Kampçıyız.Net

Giresun Kamp Alanları 2019

29.05.2019
Giresun Kamp Alanları 2019

Doğanın en güzel parçalarının yer aldığı Giresun’da kamp yapmak bir ayrıcalıktır. Bu sebepten dolayı birçok kamp alanının yer aldığı Giresun Kamp Alanları 2019 listemizi siz değerli kampçı dostlarımız için yayınladık. Eğer Giresun’da yaşıyorsanız veya Giresun’a kamp atmak için gidiyorsanız bu kamp alanlarını kesinlikle ziyaret edin. Oldukça keyifli vakitler geçireceğiniz söz konusu alanlar, ruhunuzu dinlendirme noktasında size oldukça fazla yarar sağlayacaktır. İşte Giresun Kamp Alanları 2019…

Kümbet Yaylası Kamp Alanı

Giresun’da çok fazla yayla bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı kamp atacağınız alanlarda genel olarak yaylalardan meydana gelmektedir. İlk kamp alanı Kümbet Yaylası Kamp Alanı olarak ön plana çıkmaktadır. Giresun Kamp Alanları listesinde ilk sırada yer alan bu kamp alanı yeşilin ortasında size öyle güzel anlar yaşatacaktır ki, ben anlatırken dahi huzur oldum. Sessiz ve sakin bir bölge olmasıyla birlikte özellikle kamplarda yalnız kalmayı ve ruhunu dinlendirmeyi sevenleri üzerine çeken Kümbet Yaylası Kamp Alanı bir kampçının aradığı her şeye sahip.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Bektaş Yaylası Kamp Alanı

Giresun Kamp Alanları 2019 - Bektaş Yaylası Kamp Alanı

Giresun kamp alanları arasında ilk sıraya aldığımız alandan bahsederken de söylediğimiz gibi yaylaları sık sık dile getireceğiz. Giresun kamp alanları arasındaki bir diğer yer ise Bektaş Yaylası Kamp Alanı olmaktadır. Kümbet Yaylası kadar olmasa da yine harika doğal güzellikler sunan Bektaş Yaylası’nda keşif yapmak sizi oldukça mutlu edecektir. Ağaçların tamamı kareografi yapmış gibi o kadar güzel dizilmiş durumda ki, sadece ağaçları seyrederek dahi günlerinizi, haftalarınızı bu alanda sıkılmadan geçirebilirsiniz. Ateş yakmak v.s. serbesttir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Kulakkaya Yaylası Kamp Alanı

Giresun kamp alanları arasında 3. sıraya eklediğimiz Kulakkaya Yaylası Kamp Alanı yine en çok dikkat çeken ve ruhunuzu dinlendirmek için tercih edebileceğiniz kamp alanlarından biri olarak öne çıkmaktadır. Aslına bakılırsa 3 kamp alanı da birbirine çok benzemektedir. Fakat detaylar ayrıcalık katar inancı sebebiyle, diğer kamp alanlarının daha fazla detaya sahip olduğunu söylemek isterim. Yine Kulakkaya Yaylası Kamp Alanında da keşfe çıktığınızda yaklaşık olarak 3-4 saat içerisinde Türkiye’nin hiçbir yerinde göremeyeceğiniz doğal güzelliklere şahit olabilirsiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Karagöl Kamp Alanı

Giresun kamp alanları arasında yer alan bir diğer kamp alanı ise Karagöl Kamp Alanı olarak öne çıkmaktadır. Yolları oldukça zorlu olan bu kamp alanına özel araçtan daha fazlası, 4×4 araç gerekiyor. Eğer böyle bir aracınız yoksa hiç zorlamayın, çünkü mutlu olmak için gittiğiniz kamp size zehir olabilir. Yakın zamanda yolların düzeltileceği söylense de 2019 yılı için böyle bir durum yok. Eğer 4×4 aracınız varsa, Giresun kamp alanları arasında ilk gitmeniz gereken yer şüphesiz Karagöl olmalıdır. Çünkü oldukça serin ve sakin havası bulunuyor. Kuşların cıvıltıları, güneşin doğuşu ve batışının seyredilmesi en güzel Karagöl’de kendini gösteriyor.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Uluburun Kamp Alanı

Giresun kamp alanları arasında belki de en ünlü kamp alanı Uluburun olmaktadır. Uluburun, Drone çekimlerine bakıldığında oldukça hoş bir alan. Gelen kampçı sayısı özellikle yaz sezonlarında fazla olsa da, alan da dağılım yüksek olduğu için tıka – basalık bir durum yok. Genellikle Karadeniz turuna çıkanların uğrak noktası haline gelen Uluburun, yeşilin ve mavinin birleştiği bir noktada yer alıyor. Hem ruh dinlendirmek, hem de fotoğraf çekmek için ayrıcalıklı bir mekandır. Alanda keşfe çıkmak isterseniz, yaklaşık 1 gün içerisinde baştan aşağıya her yeri görebilirsiniz. Alanda WC ve duş yer alıyor.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Bulancak Paşakonağı Yayla Yolu Kamp Alanı

Giresun kamp alanları arasında benim şahsi olarak en sevdiğim kamp alanı burasıdır. 90’lı nesil iyi bilir. Windows XP işletim sistemlerinde bir sonbahar arkaplanı vardı. Bu arkaplanın çekildiği yerin bura olma ihtimali var. Şaka bir yana oldukça hoş bir görünüme sahip olan bu yolda, araç trafiği yoğun olduğundan dolayı yolun biraz uzak yerlerine, ormanın içine kamp kurabilirsiniz. Uzun süreli kamplar için değil genel olarak bir günlük kamplar için tercih etmenizi önerdiğimiz bu kamp alanında fotoğraf çekinmeyi asla ihmal etmeyin.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Koçyakası Yaylası Kamp Alanı

Giresun kamp yerlerinden bir diğeri ise Koçyakası kamp alanı olarak ön plana çıkmaktadır. Diğer kamp alanlarının bir tık altında olan bu bölge, Giresun’a yakın olması sebebiyle, özellikle yerliler tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Haftasonları genellikle piknikçiler olduğundan dolayı bu alana haftaiçi gelmeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır. Çünkü haftasonu oldukça rahatsız edici bir görüntü oluşabiliyor. Özellikle toplu kamplar için tercih edilebilecek Koçyakası Kamp Alanı, oldukça düz bir zemine sahip olduğundan dolayı birçok etkinlik gerçekleştirebilir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Kümbet Kamp Alanı

Giresun kamp alanları arayışı içerisinde olanlar Kümbet kamp alanı tercihinde de bulunabilir. Çok yüksek yüzölçümü bulunan bu alanda uzun süreli kamplar yapılabilir. Yine birkaç günlük kamplarda da alanın serinliği ve oldukça hoş kokusuyla birlikte negatif enerjinizi üzerinizden atarak tamamıyla pozitif enerji yüklenebilirsiniz. Alanın sakinliği sebebiyle kitap okumak, müzik dinlemek, ateş yakmak gibi aktiviteler burada çok farklı anlam kazanmaktadır. Yine Giresun kamp alanları için bir rota oluşturmak istiyorsanız, duraklar arasına bu alanı da kesinlikle eklemenizi tavsiye ederim.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Paşakonağı Yaylası Kamp Alanı

Giresun kamp alanları arasında yer alan bir diğer kamp alanı ise Paşakonağı Yaylası Kamp Alanı olmaktadır. 1800 Rakım’da yer alan söz konusu kamp alanı Giresun’un Bulancak ilçesinde yer almaktadır. Kamp yapmak isteyenlerin bu alanı kesinlikle tercih etmelerini şiddetle öneriyorum. Özellikle akşam saatlerinde doğanın sesini o kadar güzel dinleme imkanınız bulunuyor ki, o an her şeyi bırakıp gökyüzüne bakarak saatlerce kendinizi dinlendirebilirsiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Mavigöl Kamp Alanı

Giresun’da yer alan Mavigöl’de aslında kamp atacak herhangi bir bilindik yer yok. Fakat bu alanı kendim tecrübe ettim. Herhangi bir sorun yaşanmadı. Mavigöl’e ulaştığınızda aşağı bölümlerde plaj görünen her yere çadır kurabilirsiniz. Henüz keşfedilmemiş olması sebebiyle yüksek ihtimalle birkaç çadır anca olacaktır. Bu sebepten dolayı yalnızlık size tedirginlik verirse tercih etmeyin. Fakat yalnızlık benim işin, aradığım da bu diyorsanız hemen bu alana gidip kamp kurmalısınız.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ertugrul dedi ki:

    Güzel bir yer

Kampciyiz.Net