Kampçıyız.Net

Burdur Kamp Alanları 2019

18.05.2019
Burdur Kamp Alanları 2019

Kamp sezonu sonunda açıldı. Akdeniz bölgesine yaz mevsimi geldi. Tüm kampçı dostlarımız çantalarını sırtlanıp kendini deniz kenarlarına atmak istiyor. Türkiye kamp alanları arasında en sakin ve huzurlu kamp yapabileceğiniz bölgelerden birisi kesinlikle Burdur’dur. Burdur kamp alanları 2019 yılında oldukça trendleşmiş ve piknikçilerden kurtulmuş, sadece kampçılara kalmış bölgelerdir. Ücretli ve ücretsiz birçok kamp alanına sahip olan Burdur’un tüm bölgelerine yazımızda yer verdik. İşte detaylar…

1- Salda Gölü Kamp Alanı

Burdur kamp alanları arasında ilk sırada olan kamp alanı kuşkusuz Salda Gölü olmaktadır. Yeşil Ova’yı geçtikten sonra 3 Kilometre ileride bulunan Salda Gölü’nde Belediye halk plajı kamp alanı, elektrik prizleri, duş ve WC yer almaktadır. Tamamı da ücretsiz olarak kullanıma sunulmaktadır. Bu sebepten dolayı Burdur kamp alanları arasında bir tercih yapmak zorundaysanız hem verilen hizmetler hem doğa, hem de yeşil – mavi renklerin uyumu için Salda gölü kamp alanı tercihinde bulunabilirsiniz. Burdur’a gidip Salda Gölü’nü görmemek kesinlikle olmaz. O yüzden ilk rotamız Salda Gölü Kamp Alanı olmalıdır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

2- Bulgaroğlu Kamping

Burdur kamp alanları arasında 2. sırayı vermek istediğimiz kamp alanı kesinlikle Bulgaroğlu Kamping olmaktadır. Kendinizi özel hissedebileceğiniz bir bölge olan Bulgaroğlu Kamping sınırları içerisinde her türlü ihtiyacınızı karşılayacağınız bölüm bulunuyor. WC, Duş, Elektrik v.s. birçok imkanın sunulduğu Bulgaroğlu Kamping tam bir fiyat – performans kamp alanıdır. Bu sayede hem cebinizi düşünecek, hem de huzurunuzu en yüksek seviyede tutabileceksiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

3- Burdur Kent Ormanı

Burdur kamp alanları arayışında olanların uğrak noktaları genellikle Salda Gölü olsa da Burdur’da rota oluşturup gezmek isteyenler farklı kamp alanlarına da bakıyor. Bu kapsamda karşınıza Burdur Kent Ormanı çıkmaktadır. Kamp için oldukça elverişli olan bu alanda uzun soluklu değil de, daha çok 1 günlük kamplar atmanızı öneriyoruz. Birçok yere yakın olduğundan dolayı gezi arası nefes alma bölgesi olarak da görülebilir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

4- Ayyıldız Çadır Kampı

Yine Burdur kamp alanlarından bir diğeri Ayyıldız Çadır Kampı olmaktadır. 3,2 puanla Google üzerinde dikkat çeken Burdur kamp alanlarından birisi olan Ayyıldız çadır kampı 2019 yılında yine ful çekebilir. Bu sebepten dolayı rezervasyonlarınızı erkenden yapmanız, güvenli ve rahat bir şekilde kamp yapmanıza olanak tanıyacaktır. Elektrik, Duş, WC gibi hizmetlerin sunulduğu bu kamp alanı yine Burdur kamp alanları arasında en güzellerinden birisi olarak ön plana çıkmaktadır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

5- Kumsalda Kamping

Burdur kamp alanlarından 5.si ise yine Yeşilova bölgesinde yer alan Kumsalda Kamping olmaktadır. Yemyeşil ağaçların ve bitkilerin arasında çadırınızı kurup aldığınız her nefeste oksijeni en derinlerinize kadar hissetmenize olanak tanıyacak olan Kumsalda Kamping müşterilerinin memnuniyeti için her türlü hizmeti sunmaktadır. Kamp alanında kiralık çadırlarla birlikte çadır taşıma yükünü de ortadan kaldıran Kumsalda Kamping’in içerisinde WC, Duş, Elektrik hizmetlerinin yanı sıra Büfe, Restoran, Karavan Park Alanı da bulunmaktadır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

5- Haşmet’in Çadır Bahçesi

Google’da çok düşük puana sahip olan Haşmet’in Çadır Bahçesi sadece bilginiz olsun diye eklediğimiz, puanı sebebiyle tercih etmenizi önermediğimiz bir kamp alanı olarak dikkat çekiyor. Masa- sandalye getirmenize kesinlikle gerek yok. Her bölgede birer adet masa ve sandalye müşterilere verilmektedir. Alan doğal güzellik açısından gayet hoş fakat hizmet olarak pek beğenilmiyor.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Burdur Kamp Alanları Nasıl Gidilir?

Burdur kamp alanlarına gitmek oldukça kolaydır. Zaten küçük bir şehir olması sebebiyle başından sonuna rahatlıkla birkaç saat içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Tüm kamp alanlarının altına harita ekledik, buradan rota oluşturarak bakabilirsiniz. Yine Burdur içerisinde otobüsler, minibüsler birçok kamp alanına uğramaktadır. Salda Gölü’ne ise düzenli olarak sefer düzenlenmektedir. Yani Burdur kamp alanlarına giderken herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Burdur Kamp Alanları Önerisi

Burdur kamp alanları arasında tek bir kamp alanı tercih etme şansınız varsa bunu hiç düşünmeden Salda Gölü olarak yapmalısınız. Turkuaz renkte oldukça berrak olan suyuyla birlikte biz kampçıların arasında “Türkiye’nin Maldivleri” olarak bilinen Salda Gölü Kamp alanı, hem içinizi huzur dolduracak hem de oksijenle oldukça zenginleşmeniz için bir numaralı bölge olmaktadır.

Burdur Kamp Alanları Ücretleri

Burdur kamp alanları ücretleri tamamen değişim gösteren bir şekilde belirlenmiş olup; ücretsizden günlük 100 TL’ye kadar farklı farklı ücretler sunulmaktadır. Fakat kamp alanlarına göz attığımızda “ortalama bir fiyat” çıkartacak olursak buna 70 TL diyebiliriz. Çoğu kamp alanı kişi değil çadır başı kira aldığından dolayı bütçe olarak herhangi bir şekilde sarsılmazsınız.

Burdur Kamp Alanları Fotoğrafları

Burdur Kamp Alanlarıyla ilgili fotoğrafları galerimizde görebilirsiniz. İşte birbirinden güzel Burdur kamp alanları….

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net