Kampçıyız.Net

Isparta Kamp Alanları 2019

29.05.2019
Isparta Kamp Alanları 2019

Merhabalar kampçı dostlarımız. Bu yazımızda sizlere Isparta kamp alanları ile ilgili bilgi aktarımında bulunacağız. Türkiye’nin en güzel şehirleri arasında yer alan Isparta’da kamp atılabilecek birçok bölge bulunmaktadır. Yeşilin ve mavinin ortak noktası olan kamp alanlarına çadır kurarak üzerinizdeki negatif enerjiyi ortadan kaldırıp, kendinizi tamamıyla doğaya adayabilirsiniz. İşte Isparta kamp alanları 2019…

Salda Gölü Kamp Alanı

Burdur ili sınırları arasında yer alan Salda Gölü Kamp Alanı, Isparta kamp alanları içerisine dahil edilebilir. Çünkü hem Burdur’a hem de Isparta’ya olan uzaklığı eşittir. Isparta kamp alanı arayan bireyler genel olarak kamp aktiviteleri için Salda Gölü tercihinde bulunmaktadır. Bembeyaz kumları, turkuaz renk suyuyla birlikte Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü, birkaç yıldır kampçılar tarafından en çok ziyaret edilen kamp alanı olarak ön plana çıkmaktadır. Eğer Isparta’da ikamet eden biriyseniz Isparta kamp alanları arasında yer alan Salda Gölü tercihi sizin için oldukça uygun olacaktır. Eğer şehir dışından Isparta’ya geliyorsanız, listemizin diğer kamp alanlarına bakabilirsiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Yazılı Kanyon Kamp Alanı

Isparta kamp alanları arasında şehir içerisinde yer alan kamp alanlarından ilki Yazılı Kanyon kamp alanıdır. Isparta için en uygun bölgenin burası olduğunu düşünüyoruz. Gerek doğası, gerekse kamp için uygunluğuyla birlikte dikkat çeken söz konusu kanyon hem uzun soluklu, hem de birkaç günlük kamplar için uygundur. İç kesimde akar su bulunuyor. Akar suyun etrafına dilediğiniz yerde kamp kurabilirsiniz. Eğer sudan hoşlanmıyorsanız, kanyonda yine yüksek bölümlere de çadır kurma şansınız bulunuyor. Isparta kamp alanları arasında yer alan Yazılı Kanyon kamp alanı içerisinde vahşi hayvan bulunmamaktadır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Eğirdir Kamp Alanı

Isparta kamp alanları arasında listemize eklediğimiz bir diğer kamp alanı kesinlikle Eğirdir kamp alanı olmaktadır. Söz konusu alan yeşillik açısından oldukça zengindir ve birçok kuş türü yer almaktadır. Gece uyurken ve sabah uyandığınızda duyacağınız farklı doğa sesleri, yaptığınız kampın oldukça anlamlı olmasına sebebiyet verecektir. Eğirdir, çadır kurmaktan öte size kampı yaşatmak için biçilmiş bir kaftandır. Bu sebepten dolayı Isparta kamp alanları arasında yine ilk tercihleriniz arasına Eğirdir kamp alanını ekleyebilirsiniz. Çadır kurmak belirli noktalarda sıkıntıdır. Bunu da gittiğinizde orada bulunanlardan öğrenebilirsiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Kovada Gölü Kamp Alanı

Isparta kamp alanları arasında yer alan Kovada Gölü kamp alanı, yer ve doğa olarak oldukça muhteşem bir yer. Fakat alan için ücret alınıyor. Güncel olarak (29.05.2019) alınan kamp ücreti 15 TL olarak belirlenmiştir. Gece çadır kurulup sabah toplanacak diyen bir görevlisi bulunuyor. Bu sebepten dolayı uzun süreli kamplar için tercih etmenizi önermiyoruz. Fakat bu alanı kesinlikle gidip görmelisiniz. Türkiye’de gece vakitlerinde gökyüzünü en anlamlı şekilde izleyeceğiniz kamp alanlarından birisi de Isparta kamp alanları arasında yer alan Kovada Gölü Kamp Alanı olmaktadır. Ücret çadır başı alınmaktadır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Gölcük Gölü Kamp Alanı

Isparta kamp alanları arasındaki bir diğer kamp alanı ise Gölcük Gölü kamp alanıdır. Yine Isparta sınırları içerisinde kamp yapmak isteyenler bu göle giderek muhteşem bir kamp aktivitesi yapabilirler Ağaçların bolluğu, gölün temizliğiyle birlikte oksijen açısından oldukça zengin bir alan olduğunu söyleyebiliriz. Bölgede ateş yakmak v.s. kamp için gerekli birçok şey serbesttir. Haftasonu kaçamağı yapıp, ruhunuzu dinlendirip şehir hayatından uzaklaşmak istiyorsanız bu kapsamda tercih edeceğiniz en güzel alanlardan biri şüphesiz Gölcük Gölü kamp alanı olmaktadır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Lavanta Tarlası Köyü Kamp Alanı

Isparta kamp alanları arasına ekleyeceğimiz Keçiborlu’ya oldukça yakın konumda bulunan Kuyucak Köyü Lavanta Tarlası kamp alanı yine kampçılar tarafından tercih edilmesini önerdiğimiz bir diğer bölgedir. Genel olarak halk arasında Lavanta Kokulu Köy olarak bilinmektedir. Haziran – Temmuz – Ağustos döneminde bu alana uğrayarak Lavantaların eşsiz kokusunu en derininizde hissedebilirsiniz. Ayrıca Lavanta denizinin tam ortasında muhteşem fotoğraflar elde edebilirsiniz. Bu kapsamda Lavanta Tarlası Köyü kamp alanı doğa sever ve ayrıcalıklı alanları sevenler için oldukça mantıklı bir seçim olacaktır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Taş Evi Köyü Kamp Alanı

Isparta kamp alanları bunlarla sınırlı değil. Bahsi geçen kamp alanlarının dışında kalan bir diğer kamp alanı ise Taş evi köyü kamp alanı olmaktadır. Pek bilinmeyen bu kamp alanı, özellikle farklı bir alana kurup sessiz, sakin bir şekilde kaldıktan sonra gitmeyi sevenler için oldukça hoş bir alandır. Ağaç yoğunluğu fazladır ve yine mavi suların sesleri sizi oldukça mest edecektir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Melikler Yaylası Kamp Alanı

Isparta kamp alanları arasındaki bir diğer kamp alanı ise Melikler Yaylası kamp alanı olmaktadır. Kampciyiz.Net takipçisi dostlarımıza Isparta’da kesinlikle gidip görün diyeceğimiz bir kamp alanı olan Melikler Yaylası, oldukça hoş görüntüler elde etmenizi sağlamasının yanı sıra doğal ortamıyla birlikte sizleri mest edecektir. Özellikle uzun süreli kamplarda alanın tadını çok daha iyi çıkarıp, kendinizi tamamıyla doğaya adayabilirsiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Dedegöl Dağı Kamp Alanı

Sadece yayla, göl, kanyon değil Isparta’da yer alan Dedegöl Dağı’na da kamp atabilirsiniz. Ayrıca dağa tırmanmak oldukça kolaydır. Basit güzergahları tercih ederek macera dolu bir tırmanışta gerçekleştirebilirsiniz. Bahar mevsimlerinde oldukça soğuk olacak Dedegöl Dağı, yaz mevsimlerinde ise sıcaktır. Bu alanda ortası bulunmuyor. Eğer Isparta kamp alanları arasında tercihinizi Dedegöl Dağı kamp alanından yana kullanacaksanız, bu şartları bilin ve yanınıza ona göre ekipman alın.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net