Kampçıyız.Net

Gökçeada Kamp Alanları

30.01.2019
Gökçeada Kamp Alanları

Çanakkale sınırları içerisinde yer alan Gökçeada, kamp yapmak için muhteşem bir bölge. Çadırınızı kurup insanlardan uzak, doğanın sesiyle birlikte hiç unutamayacağınız bir kamp yapmak istiyorsanız Gökçeada Kamp Alanları hakkında araştırma yapmaya başlayabilirsiniz. Biz sizler için tüm kamp alanlarını bu yazımızda paylaştık.

1- Yıldızkoy Kamp Alanı

Gökçeada Kamp Alanları - Yıldız Koyu

Gökçeada kamp alanları arasında yer alan Yıldızkoy Kamp Alanı en çok yorum alan kamp alanlarından birisi. 5 yıldız üzerinden 4 yıldız alan Yıldızkoy Kamp Alanı, Deniz kenarında unutulması mümkün olmayan bir kamp yapmanıza olanak tanıyor. Eğer deniz suyu açısından temiz sulara karşı ilginiz varsa Gökçeada içerisinde tercih etmeniz gereken tek yer diyebiliriz. Yaz sezonunda çadırlar arasındaki mesafe biraz kısa, tek olumsuz yönü bu.  Yıldızkoy kamp alanı içerisinde sabah kahvaltısı ücrete dahil bir şekilde geliyor. Ücretlendirme ise çadır başı değil, giriş yapan kişi sayısınca alınıyor. WC, Duş, Elektrik, Mutfak gibi alanlar yer alırken bahçede mangal yakabilmeniz için bir alanda oluşturulmuş durumda.

2- Şen Camping

Gökçeada Kamp Alanları - Şen Camping

Gökçeada kamp alanları arasında 2.sırada yer alan Şen Camping ile ilgili yorumların neredeyse tamamı olumsuz. Fakat birkaç tane “süper” olduğuna dair yorum bulunuyor. Genellikle kötü yorumda bulunanlar restorandan ve fiyatların uçukluğundan şikayetçi olurken, olumlu yorum yapanlar ise aile ile gittiklerini ve hizmetin son derece kaliteli olduğunu belirtmiş. Kendine ait plajı bulunan Şen Camping, Gökçeada Aydıncık Plajı’nda yer alan kamp alanıdır. Fiyatı çadır başıdır.

3- Uğurlu Plajı

Gökçeada Kamp Alanları - Uğurlu Plajı

Gökçeada kamp alanları arasında ücretsiz kamp alanı olarak ön plana çıkan Uğurlu Plajı, özellikle deniz kampı yapmak isteyenler için birebir. Feribotla birlikte yanaşılan Kuzu Limanı’na 30 kilometrelik uzaklıkta yer alan Uğurlu Plajı’nda müthiş bir kumsal ve yine kumsalın arka bölümlerind edoğa harikası ağaçlar yer almaktadır. 2 kilometrelik kumsal boyunca gayet bol alana sahip bir şekilde kamp yapabiliyorsunuz. Alanda WC, Duş alanı bulunuyor fakat bu alanlar hor kullanılması sebebiyle tam anlamıyla çalışmıyor. Temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir alan bulunmuyor. Bunun için 3 kilometrelik uzaklıkta yer alan Uğurlu Köyü’ne gitmeniz gerekiyor.

4- Arkadia Kamping

Gökçeada Kamp Alanları - Arkadia Kamping

Gökçeada kamp alanlarından 4.kamp alanı Arkadia Kamping oluyor. Yıldız koyu içerisinde yer alan söz konusu kamp alanı Yıldız Koyu’na yalnızca 3.5 – 4 kilometrelik çok yakın bir mesafede yer almaktadır. Kaleköy’den yürüyerek 10 dakika içerisinde ulaşım sağlayabildiğiniz Arkadia Kamping, çadır alanı olarak güneşlikleri bulunan bir alan oluşturmuş durumda. Çadırlar fazla yan yana fakat konaklama amacıyla tercih edilecekse pek sorun etmeye gerek yok. Aynı zamanda söz konusu kamp alanı plaj yönünden çok kötü bir kamp alanı. Çünkü taşlı bir yapıya sahip. Bu yüzden tercih edilecekse deniz ayakkabıları unutulmamalı. Ücret yönünden gayet uygun fiyatlar sunan Arkadia Kamping 2019 yılı için net ücretleri henüz açıklanmadı.

5- Gökçeada Sualtı Milli Parkı

Gökçeada Kamp Alanları - Gökçeada Sualtı Milli Parkı

Yine Yıldız Koyu içerisinde yer alan Gökçeada Sualtı Milli Parkı, Türkiye’deki Sualtı Milli Parklarının başlangıç noktası olarak kabul edilmektedir. Arkadia Kamping yakınlarında bulunan bu bölgede işletmeden uzak müsait bir alana çadırınızı kurabilirsiniz. Koruma altındaki bölgeler arasında yer alan Gökçeada Sualtı Milli Parkı içerisinde avlanmak kesinlikle yasak.

6- Mola Camping

Gökçeada Kamp Alanları - Mola Camping

Gökçeada kamp alanları arasında 6. ve son kamp alanı Mola Camping oluyor. Mola Camping yorumları gayet olumlu. Hem hizmet anlamın da hem de bölge anlamında kampçılar tarafından 5 yıldız almayı başarmış. Gökçeada’ya 12 kilometre uzaklıkta yer alan Mola Camping yine deniz kıyısında kamp yapmanıza olanak tanıyor. Akşam vakitlerinde muhteşem eğlenceler başlıyor. Özellikle kurulu olan dev ekranla birlikte açık hava sineması keyfini yaşayabiliyor ve eskiye gidebiliyorsunuz. Etkinlikler aileler ve çocuklara uygun bir şekilde yapılıyor. Bu yüzden eğer aile olarak Gökçeada kamp alanı aranıyorsa kesinlikle tercih edilmesi gereken bir bölge. Deniz bu alanda biraz dalgalı olduğu için yüzme bilmeyenlerin girmesini önermiyoruz.

Gökçeada Kamp Alanları Bilgi

Kamp Alanı Bilgi

Gökçeada Kamp Alanları bu şekilde sıralanıyor. 6 Farklı kamp alanından herhangi birini seçerek bu sezon ki kamp aktivitenizi gerçekleştirebilirsiniz. Uygun fiyatlı ve fiyatına göre sunulan yüksek hizmetlerle birlikte öne çıkan bu kamp alanlarından ücretsiz olanlarında da yine bir işletme havasıyla elitlik bulunuyor.

Kamp alanını ziyaret eden kitlelerin genel olarak kültür seviyesi yüksek kitleler olduğunu söyleyebiliriz. Yani insan anlamında da Gökçeada kamp alanları sizlerin rahat etmenizi sağlayacaktır.

Gökçeada’ya Nasıl Ulaşılır?

Gökçeada Ulaşım

Gökçeada’ya ulaşım sağlamak biraz zahmetli bir iştir. Çünkü ulaşım yalnızca deniz yoluyla gerçekleştiriliyor. Gestaş aracılığıyla düzenlenen seferlerde 2 arabalı feribot ve 1 adet deniz otobüsü ile ulaşım yapılıyor. Yani arabalarınızı adaya geçirebiliyorsunuz.

Gökçeada’ya arabalı feribotla geçiş süresi 1 saat ila 1.30 saat arasında değişim gösteriyor.

  • Şehirdışından özel araçla gelenler Google Haritaların oluşturduğu rotayı eksiksiz olarak takip ederek ulaşım sağlayabilirler.
  • Şehirdışından otobüs aracılığıyla gelecek olanlar için İstanbul – Gökçeada otobüsleri ve İstanbul – Çanakkale otobüsleri kullanılabilmektedir. Bu yüzden İstanbul dışındaysanız ilk olarak İstanbul’a gitmeniz gerekiyor. Eğer Gökçeada otobüsüne binerseniz sizi orada indirecektir. Fakat Çanakkale otobüsüne binerseniz Eceabat’ta otobüsten inip, ardından ise minibüs yoluyla geçiş yapmanız gerekiyor. Kabatepe minibüsleri bunun için tercih edilebilir.
  • Ankara – Bursa – Eskişehir istikameti tarafından gelen tüm otobüsler Gökçeada’ya gitmez direkt Çanakkale’de son durak olarak dururlar. Burada da otobüsten indikten sonra deniz otobüsleriyle Gökçeada geçebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net