Kampçıyız.Net

Bilecik Kamp Alanları 2019

13.02.2019
Bilecik Kamp Alanları 2019

Merhabalar kampçı dostlarım. Bilecik kamp alanları ile muhteşem bir doğa kampı yapmaya ne dersiniz? Olmaz diyeni görmüyorum. Çünkü Bilecik’te kamp yapmak için mükemmel bölgeler bulunuyor. Bu yazımızda sizler için Bilecik kamp alanları ile ilgili her türlü bilgiyi verdik.

Bilecik Kamp Alanları

Bahsedeceğimiz alanlar çoğunlukla doğal kamp yapmayı sevenler için uygun olacaktır. Özellikle haftasonu tatili için tercih edilebilecek bu alanlar, zihninizi ve bedeninizi resetlemek için en iyi bölgelerden biridir. Çadırınızı yanınıza alıp, doğaya karşı ateşinizi yakıp derin bir nefes alacağınız alanların tamamını sizler için listeledik. İşte Kamp Alanları listesi…

1- Bozca Armut Gölü Kamp Alanı

Bilecik Kamp Alanları 2019 - 1- Bozca Armut Gölü

Bilecik kamp alanları diyince kuşkusuz akla ilk gelen bölge Bozca Armut Gölü olmaktadır. Bozca Armut Gölü, hem coğrafyası, hem sesi, hem de kokusuyla birlikte gittiğiniz andan itibaren direkt zihninizi hipnoz altına alacak bölgelerdendir. Özellikle 2 günlük kamplar için doyasıya gezilecek ve görülecek yeri bulunan Bozca Armut Gölü, Bilecik şehir merkezinden çok uzakta değildir. Haftasonları piknikçiler tarafından biraz uğrak nokta olsa da tenha yerleri bulmak zor olmayacaktır. Haydi sırtlanın çantanızı ve Bozca Armut Gölü’ne doğru yola çıkın.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

2- Harmankaya Kanyonu Kamp Alanı

Bilecik Kamp Alanları 2019 - Harmanköy Kanyonu

Söz konusu kamp alanları arasında 2.sırayı Harmankaya Kanyonu’na vermek istiyoruz. Harmankaya yaklaşık olarak 3 kilometre uzunluğa sahip bir bölgedir. Kanyonun giriş bölümü hemen hemen 5 metre uzunluğa sahiptir. Kanyon içerisinde 25 metre uzunluğunda ve yine 20 metre uzunluğunda 2 farklı şelale bulunmaktadır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

3- Kurtköy Kamp Alanı

Kurtköy

Bahsedilen kamp yerleri arasında bir diğer kamp bölgesi ise Bilecik Kurtköy olmaktadır. Bilecik Kurtköy, Bilecik kamp alanları arasındaki en sakin bölgelerden birisi olmaktadır. Yine haftasonları için tercih edilebilecek bu koy, gidenler tarafından en çok tercih edilen bölgelerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Eğer Bilecik’te kamp yapacağınız güzel bir bölge arıyorsanız kesinlikle Kurtköyü’nu es geçmemenizi öneririz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

4- Küçükelmalı Kamp Alanı

Bilecik’te kamp yapabileceğiniz bölgeler arasında 4.sıraya Küçükelmalı’yı eklemek istedik. Bozcaarmut’a çok benzer olan Küçükelmalı muhteşem bir kamp etkinliği yapmak için tavsiye ettiğimiz bölgelerin başında geliyor. Haftasonlarının yanı sıra şehir dışından kamp yapmak için Bilecik tercihinde bulunan kişiler Küçükelmalı’ya kesinlikle uğramalıdır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız 

5- Gölpazarı Kurşunlu Köyü Kamp Alanı

Gölpazarı Kurşunlu Köyü

Doğal kamp yapmayı sevenlere kesinlikle önerdiğimiz Gölpazarı Kurşunlu Köyü yine Bilecik kamp alanları arasında atlamamanız gereken bölgelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Genellikle Bilecikli dostlarımız tarafından tercih edilen söz konusu kamp alanına şehir dışından gelenlerin pek uğradığınızı söyleyemeyiz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

6- Büyükelmalı Göleti Kamp Alanı

Büyükelmalı Göleti

Bilecik kamp alanları arasındaki bir diğer nokta ise Büyükelmalı Göleti’dir. Ağaçları yoğun olan ve şırıl şırıl su sesi duyacağınız bir barajın yer aldığı bölgede özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında çok zevkli kamp aktiviteleri yapabilirsiniz. Yine haftasonu için tercih edilmesi müsait olan bölgelerden birisi. Çok fazla yoğunluk yok ve günün her saati müsait diyebiliriz. Kamp için tuvalet gibi imkanlar bulunmuyor. Tamamıyla doğal yollarla hallediyorsunuz.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Bilecik Kamp Alanları Nasıl Gidilir?

Bu alanlar tabiki de bu kadarla sınırlı. Alana ulaşım rotası oluşturmak için her açıklamanın altında yer alan “tıklayınız” bölümüne tıklamanız yeterli olacaktır. Google Maps sizin için gerekli konum bilgisini paylaşacak; ister yaya, ister de araçla gitme fırsatı yakalayacaksınız.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net