Kampçıyız.Net

Denizli Kamp Alanları 2019

11.04.2019
Denizli Kamp Alanları 2019

Denizli, kamp aktivitesi yapmak için tercih edilebilecek Türkiye’nin güzel şehirlerinden birisi. Denizli kamp alanları arasında birçok bölge bulunuyor. Her biri birbirinden güzel bu kamp alanlarıyla birlikte 2019 yılında muhteşem bir doğa turu sizi bekliyor olacak. Özellikle yerli halkın daha çok tercih ettiği kamp alanlarına şehir dışından katılımın çok yüksek olmadığını belirtebiliriz. Fakat bize sorarsanız; kesinlikle gidip görmeniz gereken bölgeler olduğunu söyleyebiliriz. İşte Denizli kamp alanları 2019…

1- Buldan Yaylası Kamp Alanı

Denizli kamp alanları arasında ilk sıraya yerleştireceğimiz ve kesinlikle görün diyeceğimiz bölge Buldan Yaylası oluyor. Denizli Sahil yolu üzerinden yaklaşık olarak 52 – 53 kilometrelik bir yol sonunda ulaştığınız söz konusu yayla sizi zorlu yol macerasının ardından müthiş bir güzelliği görmeye itecektir. Yine otostopla seyahat eden dostlarımız için Denizli kamp alanları arasında yer alan Buldan Yaylası civarında araç trafiğinin yoğun olduğunu belirtmekte fayda var. Yerli halkın genel olarak Süleymanlı olarak tarif ettiği Buldan Yaylası hem buram buram tarih kokması, hem de muhteşem zenginlikteki oksijeniyle sizi büyüleyecektir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

2- Kefe Yaylası Orman Kampı

Denizli kamp alanları arasında 2.sıraya eklediğimiz Kefe yaylası orman kampı yine Denizli’de tercih edebileceğiniz güzel bölgelerden birisidir. İçerisinde büfesinden duşuna, bulaşık yıkama alanından spor tesisine, elektriğinden mutfağına kadar onlarca farklı hizmet sunuluyor. Fiyatı gayet uygun olan bu kamp alanı Acıpayam ilçesinde yer alıyor. Depremleriyle ün kazanan Acıpayam’da bir gün kamp yapmak tüm doğaseverlere iyi gelecektir. Bu fırsatı kesinlikle kaçırmayın.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

3-Beyağaç Topuklu Yaylası Kamp Alanı

Yaylalarıyla ünlü olan Denizli’de kamp alanı arayanlar için önerebileceğimiz bir diğer bölge kesinlikle Beyağaç topuklu yaylası olacaktır. Antik ağaçların içerisinde gün doğumunu ve batımını izlemeyi hangimiz istemeyiz ki? İşte bu bölge bu aktiviteyi en güzel gerçekleştirebileceğimiz alanlardan birisi. Denizli kamp alanları arayanlar için görmeden ölmeyin diyebileceğimiz Beyağaç topuklu yaylasında wc, duş gibi hizmetler yok, tamamıyla doğal bir kamp yaparsınız.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

4- Honaz Dağı Milli Parkı Kamp Alanı

Denizli kamp alanları arasındaki 4. kamp alanımız Honaz Dağı Milli Parkı oluyor. Diğer kamp alanlarına kıyasla bir tık daha düşük olan bu bölge, yine Denizli’de kamp rotası oluşturacaklar için yazılması gereken yerlerden birisi. Zengin doğası ve müthiş kokusuyla birlikte sizi kesinlikle derinden etkileyecektir. Gözünüzü kapatıp derin bir nefes aldığınızda doğanın size sunduğu tüm güzellikleri bir anda içinizde hissedebilirsiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

5- Nikfer Bozdağ Kamp Alanı

Nikfer Bozdağ Denizli’nin gizemli yerlerinden biridir. Kışın kayakçıların uğradığı bu alanı yazın pek kimse bilmez fakat bilenler bir kez daha dönmeden bırakmaz. Denizli kamp alanları arasındaki 5.sıraya eklediğimiz Nikfer Bozdağ, dokusuyla görsel bütünlük oluşturuyor ve bu direkt gözünüze hitap ediyor. Bu alana gitmeden önce ne kadar negatif enerjiniz varsa yüklenin. Çünkü alan direkt olarak bu enerjiyi sizden çekip, pozitif bir insan haline getiriyor. Bu yüzden Denizli kamp alanları arasında asla kaçırmamanız gereken bölgelerden birisi olduğunu belirtebiliriz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

6- Ornaz Vadisi Kamp Alanı

Denizli kamp alanları arasındaki 6.kamp alanı kesinlikle Ornaz Vadisi olarak dikkat çekiyor. Bu vadi gerek kuşların sesi, gerekse yeşil zenginliğiyle birlikte Türkiye kamp alanları arasında kesinlikle aradığınız bölgelerden birisi. Eğer Denizli kamp alanları arayışı içerisindeyseniz 1 gününüzü kesinlikle bu bölgeye ayırmanızı öneriyoruz. Çünkü gerek doğası, gerekse enerjisi her kampçıyı mutlu edecektir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

7- İsrafil Deresi Kamp Alanı

Diğer Denizli kamp alanlarına kıyasla bir tık pasif kalan İsrafil Deresi yine tercih edebileceğiniz bölgelerden birisidir. Özellikle balık hobisi olanların tercih ettiği İsrafil Deresi, Denizli’nin yerli halkının sık uğradığı bir alandır .Bu sebepten haftasonları yoğun olmaktadır. Eğer haftaiçi gelecekseniz, gelmenizde bir sorun yok fakat haftasonu gelecekseniz pek rahat hareket edemezsiniz. Bu sebepten dolayı zamanlamayı iyi ayarlamanızı öneriyoruz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Denizli Kamp Alanları Nasıl Gidilir?

Denizli kamp alanlarıyla ilgili her türlü bilgiyi KONUM BİLGİSİ İÇİN TIKLAYINIZ bölümünden görebilir ve Google Haritalar aracılığıyla rota oluşturabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net