Kampçıyız.Net

Diyarbakır Kamp Alanları 2019

18.05.2019
Diyarbakır Kamp Alanları 2019

Diyarbakır toplum arasında her ne kadar korkulan bir şehir olsa da bununla hiçbir ilgisi olmadığını belirtmek isteriz. Öyle ki kamp atmak için çok güzel alanları mevcuttur. Terör sıkıntısından neredeyse tamamıyla arınmış olan Diyarbakır kamp alanlarını sizler için listeledik. Diyarbakır’a gittiğinizde kesinlikle söz konusu kamp alanlarını ziyaret etmenizi öneriyoruz. Hem doğası, hem de sakinliğiyle sizi oldukça dinlendirecektir. Yazının başında da belirttiğimiz üzere korkmanızı gerektirecek herhangi bir şey bulunmuyor. Bizzat tecrübeye dayalıdır…

Ergani Mağaralar Bölgesi Kamp Alanı

Diyarbakır Kamp Alanları 2019 - Ergani Mağaralar Bölgesi Kamp Alanı

Genellikle UMKE gibi grupların toplu organizasyon düzenlediği bu kamp alanı, Doğu’nun kültür incisi sayılabilecek bölgelerden biridir. Birçok tarihi alanın yer aldığı bu bölgede tek başınıza olmanızı önermiyoruz. Toplu kamp organizasyonlarını takip ederek katılım gerçekleştirebilir, hem kültür turu yapar hem de Doğu’da kamp kurma fırsatı elde edersiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Eğil Kamp Alanı

Diyarbakır kamp alanları arasında yer alan en güzel bölge kuşkusuz Eğil’dir. Yemyeşil doğanın bulunduğu Eğil’de sessiz ve oldukça sakin bir gün geçirebilirsiniz. Günübirlik kamplar için tercih edebileceğiniz Eğil’de çoğu zaman Jandarma sıkıntı çıkarsa da tatlı dille halledebiliyorsunuz. 4 kere kamp kurma fırsatım oldu, herhangi bir şekilde çadırımı kaldırtmadılar. Fakat 2.güne izin verilmiyor. Eğer Diyarbakır’a gitmişseniz ve Diyarbakır kamp alanları arayışı içerisindeyseniz Eğil’e kesinlikle uğramalısınız.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Diyarbakır Kamp Alanları | Diğer

Diyarbakır Kamp Alanları - Diğer

Diyarbakır’da adı şanı belli kamp kurabileceğiniz bu 2 bölge bulunuyor. Birisi sadece toplu organizasyonlarda tercih etmeniz gereken bölge olduğundan dolayı tek bir seçeneğiniz kalıyor; oda Eğil oluyor.

Eğil haricinde nereye kamp atabilirsiniz? Eğil haricinde Diyarbakır’ın ıssız olmayan her türlü yaylasına kamp kurabilirsiniz. Yerli halk biraz bu konulardan uzak olduğundan dolayı yerleşim alanlarını tercih etmenizi önermiyoruz. Oldukça can sıkan insanlar olabilir. Bu yüzden yerleşim alanlarından uzak GÜVENLİ bölgeleri Jandarma’dan destek alarak öğrenip çadırınızı kurabilirsiniz.

Diyarbakır Kamp Alanları Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diyarbakır kamp alanları arasında dikkat edilmesi gerekenlerden en önemlisi kamp kurduğunuz alanda 1 günden fazla sabit kalmamanız. Yani bir gecelik kamplar yapmalısınız. Her ne kadar güvenli hale getirilmiş olsa da, kendimizi güvene almamız gerekir.

Ayrıca en ufak olumsuzlukta hemen toparlanıp gitmelisiniz. Bu olumsuzluk ufak ayak sesleri, insan sesleri v.s. olabileceği gibi, yabani hayvan fazla olduğu için uzaktan gelen hayvan sesleri olmaktadır.

Dikkat edilmesi gerekenlere uyduğunuz takdirde herhangi bir sorun yaşamadan muhteşem bir kamp aktivitesi gerçekleştirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net