Kampçıyız.Net

Çankırı Kamp Alanları 2019

11.04.2019
Çankırı Kamp Alanları 2019

Çankırı, kamp konusunda çok gelişmiş bir şehir değil. Fakat yinede onlarca farklı kamp alanı bulunmaktadır. Bu kamp alanlarından dilediğiniz bölgeye çadırınızı kurabilir, rahatlıkla doğa kampı yapabilirsiniz. Doğa kampı diyoruz çünkü Çankırı’da ücretli kamp alanı bulunmuyor ve her şey doğal. Yani alacağınız zevk oldukça fazla olacaktır. Hiç bekletmeden Çankırı kamp alanları ile ilgili bilgi aktarımında bulunalım. İşte Çankırı kamp alanları…

1- Yapraklı İlçesi ve Büyük Yayla Kamp Alanı

Merkez ilçeye yalnızca 30 kilometrelik uzaklıkta yer alan söz konusu Çankırı kamp alanı Yaprakları Dağlarının üzerinde çok büyük bir alana yayılmıştır. Tabiri caizse at getirip koşturabilirsiniz 🙂 Yöreye özgü birçok bitki örtüsü bulunmasının yanı sıra ağaç olarak da gayet zengin bir bölgedir. Oksijen seviyesi de tam kampçı dostlarımızın istediği gibi olan Büyük Yayla Çankırı kamp alanları arasında kesinlikle görülmesi gereken bölgelerden birisi olarak ön plana çıkıyor.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

2- Ilgaz Kayak Merkezi

Kastamonu ve Çankırı illeri sınırında yer alan Ilgaz Kayak Merkezi’nin eteklerinde muhteşem kamp alanları bulunmaktadır. Eğer Çankırı kamp alanları arayışı içerisindeyseniz farklı bir deneyim elde ederek dağ eteğine çadırınızı kurabilirsiniz. Kış aylarında oldukça soğuk olan Çankırı’da tavsiyemiz bu bölgeye yaz ayında çadır kurmanız. Aksi takdirde büyük zorluklar yaşayabilirsiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

3- Erenler Köyü Göl Yaylası Kamp Alanı

Çankırı kamp alanları arasında pek bilinmeyen bu bölge hem yerli halk, hem de şehir dışından gelenler için kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Çankırı’ya oldukça yakın olmasının yanı sıra Ankara’ya yalnızca 180 kilometrelik uzaklıkta yer almaktadır. İçme suyu bulunan yaylaya araçla ulaşım oldukça kolay, fakat otostop v.s. farklı yollarla ulaşım imkanınız oldukça sınırlı. Eğer aracınızla seyahat ediyorsanız bir an bile düşünmeden bu bölgeyi tercih edebilirsiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

4- Çerkeş Kamp Alanı

Aslına bakılırsa pek kamp alanı olarak nitelendiremeyeceğimiz bu bölge yine Çankırı’da kamp atılacak alanlar arasında yer almaktadır. Fazla bölge olmaması sebebiyle nerede ağaç ve bitki örtüsü var oraya kamp alanı diyoruz. Yine zengin doğası ve güzel enerjisiyle birlikte Çankırı kamp alanları arayanlar için güzel bir bölge olarak ön plana çıkmaktadır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız 

5- Ilgaz Kırkpınar Yaylası Kamp Alanı

Çankırı kamp alanları arasında tavsiye edebileceğimiz son kamp alanı ise kesinlikle Ilgaz Kırkpınar Yaylası olmaktadır. Bu bölge kampçı dostlarımız için biçilmiş kaftan gibi. Her şey doğal. Sabah gözünüzü açtığınızda duyacağınız kuş sesleri, açmış olan güneş sizi ayrı bir boyuta taşıyacaktır. Onca kamp alanı arasında buradaki gibi huzurlu olduğumu hatırlamam. Bu sebepten dolayı Çankırı kamp alanlarından tercih edebileceğiniz bir diğer bölge de Ilgaz Kırıkpınar Yaylası olabilir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Çankırı Kamp Alanları Nasıl Gidilir?

Çankırı kamp alanlarına gitmek için hemen açıklamaların alt bölümünde yer verdiğimiz konum bilgilerini görüntüleyebilir, Google Maps aracılığıyla yol tarifi oluşturabilirsiniz. 4 yanı cennet olan Türkiye’imin Çankırı şehrinde de  bu güzellikler var…

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net