Kampçıyız.Net

Bolu Kamp Alanları 2019

08.01.2019
Bolu Kamp Alanları 2019

Bolu kamp alanları 2019 yılında da Google’da en çok aratılan kamp alanları arasında yer alıyor. Doğası ve ormanlarıyla her kampçının ilgisini çeken Bolu kamp alanlarına gelin hep beraber göz atalım.

1- Yedigöller Milli Parkı

Bolu Kamp Alanları 2019 - Yedigöller

Bolu denilince akla şüphesiz Yedigöller Milli Parkı gelir. Hem dinlenmek, hem de doğanın her şeyinden faydalanıp içini huzur doldurmak isteyenler için muhteşem bir alan Yedigöller Milli Parkı, Bolu’nun 42 kilometre kuzeyinde yer alıyor. 7 Farklı gölün bulunduğu park adını bu 7 gölden alıyor. Kamp için ihtiyaç duyulan tuvalet, mescit alanları bulunuyor. İçme suyu konusunda da en zengin kamp alanlarından biri olan Yedigöller Milli Parkı’nda her 100 adımda bir çeşme görmeniz mümkün. Duş imkanı ne yazık ki yer almazken elektrik ihtiyacınızı mescit ve tuvaletteki prizler aracılığıyla sağlayabiliyorsunuz. 

Arabasız bir şekilde yürüyerek gitmek zordur. Yollar aşırı sislidir bu sebepten dolayı öğle saatlerinde gitmelisiniz. Yukarıda belirttiğimiz üzere şahsi araç yoksa otostop çekilebilir. Saat 08.00 – 22.00 arasında semaver ve ateşin yasaklandığı Yedigöller kamp alanında  bir adet market tarzı küçük işletme var fakat her ihtiyacınızı burada bulamıyorsunuz. Bu sebepten dolayı yanınızda yiyecek – içecek – giyeceğiniz hazır olsun. 

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

2- Abant Tabiat Parkı

Bolu Kamp Alanları 2019 - Abant

Bolu kamp alanları arasında en çok tavsiye edilen kamp alanları arasında yer alan Abant Tabiat Parkı, doğaya kendinizi bırabileceğiniz nadir kamp alanlarından birisi. Manzarası muhteşem olan abant tabiat parkı, abant gölünü uçtan uca görmenize olanak tanıyor. Çok yoğun ağaçlık yer alan bölgede çadırınızı herhangi bir ağacın altına kurabilirsiniz. Park olması sebebiyle tuvalet ve içme suyu ihtiyacınızı rahatlıkla karşılabiliyorsunuz. 

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

3- Göksu Tabiat Parkı

Bolu Kamp Alanları 2019 - Göksu

Bolu Kültür Turizm müdürlüğü sitesinde dinlenme alanı olarak geçen Göksu Tabiat parkı yine sessizlikten ve sakinlikten hoşlanan kampçılar için bulunmaz bir nimet olacaktır. Gölün güzelliği kitap okurken veya müzik dinlerken size müthiş seviyede huzur verecektir. Ulaşım olarak yolları çok açık olan Göksu tabiat parkı, Bolu kamp alanları arasında en çok tercih etmenizi önerdiğimiz bir alan oluyor.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

4- Karagöl Tabiat Parkı

Bolu Kamp Alanları 2019 - Karagöl

Sonbahar aylarında tercih edebileceğiniz Bolu karagöl tabiat parkı yine bolu kamp alanları arasında kampçılar tarafından en sık kamp atılan bölge oluyor. Alana gittiğinizde rengarenk çadırlar ve muhteşem ortamla karşılaşabilirsiniz. Doğanın verdiği sakinlikle birlikte uzaktan baktığınızda ağaçların gökyüzüyle buluştuğunu görmek ağzınızı açık bırakacaktır. Sonbahar aylarında ağaçların kızıl – turuncu görüntü almasıyla alan çok daha güzel bir yer haline dönüşmektedir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

5- Şirinyazı Göleti

Bolu Kamp Alanları 2019 - Şirinyazı

Bolu kamp alanları arasındaki 5.kamp alanı Şirinyazı Göleti olarak ön plana çıkıyor. Kuş bakışı bakıldığında sanki elle çizilmiş gibi bir görüntüsü bulunan Şirinyazı Göleti, Bolu’nun harika göletlerinden biri olarak tanınmaktadır. Kampçılar tarafından yoğun bir şekilde ziyaret edilen Şirinyazı Göleti yine sonbahar aylarında ayrı bir güzel olmaktadır. Sonbahar yeni başlarken gitmenizi öneriyoruz. Alanda WC, duş gibi imkanlar ne yazık ki bulunmuyor. 

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

6- Kürdüz Yaylası

Bolu Kamp Alanları 2019 -  Kürdüz

Fotoğraf: Tek Başına da Olur

Bolu kamp alanları arasına eklediğimiz Kürdüz Yaylası Düzce’den hemen hemen 48 kilometre uzaklıkta yer alan bir alanda bulunmaktadır. Kürdüz Yaylası’nı baştan sona gezmeniz yaklaşık olarak 1 haftanızı alabilir. Bu yüzden tamamen gezinti fikriniz varsa vazgeçin. Çünkü çok yorucu. Bir tepeyi andıran görüntüsüyle birlikte dikkat çeken Kürdüz Yaylası yolları çok bozuk. Telefon çekimi bazı bölgelerde fullken bazı bölgelerde ise hiç yok. 1830 metrelik rakımı olan Kürdüz Yaylası Düzce’de en yüksek rakıma sahip alanlardan birisi. Duş, WC, elektrik gibi imkanlar yine bulunmuyor.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

7- Aladağ Göleti

Bolu Kamp Alanları 2019 - Aladağ

Ne çok gölet varmış bu şehirde arkadaş diyebilirsiniz. Bolu kamp alanlarından 7.si Aladağ Göleti’dir. Göletin güzelliği suyun bu kadar güzel olabileceğini gösteriyor. Daha güzel bir manzara ben daha önce hiçbir kampımda görmemiştim. Bolu – Kartalkaya yolu üzerinde yer alan Aladağ Göleti, kamp için en uygun Bolu kamp alanlarından birisi. Fakat bu alana kışın değil yaz aylarında gitmelisiniz. Çünkü mevsimler şartlar sizi çok yorabilir. Bölgede vahşi hayvan fazla o yüzden tek olmamaya özen gösterin.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

8- Sinekli Yaylası

Bolu Kamp Alanları 2019 - Sinekli

Sinekli Yaylası hakkında söyleyeceğim ilk şey tabi ki adı olmakta. Özellikle yaz aylarında sineklerin yoğunlukta yer aldığı bu yaylaya sinek ilacınız olmadan kesinlikle girmemenizi öneriyoruz. Kış aylarında geceleri aşırı soğuk olan Sinekli Yaylası’nda -15’e kadar düşen sıcaklıklar görmek mümkün. Bu yüzden ekipmanlarınız tam olmadan alana giriş yapmamalısınız. Eğer yaz kampındaysanız sadece sinek ilacı ve barınacağınız çadır, hamak gibi bir şey yeterli olacaktır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

9- Sülüklü Göl

Bolu Kamp Alanları 2019 - Sülüklü

Bolu kamp alanları arasındaki 9.kamp alanı Sülüklü Göl oluyor. Ücretli kamp alanı olan Sülüklü Göl, gerek Facebook grupları gerekse kamp ve doğa sporları dernekleri tarafından ziyaretçi akımına uğrayan bir yer. Yeni keşfedilmesi sebebiyle baya popüler. Eğer doğanın size neler sunacağını ve uç noktasının ne olacağını merak ediyorsanız Bolu kamp alanları arasında Sülüklü Göl’e ziyaret düzenlemeyi ihmal etmemelisiniz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

10- Kuzuyayla Tabiat Parkı

Bolu Kamp Alanları 2019 - Kuzuyayla

Kuzuyayla tabiat parkı kış kampı için en uygun bölgelerden biri. Yazın fazla kalabalık olması sebebiyle Bolu kamp alanları arasında yaz için tercih edilecek kamp alanları arasına eklemedik. Kış için uygundur. Kamp ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz her türlü hizmet veriliyor. WC, Elektrik ve restoran hizmeti alanda yer almaktadır. Sonbahar aylarında veya kış aylarında ziyaret ettiğinizde birçok hayvanla karşılaşabilirsiniz. Hayvanlar tamamen zararsızdır ve sizlere kendini sevdirmek için elinden geleni yapacaktır. 

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

11- Seben Taşlı Yayla Gölü Kamp Alanı

Bolu kamp alanları arasında kesinlikle 2. sıraya eklediğimiz Seben Taşlı Yayla Gölü Kamp Alanı, oldukça muhteşem bir alandır. Göl kenarındaki çam ağaçlarının altında güzel bir kamp yapmak isteyenler için öne çıkan bu gölde sabah saatlerinde ötüşen kuşlar, güneşin doğuşunu izlemek, geceleyin o sessizlik ve gölün ince ince su sızıntısının sesi sizi doğa konusunda arşa çıkaracaktır. Oksijen seviyesi oldukça yüksek olan bu bölgede nefes alıp vermekte diğer kamp alanlarına kıyasla daha akıcıdır. Çünkü tamamıyla temiz havadır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

12- Pürenli Yaylası Kamp Alanı

Bolu kamp alanları arasındaki bir diğer kamp alanı Pürenli yaylası olarak ön plana çıkmaktadır. Bolu Pürenli Yaylası, Bolu’da görüp görebileceğiniz en sessiz ve sakin alanlardan birisi olarak dikkat çekmektedir. Bu sebepten herhangi bir kamp alanı arayışı içerisinde olanların bu bölgeyi kesinlikle tercih etmelerini öneriyoruz. 

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net