Kampçıyız.Net

Artvin Kamp Alanları 2019

10.02.2019
Artvin Kamp Alanları 2019

Türkiye’nin en güzel ormanlarına sahip olan şehirlerden olan Artvin’de kamp yapmayı kim istemez? Bu yazıyı okuyorsanız ilk aşamaya geçtiniz demektir. Sırada alanı belirleyip, çadır kurmak var. Sizler için özenle hazırladığımız Artvin kamp alanları listesiyle birlikte doğanın en güzel örneklerine rastlayacağınız Artvin’de muhteşem bir gün geçirebilirsiniz.

Artvin Kamp Alanları

Artvin Kamp Alanları 2019

Artvin kamp alanları Türkiye’de doğayı en iyi şekilde yansıtan bölgelerdir. Çadırınızı alıp birkaç günlük kamplar için Artvin’e gitmeniz bu hayatta kendinize yapabileceğiniz en güzel iyiliklerden biridir. Tepelikleri, geniş ağaçları, muhteşem oksijeniyle öne çıkan Artvin kamp alanları listesini sizler için oluşturduk.

1- Mareta Yaylası Kamp Alanı

Mareta Yaylası Kamp Alanı

Artvin kamp alanları arasında önerebileceğimiz en güzel kamp alanı kesinlikle Mareta Yaylası olacaktır. Özellikle Milka reklamlarında gördüğümüz doğal güzelliğin aynısı olan Mareta Yaylası’nda uzun soluklu kamplar atabilirsiniz. Öyle ki keşif yapmak sizi oldukça zorlayacaktır. Çünkü çok geniş bir alanı bulunuyor. Windows xp arka plan resmini de andıran Mareta Yaylası, her kampçının bir gün görmesi gereken kamp alanlarından.

2- Yusufeli Kamp Alanı

Yusufeli Kamp Alanı

Artvin kamp alanları arasında en çok tercih edilen kamp alanlarından birisi de şüphesiz Yusufeli kamp alanıdır. Çadır kurmanız için uygun düzlük bölge bulunurken, bunun yanı sıra düzlüğün arka taraflarında çok yoğun bir ağaç trafiği görmek mümkün. Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında sessiz olan Yusufeli kamp alanı, yaz aylarında yoğun olabiliyor. Bu sebepten sakinlikten yana bir kamp yapmak istiyorsanız tercihinizi Yusufeli üzerinde tutmayın.

3- Şavşat Balık Gölü Kamp Alanı

Şavşat Balık Gölü Kamp Alanı

Artvin kamp alanları arasında 3.sıraya eklemek istediğimiz Şavşat balık gölü giden herkes tarafından övülerek anlatılan bir kamp alanı olarak dikkat çekiyor. Şirin bir şekilde akan gölün sesi, etrafın verdiği doğa sesi ve her şeyden güzeli yoğun bir şekilde kendini gösteren ağaçların sağladığı oksijen sizi hem beden, hem de zihin olarak öyle dinlendirecektir ki, geldiğiniz için şükredeceksiniz.

4- Hopa Kamp Alanı

Hopa Kamp Alanı

Artvin kamp alanları arasındaki 4.kamp alanımız Hopa oluyor. Hopa, Artvin’de en fazla ağaç görebileceğiniz bölgelerden birisi. Düzlük alan bulmanız biraz zor fakat biraz yürüme sonrasında çadır kurmak için kendinize uygun bir alan bulabilirsiniz. Ateş yakarken kesinlikle çok dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü en ufak sıçrama feci bir orman yangınını beraberinde getirebilir. Hiç ateş yakmamanızı öneriyoruz fakat illa yakacağım diyorsanız etrafını iyice kapatın.

5- Karagöl Kamp Alanı

Karagöl Kamp Alanı

Türkiye’de o kadar fazla Karagöl isminde kamp alanı var ki, saymakla bitmiyor. İşin garip tarafı tüm Karagöl ismindeki kamp alanları muhteşem doğal güzelliklerle birlikte geliyor. Artvin kamp alanları arasında bulunan Borçka ilçesindeki karagöl kamp alanı ise değil Türkiye dünya üzerinde görebileceğiniz en güzel manzaralardan birini sunuyor. Yeşilin renk renk farklı tonlarını görebileceğiniz Karagöl kamp alanı, WC, içme suyu, belediye restoranına sahip bir alan.

6- Yusufeli Venhal Köyü Kamp Alanı

Venhal Köyü Kamp Alanı

Bölgedeki kamp alanları arasında 6.kamp alanı Yusufeli Venhal Köyü olarak dikkat çekiyor. 1750 rakıma sahip olan söz konusu kamp alanına ulaşım çok zor. Fakat çektiğiniz cefa sonucunda sizi karşılayacak manzara muhteşem bir sefa sürmenize olanak tanıyacaktır. Köye çıkışınız yaklaşık olarak 40 dakikalık yolculuk sonrasında tamamlanacaktır. Bu alanda 1 günlük kamplar önerilir, fazlası bunaltacaktır.

Artvin Kamp Alanları Nasıl Ulaşılır?

Artvin Kamp Alanları 2019

Bu alanlar  ulaşım yönünden çok basit alanlar değildir. Eğer aracınız yere çok yakınsa kesinlikle bu alanlara araçla değil ya yaya olarak ya da taksiyle gitmenizi öneriyoruz. Aksi takdirde büyük mutluluklar ümit edilerek gidilen bölge size sorunlar yaratabilir. Dikkatli olmakta fayda var.

Google haritalar üzerinde bahsettiğim alanlar ile ilgili her türlü konum bilgisi yer alıyor. Her başlığın altında yer verdiğimiz “nasıl gidilir” linkine tıklayarak anlık konum bilgisi alabilir ve rota oluşturabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ferdı Kocamanoğlu dedi ki:

    Sayın admin bu karagollerın sızden cektığı nedır allah askına yv arkadas Artvın de toplam 3 karagol var bunların biri Borcka biri savsat biri de murguldadır nerdeyse her kampcılık sıtesınde veya bloğunda eklenen fotolar hep yanlış tıpkı sizinki gibi bu sizin foto Şavsat karagole ait borckaya degıl bilgiler de Savsata ait borckaya degil duzeltirseniz seviniriz..

  2. Ferdı Kocamanoğlu dedi ki:

    Harıtanız da murguldaki karagoku gosterıyor zaten….

Kampciyiz.Net