Ballıkayalar

İstanbul Kamp Alanları 2019 - Ballıkayalar

İstanbul kamp alanlarından 12.kamp alanı Ballıkayalar. İstanbul’dan yola çıktığınızda en yavaş hızda gitseniz dahi 2 saatlik yolculuğun sonunda ulaşabileceğiniz Ballıkayalar, adından da anlaşılacağı üzere kayalarıyla ünlü bir bölgedir. Doğası muhteşem olan bu bölgede çocuklar için uygunluk derecesinin çok kötü olduğunu söyleyebiliriz. Eğer tek veya çift olarak gidecekseniz kesinlikle uğrayın derim. Çocukluysanız aman uzak durun. Ne olur ne olmaz…

13- Kömür Limanı

İstanbul Kamp Alanları 2019 - Kömür Limanı

İstanbul kamp alanları arasında İstanbul’a en uzak kamp alanı Kömür Limanı’dır. Fakat her İstanbullunun kesinlikle görmesini istediğimiz bir kamp alanıdır. Yaklaşık olarak 5-6 saatlik yolculuk sonunda ulaşacağınız Kömür Limanı, şu hayatta karşılabileceğiniz manzaraların en iyisini taşımaktadır. Denizi masmavi olan Kömür Limanı’nda binbir çeşit balık görebilirsiniz. Özellikle balık hobiniz varsa olta attığınızda kısa sürede balık tutabilir ve her gelen balığın farklı olduğunu görünce çıldırabilirsiniz.

14- Yedigöller

İstanbul Kamp Alanları 2019 - Yedigöller

Yedigöller Bolu’da yer alıyor. İstanbul kamp alanları arasında yer alması ise sadece birkaç saatlik uzaklıkta konumlanmasından kaynaklanıyor. 1965 yılında milli parklar statüsüne alınan Yedigöller, çadır ve karavan kampı için İstanbul’daki en uygun bölgelerden biridir. Yedigöller Milli Parkı’nda misafirhane ve bungalov da yer alıyor. Eğer illa çadır kurma taraftarı değilseniz bungalovun zevkine bir bakın derim. 

İstanbul kamp alanları bu şekilde öne çıkıyor. Bizlerin eklemeyi unuttuğu kamp alanı varsa yorum bölümünden ulaştırabilir. Daha önce bu kamp alanlarını ziyaret etmiş bireylerinde kesinlikle yorum atmalarını istiyoruz. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net