Kampçıyız.Net

Edirne Kamp Alanları 2019

30.01.2019
Edirne Kamp Alanları 2019

Edirne, kamp yapmak için seçim yapılabilecek şehirlerden birisi. Gerek doğası, gerek insanı açısından gayet zengin olan Edirne kamp alanları, özellikle kısa süreli kamplar için kesinlikle gidip görmenizi istediğimiz şehirlerden birisi. Ülkenin en batısındaki Edirne’de kamp yapmak isteyenler için tüm Edirne kamp alanlarını listeledik:

1- Gökçetepe Tabiat Orman Kampı

Edirne Kamp Alanları - Gökçetepe Tabiat Orman Kampı

Edirne kamp alanları arasında 1.sırada Gökçetepe Tabiat Orman Kampı gelmektedir. Türkiye’deki en iyi kamp alanları sıralamasında da yer almayı başaran Gökçetepe Tabiat Orman Kampı özellikle dinlenme ve huzur dolma amacıyla kamp yapmak isteyenler için kesinlikle gidilmesi ve görülmesi gereken bir yer. Gökçetepe Tabiat Orman Kampı yaz sezonunda çok sayıda kampçıyı misafir ediyor. Kalabalık kamp alanlarından rahatsız oluyorsanız ilkbahar ve sonbahar aylarını tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Önünüz maviden, arkanız ise yeşilden oluşuyor. Yorumlara baktığımızda Gökçetepe Tabiat Orman Kampı’nı bulunduğu bölgede çok hoş bir doğa manzarası olduğu belirtilmiş. WC, Market, Su, Elektrik, Duş gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabildiğiniz bu kamp alanı temizlik yönünden tepki toplamış. Geri kalan konularda hep 5 yıldız almış. Ziyaretçilerin 55 yorumunun ortalaması 5 üzerinden 3 puan.

Keşan ilçe sınırlarında bulunan Gökçetepe Tabiat Orman Kampı, toplam olarak 75 TL ücret ödeyerek kalabileceğiniz bir alan. Eğer kalmayacaksanız ve günübirlik geliyorsanız 30 TL ödeme yapıyorsunuz. Saat gece yarısını geçtikten sonra kamp ateşi yakmanıza izin verilmiyor. Ateşi gece yarısından önce yakıp 00.00’da söndürmeniz gerekiyor.

2- Dama Kamp Alanı

Edirne Kamp Alanları - Dama Kamp Alanı

Edirne kamp alanları arasında yer alan bir diğer Kamp alanı Dama Kamp Alanı olmaktadır. Karaincirli Köyü içerisinde yer alan söz konusu kamp alanı Dama Tur tarafından işletilmektedir. Şehrin gürültüsünden ve kalabalıklığından uzaklaşabileceğiniz ve kafanızı dinleyebileceğiniz bir kamp alanı olan Dama Kamp Alanı’nda eğlence ürünleri çok fazladır. Tavla turnuvaları, takım tavlaları, okey, tabu ve benzeri oyunlar oynayabileceğiniz seçenekler bulunmaktadır.

Dama Kamp Alanı kapsamında yer alan çadır kamp alanında ister kendi çadırlarınızda isterseniz de işletmenin çadırlarında kalabilirsiniz. Çadırlar için masa, sandalye ve yatak hizmeti verilmekte olup, elektrik, duş, WC ve güvenlik hizmeti de bulunmaktadır.

Sahile 200 metrelik uzaklıkta yer alan Dama Kamp Alanı yeşilliklerin içerisinde yer almaktadır. Market ve restoran ihtiyacınızı karşılayacağınız alanda yer almaktadır. Enez yoluna çıktığınızda 7.5 kilometre uzaklığa kadar işletme tarafından ücretsiz taşınıyorsunuz.

3- Saros Körfezi

Edirne Kamp Alanları

Edirne Saras Körfezi’nde ücretsiz kamp yapma şansınız da bulunuyor. Hafta sonu için tercih edilebilecek Saros Körfezi, tatil amaçlı kamplarda da 1-2 günlük kamplar için uygundur. Saroz Körfezi’nin yakınlarında işletmelerden uzak bir alana ağaçların arasına çadırınızı kurabilir ve mükemmel bir kamp yapabilirsiniz. Ücretsiz kamp alanı olması sebebiyle herhangi bir şekilde Duş, Wc, Elektrik gibi hizmetler verilmemektedir. Bu sebepten dolayı hazırlıklı gitmenizde fayda var.

Edirne kamp alanları bunlarla sınırlıdır. Ücretsiz kamp alanı olarak Edirne’de istediğiniz ağaç altına çadırınızı kurabilirsiniz. Herhangi bir şekilde yasak bulunmuyor. Fakat şehir merkezinden uzakta olmanız gerekiyor. Gerek insanı, gerek doğasıyla sizi derinden etkileyecek Edirne, her kampçı tarafından ziyaret edilmelidir.

Edirne Kamp Alanları Bilgi

Edirne’de kamp yapabileceğiniz genel olarak 3 farklı kamp alanı bulunuyor. Fakat siz kendi kamp alanınızı bulabilirsiniz. Bize göre 10’dan fazla kamp alanı var fakat hepsini teker teker tarif etmemiz imkansız. Google Haritalar üzerinden canlı gezerek de bulabilirsiniz.

Bahsettiğimiz 2 ücretli kamp alanında da hizmet çok iyidir. Trip Advisor üzerinden gelen yorumlara göz attığımızda gayet olumlu yorumlar olduğunu gördük. Bu yüzden tercih ettiğinize pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz.

Edirne Kamp Alanlarına Nasıl Ulaşılır?

Edirne kamp alanlarına ulaşım çok kolaydır. Havayolu haricinde diğer tüm ulaşım araçlarıyla birlikte Edirne’ye geldiğinizde Google Haritalar aracılığıyla rota oluşturabilir ve herhangi bir ek bilgiye ihtiyaç duymadan Haritalar aracılığıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Eğer özel araçla gelmiyor; otostop veya otobüs tercih ediyorsanız bu durumda Edirne otogarda sizi Edirne’nin 4 köşesine götürecek olan minibüslere binebilirsiniz. Yani rotanız Edirne Otogar olmalıdır. Kamp alanlarının az olması sebebiyle, her şoför bahsettiğiniz kamp alanına sizi uygun fiyatla götürecektir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net