Kampçıyız.Net

Bitlis Kamp Alanları 2019

08.05.2019
Bitlis Kamp Alanları 2019

Bitlis kamp alanları Doğu’nun en güzel kamp alanlarından meydana gelmektedir. Doğal güzellikleriyle birlikte gören herkesi derinden etkilemeyi başaran Bitlis, 2019 yılında kamp sezonunun açılmasıyla birlikte kamp yapılabilecek en güzel bölgelerden birisi olarak dikkat çekmektedir. Özellikle Doğu Bölgesi’nde ikamet edenlerin veya geçiş güzergahı Doğu’da olanların en az 1 gün uğrayıp kamp yapmasını öneriyoruz. İşte Bitlis Kamp Alanları…

1- Nemrut Krater Gölü Kamp Alanı

Bitlis ve Doğu’nun en ünlü kamp alanı Nemrut Krater Gölü olarak dikkat çekmektedir. Yukarıdan bakıldığında “muhteşem” diyecek olduğunuz Nemrut Krater Gölü efsane manzaraya ve doğaya sahiptir. Alanda derin bir nefes alarak, tüm oksijeni içerinize çekebilir ve üzerinizdeki her türlü negatif enerjiyi uzaklaştırılabilirsiniz. Sönmüş bir Volkan Dağı olarak ülkemizde bulunan Nemrut Dağı’nın zirvesinde bulunan Göl’e ulaşım için birçok farklı yol bulunmaktadır. Toplu taşıma ile de ulaşım gerçekleştirilebilmektedir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

2- Tatvan Şifalı Su Ve Piknik Alanı Kamp Alanı

Bitlis kamp alanları arasında önerebileceğimiz bir diğer bölge Tatvan Şifalı Su ve Piknik Alanı olmaktadır. Sıcak ve soğuğun bir arada olduğu, yine doğasıyla, muhteşem ağaçları ve bitki örtüsüyle gözlerinizi kamaştıracak olan bu alanda güneşin doğuşunu izlemek kadar heyecan verici ve etkileyici bir aktivite yoktur. Sabah saatlerinde onlarca farklı kuşun güzel güzel ötmesini, gece vakitlerinde ince ince su sesini dinleyip mest olabilirsiniz. Özellikle kafa dinlemek için kamp alanı arayanların bizzat gitmesini önerdiğimiz kamp alanı olarak dikkat çekmektedir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

3- Süphan Dağı Kamp Alanı

Türkiye’deki en yüksek dağlardan biri olarak öne çıkan Süphan Dağı’nda eşsiz bir kamp deneyimi yaşamak istemez misiniz? Bitlis kamp alanları arasında en çok tercih edilen bölgelerden birisi kesinlikle Süphan Dağı olmaktadır. Dağcıların odak noktası olan ve sıkça tercih ettiği Süphan Dağı’nda her yıl binlerce kişi yer alıyor.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Bitlis kamp alanları arasında çok fazla bölge bulunmuyor. Bu söz konusu 3 alan zaten doğa ve zenginlik bakımından oldukça iyi yerlerdir. Daha farklı alternatif yapılan araştırmalara göre bulunamamıştır. Eğer Bitlis kamp alanları arasında bildiğiniz herhangi bir bölge varsa yorum bölümünden bizlere ulaştıralabilirsiniz.

Bitlis Kamp Alanları Nasıl Gidilir?

Makalemizde yer alan Bitlis kamp alanlarının tamamının altına “Konum Bilgisi İçin Tıklayınız” bölümü ekledik. Bu bölüme tıklayarak istediğiniz kamp alanına nasıl gideceğinizi görüntüleyebilir ve birkaç günlük kamp yaparak ruhunuzu diriltebilirsiniz.

Bitlis kamp alanları ile ilgili her türlü soru, görüş, öneri ve isteklerinizi alt bölümde yer alan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net