Kampçıyız.Net

Hatay Kamp Alanları 2019 – Geniş Liste!

25.06.2019
Hatay Kamp Alanları 2019 – Geniş Liste!

Hatay kamp alanları, Akdeniz bölgesinde kamp atabileceğiniz en mütevazi bölgeler olarak öne çıkmaktadır. Çünkü Antalya, Mersin, Adana civarı dururken, çok kişi Hatay’ı tercih etmez. Bu yüzden oldukça sessiz ve sakin, doğayla iç içe bir kamp yapabilirsiniz. Bu yazımızda Hatay kamp alanlarını baştan aşağı sizler için listeledik. Tüm kamp alanlarına göz atarak, hoşunuza giden bölgeye ulaşarak çadırınızı kurabilirsiniz. İşte Hatay Kamp Alanları 2019 listesi…

Samandağ Sahili Kamp Alanı

Hatay kamp alanları arasında ilk sıraya Samandağ Sahili Kamp Alanını eklemek istedik. Söz konusu bölgenin tamamında değil, bir kısmında kamp kurmaya izin veriliyor. Zaten sahile ulaştığınızda burayı size göstereceklerdir. Denizi oldukça temiz olan Samandağ Sahili, kafa dinleme amacıyla tatil yapmak isteyenler için muhteşem bir konum olacaktır. Birkaç ay önce gittiğimde, oldukça hoş bir bölge olduğunu içimden geçirmiştim. Haftasonları yerli halk akın etse de, özellikle haftaiçi bölgede çok hoş bir sakinlik oluyor.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Arsuz Sahili Kamp Alanı

Arsuz Sahili Kamp Alanı, Samandağ sahiline kıyasla biraz daha serbest takılabileceğiniz bir alandır. Başından sonuna kadar istediğiniz herhangi bir bölgesine çadırınızı kurabilirsiniz. Fakat uzun süreli (+5 gün) kamp yapmak isteyenler için ideal bir bölge olmadığını söylemekte fayda var. Çünkü yapılabilecek pek aktivite olmadığı için sıkılabilirsiniz. Eğer kitap okuyup, biraz olsun sıkıntı ve dertlerden uzaklaşmak istiyorsanız, 1 ay bile kalabilirsiniz. Alanda yer alan ağaçlıkların arası oldukça sakin ve ıssız.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

TCDD Kamp Alanı

Arsuz’da bulunan TCDD Kamp alanı tamamen ücretsizdir ve bir kampçının ihtiyaç duyduğu hemen hemen her şey bulunmaktadır. Burayı tercih edebilirsiniz. Özellikle Hatay üzerinden geçiş yapıp günübirlik konaklama yapmak isteyenler için kesinlikle bu kamp alanını öneriyoruz. Hem güvenlik açısından hemde ihtiyaç açısından yüzünüzü güldürecek ve oldukça rahat hissetmenize olanak tanıyacaktır. Uzun süreli kamplar için kesinlikle çekilecek bir yer değil fakat birkaç günlük kamplar için eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Hatay kamp alanları listemizin 3.sırasına eklediğimiz TCDD kamp alanı adından da anlaşılacağı üzere TCDD’ye aittir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Höyük Kamp Alanları

Höyük’ün hemen hemen heryerine çadır kurabilirsiniz. Herhangi bir ücret talep edilmeden çadır kurabileceğiniz onlarca farklı bölge bulunuyor. Bu alana gittiğinizde zaten çadır kuranlar olduğunu göreceksinizdir. Çok kalabalık olmasa da, yinede her kamp sezonu en az 10 çadır Höyük’te yer alıyor. Hatay kamp alanları arasında en popüler kamp alanı olması sebebi ise, hem doğası, hem yerli halkın uysallığı insanı oldukça rahatlatıyor ve aklında herhangi bir şüphe bırakmıyor.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Çevlik Kamp Alanı

Hatay kamp alanları arasında eklediğimiz Çevlik’te kamp alanı ne yazık ki bulunmuyor. Fakat her taraf doğal alan olduğundan dolayı istediğiniz herhangi bir yere çadırınızı kurabilirsiniz. Doğayla iç içe, oldukça doğal bir kamp arzusunda olanlar Hatay kamp alanları arasındaki Çevlik kamp alanı tercihinde bulunmalı. Kesinlikle bu alanda kitap okuyup, gözlerinizi kapatıp doğanın sesini dinlemek size oldukça iyi gelecektir. Bu sebepten dolayı atlamamanız gereken tek kamp alanının Çevlik kamp alanı olduğunu belirtmek istiyorum.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Kale Köyü Kamp Alanı

Samandağ Deniz Çevlik yolundan devam edildiğinde karşınıza çıkacak olan Kale Köyü’nün yolları oldukça bozuk. Fakat çekilen her cefanın bir sefası olduğunu düşünerek yola devam etmelisiniz. Doğallık açısından belkide Türkiye üzerinde gidebileceğiniz en doğal kamp alanı olan Kale Köyü, çeşit çeşit ağaçların, kuşların yer aldığı, özellikle gece vakitlerinde binbir türlü hayvan sesini (zararsız) duyabileceğiniz çok hoş bir alandır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Orient Camping

Hatay kamp alanları arasında ücretli kamp alanı olarak dikkat eken Orient Camping, oldukça övgü alan bir yer olarak dikkat çekiyor. Gerek sosyal medya platformlarında, gerek Google haritalar yorumunda, herhangi bir olumsuz durum görünmüyor. Bol bol yeşillik içeren, Denize 0 konumda bulunan Orient Camping, sizi oldukça mutlu edecektir. Ücretli kamp alanı olması vesilesiyle duştan WC’ye, elektrikten birçok ihtiyacınıza kadar her şeyi bulabiliyorsunuz. Özellikle kamp alanının yetkilileri de ilgili olduğundan dolayı kesinlikle tercih listenize eklemeniz gereken alanlardan birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Yıldırım Mesire Alanı

Yine Hatay kamp alanları arasında yer alan Yıldırım Mesire Alanı, 2019 yılı için en çok tercih edilen kamp alanlarından biri olmaktadır. Suriyelilerin yoğun olduğu bu alanda, dolayısıyla çevre çok kirlidir. Bu sebepten dolayı eğer Suriyelilerle aynı ortamda bulunmak istemiyorsanız, Yıldırım Mesire Alanı tercihi yapmanızı önermiyoruz. Fakat bana farketmez, ben kendimden sorumluyum diyorsanız yine Hatay Kamp Alanları arasında gidin ve görün diyeceğimiz bir bölge olarak dikkat çekmektedir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Saklı Vadi Gençlik Kampı

?

Hatay Yayladağı ilçesinde yer alan Saklı Vadi Gençlik Kampı, yine Hatay kamp alanları listemizin son kamp alanı olarak dikkat çekiyor. Başından donuna kadar her yerinde kamp kurabileceğiniz Hatay bölgesinin en nezih alanlarından olan Saklı Vadi Gençlik Kampı, hem ailenizle kamp yapmak, hem grupla kamp yapmak, hem de bireysel şekilde kamp yapmak için tercih edebileceğiniz nadir bölgelerden birisi olarak öne çıkmaktadır. Google yorumlarına göz attığımızda da yine alanla ilgili birçok olumlu yorum olduğunu söyleyebiliriz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Hatay Kamp Yerleri

Hatay kamp yerleri bu şekilde sıralanıyor. Beğendiğiniz kamp yerine giderek hemen çadırınızı kurabilir, ve doğanın nimetlerinden yararlanmaya en kısa sürede başlayabilirsiniz. Bu sayede, oldukça hoş vakitler geçirecek ve bunun yanı sıra kamp aktivitelerinin sadece Batı bölgelerinde olmadığını göreceksinizdir.

Hatay Kamp Alanları Tercih Edilmeli mi?

Hatay’ın Suriye sınırı olması sebebiyle, Suriyeli sayısının oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak her yerde bulunuyorlar. Eğer rahatsız olacaksanız veya bu durum sizin için önemliyse Hatay’ın Kale Köyü hariç herhangi bir yerine kamp atmanızı önermiyoruz. Saklı Vadi Gençlik Kampı’da yine Suriye uyruklu bireyler için pek tercih edilmeyen yer olarak öne çıkıyor.

Hatay Kamp Yerleri Nasıl Gidilir?

Hatay kamp alanları listesi oluştururken tüm kamp alanlarının altına “Konum Bilgisi İçin Tıklayınız” bölümü ekledik. Bu bölüme tıklayarak Google Haritalar üzerinden direkt yol tarifi ve özel konum bilgisi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ALPER DOLAMAÇ dedi ki:

    Arsuzdaki TCDD kamp alanı belediyeye devredilmiş. Belediyede orayı park yapmış “Çadır kurmak ve mangal yakmak yasaktır.” tabelası koymuş. Bilgilerinize

Kampciyiz.Net