Kampçıyız.Net

Çanakkale Kamp Alanları 2019

01.05.2019
Çanakkale Kamp Alanları 2019

Türkiye’yi Türkiye yapan şehirlerden olan Çanakkale, hem kamp atmak, hem de geçmişi görmek için muhteşem bir yer. Şehitlikler, cepheler ve çok daha fazlasının bulunduğu Çanakkale’de hem kamp yapıp, hem de Çanakkale Savaşı’nın geride bıraktıklarını görmek herkesin isteğidir. Bizde bunun için siz değerli Kampciyiz.Net takipçilerine Çanakkale kamp alanları ile ilgili bilgi vereceğiz. İşte Çanakkale Kamp Alanları 2019

Gökçeada Kamp Alanı

Çanakkale Kamp Alanları 2019 - Gökçeada Kamp Alanı

Çanakkale denilince akla ilk gelen yer şüphesiz Gökçeada olmaktadır. Hem gezilecek yerlere yakın, hem de doğası ve temiz havasıyla insanı etkileyen Gökçeada, Çanakkale kamp alanları arasında ilk sıraya eklemek istediğimiz ve tüm kampçı dostlarımıza önerdiğimiz bir bölge. Yeşille mavinin bir araya geldiği oksijen bakımından oldukça zengin ve ayrıca pozitif enerjisi bulunan bir bölge olan Gökçeada kamp alanı, Çanakkale kamp alanları 2019 listesinin ilk sırasında olmayı hakediyor.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Kabatepe Kamp Alanı

Çanakkale Kamp Alanları 2019 - Kabatepe Kamp Alanı

Çanakkale kamp alanları arasında Kabatepe kamp alanını da önerebiliriz. Fakat bu bölgenin şöyle bir sıkıntısı var. En geç 21.30’a kadar kamp atabiliyorsunuz. Aksi takdirde çadırınız toplatılıyor ve Gökçeada’ya yönlendiriliyorsunuz. Eğer günübirlik gelmişseniz tercih edebilirsiniz. Aksi takdirde Gökçeada kamp alanını tercih etmeniz gerekecektir. Ücretli kamp alanın da yer aldığı Kabatepe’de dilerseniz burada sınırsız süreyle kalabilirsiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Kepez Halk Plajı Kamp Alanı

Çanakkale Kamp Alanları 2019 - Kepez Halk Plajı

Biraz kalabalık olan Kepez halk plajı Dardanos yakınlarında kamp için oldukça uygun bir bölgedir. Çanakkale kamp alanları 2019 listemizin 3.sırasına eklediğimiz söz konusu kamp alanı, yine herkes tarafından tercih edilmesini önerdiğimiz ve kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken bir kamp alanı. Eğer yoğun insan nüfusunu sevmiyor ve tek başınıza bir kamp yapmak istiyorsanız önermiyoruz. Çünkü halk plajı olması sebebiyle bir hayli kalabalık olacaktır. Özellikle haftasonları çadır kuracak yer bulamayabilirsiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

İmroz Kamp Alanı

Çanakkale Kamp Alanları 2019 - İmroz Kamp Alanı

Özellikle uzun süreli kamplar için tercih edilebilecek olan İmroz kamp alanı, Çanakkale’nin en güzel bölgelerinden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Gerek doğası, gerek havası insanı derinden etkiliyor. Sabah uyandığınızda birçok farklı türden kuşun sesini duyabileceğiniz gibi, Çanakkale kamp alanları arasında güneşin doğuş ve batışını en iyi izleyebileceğiniz bölgelerden birisi şüphesiz İmroz kamp alanı olarak kendini göstermektedir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Yenikordon Kamp Alanı

Çanakkale Kamp Alanları 2019 - Yenikordon

Çanakkale; kamp konusunda oldukça geniş şehirlerden birisi. Yani kampçılara karşı herhangi bir kısıtlama ve fobi yok. Eğer merkezde olmak istiyorsanız Yenikordon’a çadırınızı kurabilir ve güzel bir kamp yapabilirsiniz. Fakat uzun süreli kalacaksanız burasını önermiyoruz. Genellikle geçiş güzergahı Çanakkale olanların dinlenmesi için uğraması gerektiğinde tercih ediliyor. Bu sebepten dolayı 1-2 günlük konaklamalarda uygun olacaktır. Yine herhangi bir yere giderken de çadırınızı toplamanız gerekecektir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Dardanos Kamp Alanı

Çanakkale Kamp Alanları 2019 - Dardanos Kamp Alanı

Kepez Halk Plajı’nın Dardanos yakınlarında olduğunu belirtmiştik. Eğer kalabalıktan hoşlanmıyorsanız alternatif olarak Dardanos kamp alanını tercih edebilirsiniz. Yine bu bölgede Çanakkale kamp alanları içerisinde ilginizi çekecek en sağlam bölgelerden birisidir. Çanakkale’nin en çok yeşil alana sahip bölgesi olma özelliği taşıyan Dardanos, her yıl yüzlerce kampçıya ev sahipliği yapmaktadır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Güzelyalı Kamp Alanı

Çanakkale Kamp Alanları 2019 - Güzelyalı Kamp Alanı

Çanakkale kamp alanları arasında önereceğimiz bir diğer kamp alanı ise kesinlikle Güzelyalı kamp alanı olacaktır. Çanakkale’nin taşı toprağı altın. Güzelyalı’nın ise havası dahi altın. Eğer Çanakkale’ye gelip bu bölgeyi görmezseniz ayıp edersiniz. Çünkü her şeyiyle birlikte sizleri oldukça güzel ağırlayacaktır. Özellikle üzerinde negatif enerji olanların bu enerjisini oldukça uzaklara taşıyacaktır. Çadır kurmak için onlarca farklı alanın bulunduğu Güzelyalı’nın her köşesi kampçılar için bir cennettir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Bozcaada Kamp Alanı

Çanakkale Kamp Alanları 2019 - Bozcaada

Çanakkale kamp alanları listesinini ilk sırasında Gökçeada’dan bahsettik. Burası bazı kampçılar tarafından sevilmeyen alan olarak görülse de, genel olarak olumlu yorum alan bölge. Araştırma yaparken dikkat ettik; Gökçeada’dan hoşlanmayanlar Bozcaada önerisinde bulunmuş. Yine Çanakkale kamp alanları arasında tercih edebileceğiniz bir diğer bölge de Bozcaada kamp alanı oluyor.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Assos Kamp Alanı

Çanakkale Kamp Alanları 2019 - Assos Kamp Alanı

Çanakkale kamp alanları arasında yer alan bir diğer kamp alanı da Assos kamp alanı olmaktadır. Kamp bölgesine ait özel bir iskele bulunuyor ve bu iskele sayesinde Kuzey Ege’nin derin ve oldukça serin ve temiz sularında muhteşem bir kamp gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kamp alanında restoran da yer alıyor. Restoranda tüm balık çeşitlerini bulabilirsiniz. Wi – Fi ile İnternet bağlantısı da elde edebiliyorsunuz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Kazdağları Kamp Alanı

Çanakkale Kamp Alanları 2019 - Kazdağları Kamp Alanı

Kazdağları kamp alanının belirli bir bölümü Çanakkale sınırlarında bulunuyor. Bu sebepten dolayı Çanakkale kamp alanları listemize eklemeyi uygun gördük. Dünyadaki ilk güzellik yarışmasının yapıldığı bu bölge, tamı tamına cennet tabirini hak ediyor. Yemyeşil ağaçların göle yansıması, gölü de yeşil bir hale getirmiştir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net