Kampçıyız.Net

Çorum Kamp Alanları 2019

11.04.2019
Çorum Kamp Alanları 2019

Çorum kamp alanları son zamanlarda en çok aratılan bölgelerden biri olmaktadır. Çorum Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Çorum kamp alanları ve doğal güzellikler detaylı bir şekilde verilmiş. Bizde siz kampçı dostlarımız için bu doğal güzelliklerden en iyi kamp alanlarını listeledik. Çorum’da kamp yapmak isteyenler bu bölgelerden herhangi birini seçebilir. Çorum’da kamp rotası oluşturmak isteyenler ise sıra sıra tüm bölgeleri ziyaret edebilir. İşte Çorum kamp alanları 2019;

1- Kargı Yaylası Kamp Alanı

Kuşkusuz Çorum kamp alanları arasında en ünlü kamp alanı olarak dikkat çeken Kargı Yaylası yerli halk tarafından Eğinönü ismiyle de bilinmektedir. Yüksek dağlık bölgede bulunan bu alanda ağaçlar ve göletler muhteşem bir görüntü oluşturmaktadır. Bölgeye özgü bitki örtüsü bulunmaktadır ve bu bitki örtüsü gözlerinize çok iyi gelecektir. Çorum’a 140, Kargı’ya 26 kilometre uzaklığı bulunan yayla Çorum kamp alanları arasında ilk tercih etmeniz gereken bölge oluyor.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız 

2- Abdullah Yaylası Kamp Alanı

Çorum kamp alanlarından 2.si Abdullah Yaylası oluyor. Yine kargı ilçesinde bulunan söz konusu Yayla Köse Dağının üzerinde muhteşem doğası ve silüetiyle birlikte kendini göstermektedir. Temiz ve bol suyunun yanı sıra bakir ağaçlık alanları, bozulmamış doğasıyla sizi son derece memnun edecek olan söz konusu kamp alanı, çadırınızı kurup haftalarca yaşayabileceğiniz kadar güzel bir bölge.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız 

3- İskilip Yaylaları Kamp Alanı

Çorum kamp alanları arasında 3.sıraya eklemek istediğimiz kamp alanı ise İskilip Yaylaları oluyor. İsikilip ilçesinin kuzeyinde bulunan bu yaylalarda birçok yöreye özgü bitki örtüsü yer almakta olup yine doğal güzellikler açısından muhteşemdir. Çorum kamp alanları arasında görmeden ölmeyin diyeceğimiz bu yaylalar huzurun ve pozitif enerjinin en temel unsuru olan yeşili, çok güzel bir şekilde oluşturmayı başarmıştır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız 

4- Bayat Kunduzlu Yaylası Kamp Alanı

Bayat Kunduzlu Yaylası Çorum kamp alanları arasında 5.sırada bahsedeceğimiz Kuşaçimeni yaylasının bitişiği pozisyonundadır. Yani bu kamp alanına gittiğinizde bir diğer yöreye özgü bitkileri bulunan yaylaya gitme fırsatı elde edebiliyorsunuz. Yürüme mesafesi çok kısadır. Bu sebepten dolayı kampçıların Çorum kamp alanları arasında tercih ettiği en güzel bölgelerden biridir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız 

5- Kuşcaçimeni Yaylası Kamp Alanı

Çorum kamp alanları listemizin 4.sırasında yer verdiğimiz kamp alanının bitişiğinde olan bu bölge yine aynı özellikleri taşımakta olup, sizi kamp konusunda çok öteye taşıyacaktır. Eğer Çorum’da kamp yapacaksanız bu bölgeleri de es geçmemenizi önemle rica ediyoruz. Çünkü gerek doğası, gerek insanı her şeyi tek kelimeyle muhteşem…

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız 

6- İncesu Kanyonu Kamp Alanı

Türkiye’nin çoğu yerinde duyduğumuz İncesu ismi yine Çorum’da da bulunuyor. Fakat bu kanyonun diğerlerine göre çok önemli bir farkı var. Antik çağlarda ağaçlarla inşa edilen çok sayıda yapıyı görme fırsatı elde edebiliyorsunuz. Milattan önce 2. yüzyıla kadar dayanan bilinen tarihi bulunan söz konusu kanyonda rafting ve trekking sporları yapılabilmektedir. Kampın yanı sıra bu sporlarla ilgilenmek isteyenler de bölgeyi tercih edebilir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız 

7- Sıklık Mesire Yeri Kamp Alanı

Genellikle Çorum halkı tarafından haftasonları işgal edilen Sıklık Mesire Yeri, Çorum’a 7 kilometrelik uzaklıkta yer almaktadır. Ziyaretçi tanıtım merkezi, manzara seyir terası, seyir kulesi, çay bahçesi gibi birçok hizmet verilen parkın içerisinde yer alan orman yürüyüş yollarına dalarak ruhunuzu oksijenle doldurabilirsiniz. Haftasonu uğramanızı pek tavsiye etmediğimiz Çorum kamp alanları arasındaki sıklık mesire yeri yine tercih etmeniz gereken alanlardan biri olmalıdır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız 

Çorum Kamp Alanları Nasıl Gidilir?

Çorum kamp alanlarını listeledik. Hemen açıklama bölümlerinin altında yer alan konum bilgisine tıklayarak otomatik olarak Google Haritalar aracılığıyla nasıl gidileceğine yönelik bilgi sahibi olabilirsiniz. Leblebisi ile ünlü olan Çorum sizi bu konuda oldukça memnun edecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net