Kampçıyız.Net

Balıkesir Kamp Alanları 2019

11.02.2019
Balıkesir Kamp Alanları 2019

Balıkesir, kamp yapmak için tercih edilebilecek en mantıklı bölgelerden birisi. Benimde ilk kampım olarak tercih ettiğim Şehir olan Balıkesir’de kamp atabileceğiniz sayısız alan bulunuyor. Bu yazımızda sizler için en güzel Balıkesir kamp alanları ile ilgili bilgi verdim. Yani Balıkesir il sınırları içerisinde çadır atabileceğiniz doğa harikası bölgelerin tamamı listemizde yer alıyor.

Balıkesir Kamp Alanları

Balıkesir kamp alanları listemizde, A’dan Z’ye çadır kurabileceğiniz birbirinden güzel 10 farklı kamp alanı yer alıyor. Bu alanlarla ilgili harita bilgisi de yine eklenmiştir. O zaman hadi hep beraber Balıkesir Kamp Alanları ile ilgili bilgi sahibi olalım.

1- Cunda Adası – Ortunç Koyu Kamp Alanı

1- Cunda Adası - Ortunç Koyu Kamp Alanı

Balıkesir kamp alanları arasında şahsen benim de ilk kampım olarak tercih ettiğim Cunda adasında farklı koylar bulunuyor. Bu koylardan tercih etmenizi önerdiğim ilk koy Ortunç Koyu. Muhteşem doğaya sahip, yeşil ve mavinin arasında uzun süreli kamplar kurabileceğiniz bir bölge olan Ortunç Koyu’nun denizi de muhteşem seviyede temiz. Adadan karşı tarafa baktığınızda Yunan sınırları içerisinde olan bir adayı görebiliyorsunuz. Gece yakamozu en güzel izleyebileceğiniz, sabah gün batımına gözlerini açabileceğiniz Ortunç Koyu Balıkesir Kamp Alanları arasında tavsiye ettiğimiz ilk bölge. Ortunç Koyu’nda Ada Camping yer alıyor. Ada Camping’in ilerisindeki ücretsiz kamp alanını tercih edebilirsiniz. Alanda ateş yakmak yasak. Kesinlikle izin verilmiyor.

  • Cunda Adası – Ortunç Koyu Kamp Alanı Nasıl Gidilir? – TIKLA –

2- Cunda Adası – Patriça Koyu Kamp Alanı

2- Cunda Adası - Patriça Koyu Kamp Alanı

Balıkesir kamp alanlarından bir diğeri ise Cunda Adası’nda yer alan Patriça Koyu’dur. Patriça Koyu, Ortunç koyu kadar sık ağaçlara sahip olmasa da yine muhteşem doğaya sahip bir bölge olarak ön plana çıkmaktadır. Ağaçların sıklıkta olmaması, çadır kurabileceğiniz bölge sayısını artırıyor. Alanda çadır kurmak yasak fakat görevliler “otostopla geldik, 1 gün kalıp gideceğiz” diyerek alanda kalma sürenizi uzatabilirsiniz. (böyle böyle 4 gün kaldık 😀 )

  • Cunda Adası – Patriça Koyu Kamp Alanı Nasıl Gidilir? – TIKLA –

3- Susurluk Çaylak Şelalesi Kamp Alanı

3- Susurluk Çaylak Şelalesi Kamp Alanı

Balıkesir kamp alanlarından bir diğeri ise Susurluk Çaylak Şelalesi olarak ön plana çıkmaktadır. Susurluk Çaylak Şelalesi’ne çadırınızı kurarak şırıl şırıl akan şelalenin sesiyle zihninizi tamamıyla pozitif enerjiyle doldurabilirsiniz. Bölge biraz engebeli olduğu için çocuklu kamplar da pek tavsiye etmiyoruz. Uzun süreli değil de, birkaç günlük kamplar için tercih edilebilecek bir bölge olarak ön plana çıkıyor.

  • Susurluk Çaylak Şelalesi Kamp Alanı Nasıl Gidilir? – TIKLA –

4- Erdek İlhan Köyü Küçükova Kamp Alanı

Balıkesir kamp alanları arasında kesinlikle gitmeniz gereken bir diğer kamp alanı ise Erdek İlhan Köyü sınırları içerisinde yer alan Küçükova. Birçok ağacın bulunduğu ve her türlü gölgeliğe çadırınızı kurabileceğiniz Küçükova kamp alanı içerisinde genellikle yerli halk oluyor. Bu yüzden tavsiye edilir. Çünkü yoğunluk diye bir kavram yok. Diğer 3 kamp alanına göre en sakin bölgelerden birinin Küçükova kamp alanı olduğunu söyleyebiliriz.

  • Erdek İlhan Köyü Küçükova Kamp Alanı Nasıl Gidilir? – TIKLA –

5- Turan Köy Kamp Alanı

5.sırada yer alan kamp alanımız Turan Köy Kamp Alanı olarak kendini gösteriyor. Köy sakinlerinin yer aldığı buy kamp alanında insanlığın ne olduğunu tekrar göreceksiniz. Çünkü ben hayatım boyunca bu kadar yardımsever bir halk görmedim. Çadır kurduğunuz andan itibaren tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğinizi söyleyen hanım teyzeler görmeniz mümkün. Eğer doğal bir kamp yapmak istiyorsanız Turan Köy ilk tercihiniz olmalıdır. Suyu tertemizdir ve aşırı sakindir.

6- Turhanlı Kamp Alanı

Bakir bir kamp alanı mı arıyorsunuz? Henüz tamamen keşfedilmemiş olan Turhanlı’ya hemen giderek popüler olmadan çadırınızı kurabilirsiniz. Çünkü mükemmel bir kamp alanı ve fazla kişi tarafından bilinmiyor. Diğer adalar yaz aylarında çadır kuracak alan kalmayacak kadar fazla insana sahipken, Turhanlı muhteşem seviyede sessiz ve sakin bir kamp alanı oluyor. Fakat yakınlarda ihtiyaç gidereceğiniz bir market, büfe, restoran v.s. yer almadığı için tüm ihtiyaçlarınızı gitmeden önce alın. Araçsız gitmenizi önermiyoruz.

7- Sarımsaklı Kamp Alanı

Balıkesir’de yer alan Sarımsaklı kamp alanı yine doğasıyla sizi etkileyecek en güzel bölgelerden birisi olmaktadır. Bu alana gittiğinizde kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. Bunca kamp ve otostop hayatım boyunca Sarımsaklı kadar temiz suya sahip farklı bir bölge görmediğimin altını çizebilirim. Yine Balıkesir’de kamp yapacak eğlenceli ve hareketli bir yer arayan kampçı dostlarım Sarımsaklı Kamp Alanı tercihinde bulunabilir.

8- Güre Kamp Alanı

Balıkesir kamp alanlarından 8.kamp alanımız Güre kamp alanı oluyor. Hem ücretli hem de ücretsiz kamp alanının bulunduğu bölge Akçay’ın yan tarafında yer almaktadır ve gerek kısa, gerek uzun soluklu kamplar için tercih edilebilecek güzel bir doğaya sahiptir. Pozitif enerji yayan Güre kamp alanı ile birlikte Balıkesir’in güzelliklerinin tadına varabilirsiniz.

9- Koca Avşar Köyü Kamp Alanı

Balıkesir kamp alanları arasında doğal bir kamp alanı mı arıyorsanız? Koca Avşar Köyü kamp alanını tercih edebilirsiniz. Balıkesir’den 25 kilometre uzaklıkta yer alan bu kamp alanıyla yeşilin en açık tonunu görüntüleme şansına sahipsiniz. Eğer doğal kamp yani tatil tadında değil de doğada yaşama temalı kampları sevmiyorsanız önermiyoruz, fakat bu tarz kamplardan hoşlananların kesinlikle tercih etmesi gereken bir bölge olduğunu belirtebiliriz.

10- Narlı Köyü Kamp Alanı

Balıkesir kamp alanları arasında sessiz ve sakin kamp alanı arayanlar için Narlı Köyü kamp alanı tercihinde bulunabilir. Doğasıyla, temiz suyuyla ve muhteşem sesleriyle birlikte özellikle haftasonu kampları için kesinlikle tercih etmeniz gereken Narlı Köyü kamp alanında yine muhteşem fotoğraflar çekme şansı yakalayabilir ve zihninizi tamamen kötülüklerden arındırarak sıfırlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Adnan TARHAN dedi ki:

    Mükemmel bir paylaşım olmuş. Bahsi geçen alanlarda tuvalet varmı acaba. karfib@hotmail.com

Kampciyiz.Net