Kampçıyız.Net

Bursa Kamp Alanları 2019

01.05.2019
Bursa Kamp Alanları 2019

Bursa, kampçıların en uğrak noktalarından biridir. Hatta öyle ki, Bursa’ya gidip çadır kurmayana “sen kampçı olmuşsun” demiyoruz. Her yeri doğa harikası olan Bursa’da çok fazla kamp alanı bulunuyor. Kampciyiz.net olarak Bursa kamp alanlarının tamamını sizler için listeledik. İşte tüm Bursa kamp alanları… Uzun bir makalaye hazır olun.. Çünkü Türkiye kamp alanları içerisinde en fazla kamp alanına sahip olan şehirlerden birisi Bursa’dır.

1- Trilye Kız Koyu Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Trilye Kız Koyu Kamp Alanı

Bursa kamp alanları arasında ilk olarak Trilye Kız Koyu kamp alanını öneriyoruz. Sakinliği ve güvenirliğiyle bilinen Trilye Kız Koyu kamp alanı yeşili ve doğanın sesini dinlemeyi sevenler için çok özel bir bölgedir. Sabah uyandığınızda onlarca farklı kuş sesini bir arada duyabilirsiniz. Kollarınızı açıp derin bir nefes aldığınızda ise “ohh be” diyebileceğiniz nadir kamp alanlarındandır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

2- Narlıdere Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Narlıdere Kamp Alanı

Bursa kamp alanları arasında 2. sıraya koyduğumuz Narlıdere kamp alanı, 7’den 70’e her kampçı tarafından önerilen bir bölge olmaktadır. Eğer tatil amaçlı gidiyorsanız Narlıdere muhteşem bir tercih olacaktır. Bölgede çok fazla kalabalık oluşmuyor fakat kamp sezonu açıldığında çok sayıda kampçı görebilirsiniz. Sosyallik açısından bu gayet iyi olurken, kafa dinlemek isteyenler için pek hoş olmayacaktır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

3- Dağyenice Göleti Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Dağyenice GÖLETİ

Bir diğer Bursa kamp alanı Dağyenice Göleti kamp alanı oluyor. Söz konusu bölge Bursa kamp alanları araştırması yaptığınızda en çok karşınıza çıkacak alanlardan birisidir. Yeşil ve mavi hiç bu kadar uyumlu olmamıştı. Arkanıza birbirinden güzel ağaçları, önünüze serin göleti alarak muhteşem bir gece geçirebilirsiniz. Sabah saatlerinde ise bölgede tur atmanız sizi oldukça etkileyecektir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

4- Misi Kamp Karavan Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Misi Kamp Karavan

Bursa kamp alanları arasında ücretli kamp alanı olan Misi Kamp Karavan kamp alanı özellikle aileler ve kadınlar için önerdiğimiz bir bölgedir. Yaptığımız araştırma sonucu bu kamp alanını tercih edip, memnun olmadan dönen kimse olmamış. Memnuniyet seviyesinin üst düzey olduğunu belirtmemizde fayda var. Eğer güvenlikli ve aile için uygun ücretli bir kamp alanı arıyorsanız Bursa kamp alanları içerisindeki ilk tercihiniz Misi Kamp Karavan kamp alanı olmalıdır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

5- Uludağ Çobankaya Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Uludağ Çobankaya

Bursa’nın en ünlü bölgesi Uludağ’dır. Uludağ’da yer alan Çobankaya çadır kurulabilecek en ferah ve nezih bölgelerden biridir. İnsan yoğunluğunun oldukça düşük olduğu Çobankaya’da çadırınızı kurabilir, elinize kitabınızı alıp muhteşem doğayla baş başa ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Sabah saatlerinde biraz soğuk olan Çobankaya’da kamp yapmak isteyenlerin tulumlarını unutmamasını öneriyoruz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

6- İznik Gölü Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - İznik Gölü

Bursa kamp alanları arasında yer alan 6. kamp alanı İznik Gölü kamp alanıdır. Yine yapılan araştırmalarda en çok karşınıza çıkacak olan bölgelerden birisi İznik Gölü’dür. Eğer Bursa’da kamp yapacaksanız, bu bölgeye de kesinlikle uğramalısınız. Kalmasanız dahi görmek için bir gidin derim. Çünkü yeşilliği ve gölün uyumuyla tüm kamp alanlarını geride bırakmayı başarıyor.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

7- Orhangazi Çamlığı Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Orhangazi Çamlığı

Bir diğer Bursa kamp alanı Orhangazi Çamlığı kamp alanıdır. Neredeyse hiç insan yok denebilecek Orhangazi Çamlığı oldukça nezih ve elit bir yerdir. Ruhunu dinlendirmek, doğayla baş başa kalıp meditasyon yapmak isteyenler bu bölgeyi kesinlikle tercih etmeli. Diğer kamp alanlarına kıyasla oldukça güzel ve sakin bir bölge.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

8- Kapıdağ Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Kapıdağ

Bursa kamp alanları arasında kadın ve çocuklara uygun bir kamp yeri olan Kapıdağ, Bursa’nın en güvenli bölgelerinden biri olarak dikkat çekmektedir. Yeşillikler cenneti Bursa’da böylesine bir kamp alanı görmek, hem siz kampçıların oldukça hoşuna gidecek, hem de aileniz ve çocuklarınız bu durum karşısında eriyip bitecektir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

9- Gököz Göleti Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Gököz

Göletler şehri olan Bursa’da, Bursa kamp alanları listesindeki bir diğer bölge ise Gököz Göleti olmaktadır. Sık sık kampa çıkan kampçıların en çok tercih ettiği bölgelerden birisi olarak dikkat çeken Gököz Göleti, yaz tatilini heyecanlı ve bir o kadar da huzurlu geçirmek isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat tanımaktadır. Diğer birkaç Bursa kamp alanında olduğu gibi yeşil ve mavi görüntü, sizi mest etmek için yeterli olacaktır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

10- Yedigöller Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Yedigöller

Bursa denilince ilk akla gelen kamp alanlarından biriside Yedigöller Kamp alanı olmaktadır. Bursa’nın en güzel bölgelerinden olan Yedigöller, daha önce böyle bir manzaraya şahit olmadığınız bir yer. Buraya uğrayanlar bir daha geri dönmek istemiyor. Genel olarak yorumlarına baktığımızda da yine Yedigöller kamp alanı için oldukça olumlu yorumlar olduğunu görebiliyoruz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

11- Softaboğan Şelalesi Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Softaboğan Şelalesi

Bursa kamp alanları arasında 11.sırada yer alan Softaboğan Şelalesi kamp alanı, pek bilinmeyen fakat müthiş bir doğayla, akustiğe sahip olan bölgedir. Bu bölgede yüksek sesle konuştuğunuzda o akustiğin farkına varacaksınız. Yine yemyeşil ağaçların ve gürül gürül akan şelalenin keyfiyle birlikte uzun soluklu kamplarda tercih edilebilecek bir kamp alanıdır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

12- Misi Köyü Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Misi Köyü

Özellikle kadınlar Bursa kamp alanları arasında bir tercih yapacaksa bu tercihini Misi Köyü kamp alanından yana kullanabilir. Bugüne kadar gördüğüm en güzel köylerden birisi olarak dikkat çeken Misi Köyü, Bursa kamp alanları 2019 listesinin ilk sırasında olmayı hak ediyor. Fakat diğerleri oturmuş durumda. Eğer Bursa kamp alanlarından herhangi birini tercih etmek zorundaysanız ve bu tercihiniz Misi Köyü’nden yana olmazsa, kesinlikle gezme amaçlı bir gelmelisiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

13- Gölyazı Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Gölyazıı

Bursa kamp alanları arasında 13. kamp alanı şüphesiz Gölyazı kamp alanı olmaktadır. Facebook’ta, Twitter’da ve diğer kamp sosyal içerik platformlarında sık sık adı geçen Gölyazı kamp alanı, 2019 yılında çok daha güzel bir hal almış olup, gelen her kampçının üzerine pozitif enerjisini yüklemektedir. Buradaki ağaçların yeşil rengi, Türkiye’nin hiçbir bölgesinde bu tonda güzel değildir. Eğer yeşili ve oksijeni seviyorsanız Bursa kamp alanları arasında ilk tercihlerinizden birisi kesinlikle Gölyazı kamp alanı olmalıdır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

14- Ericek Göleti Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Ericek Göleti

Bursa kamp alanları arasında tavsiye edebileceğimiz bir diğer bölge şüphesiz Ericek Göleti kamp alanı olmaktadır. Birçok göletten bahsettik. Bu göletlerden birisi de bu bölgedir. Yine yemyeşil ağaçların ve oldukça güzel doğanın sahibi olan Ericek Göleti kamp alanı, Bursa’ya gidipte görmeniz gereken alanlardan birisi olmaktadır. Bu bölgeyi kesinlikle atlamanızı önermiyoruz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

15- Uludağ Milli Parkı Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Uludağ Milli Parkı

Bursa kamp alanları arasında en ünlü kamp alanı Uludağ Milli Parkı kamp alanıdır. Peki listede neden 15.sırada yer alıyor? Çünkü bu kamp alanı çok kalabalık. Bursa’ya gelen hemen hemen birçok kampçı direkt olarak Uludağ Milli Parkı kamp alanına yoğunlaşmaktadır. Özellikle kamp sezonu açıldığında bu bölgede pek fazla kampçı görmek mümkün değil.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

16- Karacabey Langozu Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Karacabey Langozuü

Bursa kamp alanlarından 16. kamp alanı Karacabey Langozu kamp alanı oluyor. Bursa’nın en güzide kamp alanlarından olan söz konusu kamp alanı, küçükten büyüğe herkesin dolu dolu bir kamp aktivitesi yapacağı bölgedir. Öyle ki gece uyurken de, sabah uyandığınzıda da etrafta keşif yaptığınızda da aylarca kalsanız dahi kesinlikle sıkılmazsınız. Bu yüzden Bursa kamp alanları arayışı içerisinde Karacabey Langozu’na da göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

17- Küreklidere Şelalesi Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Küreklidere Şelalesi

Bir diğer Bursa kamp alanı Küreklidere Şelalesi kamp alanı oluyor. Özellikle Bursa kamp alanları noktasında güzergah oluşturup Bursa’da uzun soluklu bir gezi yapmak isteyenlerin uğramasını önerdiğimiz Küreklidere Şelalesi, doğa olarak birçok kamp alanından üstündür. Fakat ses bakımından biraz rahatsız edici sesi vardır. Eğer sese alışabilirseniz, bu bölge size cennet gibi gelecektir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

18- Kocayayla Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Kocayayla

Şehir hayatından tamamen sıkılmış, kendini doğaya atmak isteyenler için önerebileceğimiz Bursa kamp alanlarından bir diğeri ise Kocayayla kamp alanı olmaktadır. Bitki örtüsü muhteşem olan bu kamp alanında birkaç gün geçirdiğinizde ruhunuzu hiç olmadığı kadar iyi bir şekilde dinlendirme fırsatı elde edeceksinizdir. Bu yüzden kesinlikle tercih etmeniz gereken alanlar listesine burayı da eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

19- Domaniç Koca Dağ Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Domaniç Kocadağ

Bursa kamp alanları bunlarla sınırlı değil. Yazının başında çok fazla kamp alanı olduğunu söylemiştir. Domaniç Kocadağ kamp alanı da yine Bursa kamp alanları arasında bilindik bölgelerden biridir. Güvenli çevreye sahip olan bu alanda çocukla ve aileyle rahatlıkla çadır kurulabilir. İnsan yoğunluğu da diğer kamp alanlarına kıyasla oldukça düşüktür. Bu sebepten dolayı yine kafa dinleme arzusunda olanların tercih etmesini öneriyoruz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

20 – Keramet Kaplıcası Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Keramet Kaplıcası

Bursa kamp alanlarından 20. kamp alanı Keramet Kaplıcası kamp alanı oluyor. Türkiye’de en güzel suya sahip olan Keramet Kaplıcasının doğal sıcak suyu, vücudunuza çok iyi gelecek. Herhangi bir şekilde çadır kurmasanız dahi, sırf bu su ile vücudunuzu birleştirmek için bu alana gelmenizi öneriyoruz. Zira bu alana geldiğinizde geri dönmek isteyeceğinizi pek sanmıyoruz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

21- Trilye Köyü Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Trilye Köyü

Bursa kamp alanları listemizin en başında Trilye’de bir bölgeden bahsetmiştik. Bu 21.sıraya aldığımız Trilye köyü ise, köyün tamamını kapsıyor. Çünkü bu alanda her yere kamp atabilirsiniz. Karış karış her alanı cennet gibi olan Trilye Köyü hem az insan olduğundan, hem de doğa bakımından henüz bakir diyebileceğimiz ağaçlıklara sahip olduğundan tercih edilebilir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

22- Cumalıkızık Köyü Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Cumalıkızık Köyü

Bursa’ya gelmişken görmeden dönmeyin dediğimiz bir diğer kamp alanı ise kesinlikle Cumalıkızık köyü oluyor. Cumalıkızık Köyü, kampçılar tarafından henüz keşfedilmemiş bir yer. Hem köy sakinleri, hem de doğasıyla birlikte muhteşem bir bölge olan Cumalıkızık, 2019 yılında uğrayacağınız noktalar listesinde ilk sıralarda olmalıdır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

23- Çobankaya Barakalar Kamp Alanı

23- Çobankaya Barakalar Kamp Alanı

Bursa kamp alanları arasında 23. sırada yer alan kamp alanı ise Çobankaya kamp alanı olarak dikkat çekiyor. Barakalar, çadır kurmak için en uygun bölgelerden birisi olarak dikkat çekmektedir. Yeşilliği ve bitki örtüsüyle birlikte sizi derinden etkileyecek bölge, oksijen bakımından Bursa’nın en zengin yerlerinden birisidir. Bunu alana gelip derin bir nefes aldığınızda ferahlığı hissettiğiniz vakit daha iyi anlayacaksınızdır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

24- Tophane Saat Kulesi Yanı Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Tophane Saat Kulesi Yanı

Bursa kamp alanları arasında neredeyse hiç keşfedilmemiş, kendi deneyimlediğim ve bu şekilde size önerdiğimiz kamp alanı kesinlikle Tophane Saat Kulesi Yanı olmaktadır. Özellikle yolunuz Bursa’dan geçiyorsa ve buraya 1 gününüzü ayırmanız gerekiyorsa, bu 1 günü buraya çadır atarak geçirmeniz size çok şey kazandıracaktır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

25- Akçay Kamp Alanı

Bursa Kamp Alanları 2019 - Akçöay

Bursa’ya biraz uzak olan şehir dışındaki Akçay kamp alanı, yine Bursa’nın yerli halkı tarafından oldukça sık tercih edilen bir bölgedir. Kamp sezonu açıldığında buraya gelen ziyaretçilerin haddi hesabı yoktur. Yoğunluktan hoşlanmayanlar için pek önermiyoruz. Fakat doğasıyla, deniziyle oldukça etkileyici bir bölgedir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net