Kampçıyız.Net

Eskişehir Kamp Alanları 2019

28.05.2019
Eskişehir Kamp Alanları 2019

Türkiye’nin en öğrenci dostu şehri olarak bilinen Eskişehir’de kamp atılacak birçok alan bulunuyor. Bu alanlardan hepsi birbirinden güzel bölgeler. Tüm Eskişehir kamp alanlarını listelediğimiz bu yazımızda doğanın içerisinde birçok kamp alanını görebilirsiniz. Geneli öğrencilerden oluşan şehirde çadır kuracağınız çok sayıda alan mevcut. İşte Eskişehir kamp alanları 2019…

Gürleyik Kamp Alanı

Eskişehir kamp alanları arasında ilk sıraya ekleyeceğimiz bölge kesinlikle Gürleyik kamp alanı olmaktadır. Doğayla iç içe, su kenarı olan bu bölge Eskişehir’de herkesin bildiği muhteşem bir alandır. Özellikle haftasonu kafa dağıtma amacıyla gidilen kamp alanlarından olan Gürleyik’te piknikçiler istilası bulunmuyor. Bu sebepten dolayı rahatlıkla gidebilir ve sessiz – sakin bir kamp aktivitesi gerçekleştirebilirsiniz. Yeşil ve mavinin en güzel göründüğü Gürleyik kamp alanı Eskişehir kamp alanları arasında ilk sıraya ekleyeceğimiz bölge olarak dikkat çekmektedir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Çifteler Sakarya Başı Kamp Alanı

Eskişehir kamp alanları arasında yer alan bir diğer bölge ise Çifteler Sakarya Başı kamp alanı olmaktadır. Yine Gürleyik gibi oldukça hoş görüntüsü bulunan Çifteler Sakarya Başı’nda birkaç günlük veya direkt günü birlik kamplar kurabilirsiniz. Alanda ateş yakmak v.s. serbesttir. Sizi engelleyecek herhangi bir yasak bulunmamaktadır. Yine suyu da oldukça temiz ve berraktır. Eğer benden Eskişehir kamp alanları arasında bir öneri isterseniz, bu önerim kesinlikle Çifteler Sakarya Başı kamp alanından yana olacaktır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Musaözü Göleti Kamp Alanı

Musaözü Göleti, yine Eskişehir kamp alanları arasında birçok kişiye önerdiğimiz oldukça hoş ve serin bir bölgedir. Eskişehir, yaz aylarında sıcak bir şehir olmasından dolayı insanların kendini atacağı serin bölgeler arasında yer alan Musaözü, hem şehir dışından kamp için gelenleri, hem de yerlileri ağırlamaktadır. Her yıl kamp sezonunda oldukça fazla ziyaretçinin akın ettiği Musaözü Göleti, 2019 yılı kamp sezonunda da Eskişehir kamp alanları arasında en çok tercih edilen bölgelerden birisi olacaktır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Bozcaarmut Göleti

Eskişehir kamp alanlarına arasına eklediğimiz Bozcaarmut Göleti, aslında Bilecik kamp alanları arasında yer alan bir bölgedir. Fakat Eskişehir’e yaklaşık olarak 1 saat uzaklıkta bulunduğu için bu listeye de ekledik. Serinlik açısından Musaözü’ne kıyasla çok daha serin olan Bozcaarmut Göleti, sıcak yaz aylarında hem doğasıyla, hem de verdiği serinlikle birlikte kamp yapmaktan zevk almanızı sağlayacaktır. Sabah uyandığınızdaki kuş sesleri, gece olduğunda ayın vurduğu loş ışıkla birlikte Bozcaarmut Göleti önerdiğimiz bölgelerden birisidir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Gökçekaya Barajı Kamp Alanı

Eskişehir kamp alanları arasında yer alan Gökçekaya Kamp Alanı yaptığımız araştırmalar sonucunda en çok tavsiye edilen bölgelerden birisi olmaktadır. Özellikle kamp alanında evinde gibi hissetmek isteyenler için müthiş bir tercih olacak Gökçekaya Barajı, sunduğu doğal güzelliklerle birlikte insan ruhunu doyuran nadir bölgelerden birisi olmaktadır. Hem yeşilin hem de barajın mavisinin aynı karede olduğu Gökçekaya barajı hem kısa, hem de uzun dönemli kamplarda tercih edilebilir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Seyitgazi Santral Park Kamp Alanı

Günü birlik kamplar için uygun olan Seyitgazi Santral Park Kamp Alanı daha çok şehre yolu düşen ve geceyi geçirmek isteyenlerin tercih ettiği bir bölgedir. Yine Eskişehir kamp alanları içerisinde rota oluşturma arzusunda olanlarda burayı rotalarına ekleyebilirler fakat genel olarka günübirlikçiler için kamp alanıdır. Eğer haftasonu için hem piknik, hem de kamp yapma arzusu olanlar varsa yine Eskişehir kamp alanları arasında yer alan Seyitgazi Santral Park Kamp Alanı tercihinde bulunabilir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Bozdağ Tandır Kamp Alanı

Özel araçla ulaşım sağlanabilen Bozdağ’daki Tandır isimli kamp alanı henüz çok fazla kişi tarafından keşfedilmemiş gizli cennet olarak tabir edilebilir. Balta girmemiş orman tabirinin Eskişehir kamp alanları arasında en yakıştığı bölge olarak dikkat çeken Bozdağ Tandır kamp alanı, 2019 yılı kamp sezonunda henüz keşfedilmemişken gizem seven kampçılar tarafından kesinlikle tercih edilmeli ve 1 gün geçirilmeli. Çünkü bundan birkaç yıl sonra tıklım tıklım kampçı yatağı olabilir. İçme suyu bulunan Bozdağ Tandır Kamp Alanı için tek şart özel aracınızın olması. Aksi takdirde ulaşım oldukça zor olacaktır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Sofça Barajı Kamp Alanı

Eskişehir kamp alanları arasında yer alan bir diğer kamp alanı ise Sofça Barajı kamp alanı olmaktadır. Sofça Barajı’nda kamp yaparak, Eskişehir’in bu kadar güzel bir alanı olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Geceleri oldukça serin, öğlenleri ise sıcak olan Sofça Barajı kamp alanı, balık tutmak için de oldukça iyi bir bölgedir. Ağaçlığı çok fazla olmasa da tatmin edecek kadar bulunan bölge, haftasonu piknikçiler tarafından uğrak bir nokta olduğu için, gittiğinizde çadırınızı sakin olacağını düşündüğünüz ağaçlık bir bölgeye kurmanız faydanıza olacaktır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Laçin Kamp Alanı

Eskişehir kamp alanlarını teker teker sıralarken Laçin’den bahsetmemek olmazdı. Eskişehir’de kamp atabileceğiniz bir diğer doğa güzelliği ise kuşkusuz Laçin olmaktadır. Laçin’in istediğiniz her bölümüne çadırınızı rahatlıkla kurabilirsiniz, rahatlıkla ateş yakabilirsiniz ve sosyal aktivite yapabilirsiniz. Özellikle kamp sporları için tercih edebilecek olduğunuz Laçin, Eskişehir kamp alanları arasında 2019 yaz kamp sezonunda en çok tercih edilecek bölgelerden birisi olacaktır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Büyükyayla Göleti Kamp Alanı

Eskişehir kamp alanları listemizin son kamp alanı ise Büyükyayla Göleti kamp alanı olmaktadır. Yine Eskişehir’de kamp yapmak isteyenler için son derece ilgi çekici olan bu kamp alanı, yemyeşil ağaçların içerisinde bol oksijenli, negatif enerjiden uzak bir kamp yapmanıza olanak tanıyacaktır. Özellikle kitap okumayı, şiir yazmayı ve daha birçok sessizlik ve sakinlik gerektiren şeyi yapmayı sevenler tercih etmelidir. Çünkü doğanın sesini Eskişehir’de en güzel Büyükyayla Göleti kamp alanında hissedebilirsiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net