Kampçıyız.Net

Antalya Kamp Alanları 2019

08.02.2019
Antalya Kamp Alanları 2019

Antalya, tatil için en çok tercih edilen turistik bölgelerden birisi. Bu yazımızda tatilini otellerde değil de çadırında, doğanın içerisinde yapmak isteyenler için Antalya kamp alanları ile ilgili bilgi verdik. Antalya’da kamp yapma arzusu olanlar kesinlikle bahsettiğimiz bu kamp alanlarına uğramalı.

Antalya Kamp Alanları

Antalya kamp alanları insanın ruhunu rahatlatan, sıcak havasıyla bedenine D vitaminini en iyi şekilde enjekte eden ve en önemlisi doğasıyla birlikte zihni boşaltan bölgelerdir. Eğer rahat bir tatil yapıp, tamamıyla pozitif enerji yüklenmek istiyorsanız bu tatil kamp planınızı Antalya üzerinde yoğunlaştırmanızı öneriyoruz. İşte sizler için hazırladığımız Antalya kamp alanları…

Antalya Ücretsiz Kamp Alanları

Antalya’da birbirinden farklı ve güzel çok fazla ücretsiz kamp alanı bulunuyor. Elimizden geldiği kadar Antalya ücretsiz kamp alanları ile ilgili listeyi oluşturduk. Eklemek istedikleriniz olursa yorum bölümünden ekleyebilirsiniz.

1- Korsan Koyu Kamp Alanı

Antalya Kamp Alanları 2019 - Korsan Koyu Kamp Alanı

Antalya’da kamp yapmanızı şiddetli tavsiye ettiğimiz bir kamp alanı olarak ön plana çıkan Korsan Koyu, güzelliğinin yanı sıra tarihiyle de sizi oldukça etkileyecektir. Korsan Koyu Kamp Alanı 1500’lü Yılların Sığınağı!  yazımızı okuyarak tarihiyle ve gezilecek bölgeleriyle ilgili daha net bilgilere ulaşabilirsiniz. 1500’lü yılların Sığınağı olarak Korsan Koyu, Antalya kamp alanları arasında ilk sırada yer alıyor. 

2- Saklıkent Kamp Alanı

Antalya Kamp Alanları 2019 - Saklıkent Kamp Alanı

Antalya kamp alanları arasında en kolay ulaşım sağlayabileceğiniz bölgelerden birisi olan Saklıkent, Şehir otogarından her araçla gidilebilen bir bölge ve 10 TL gidiş – geliş ücreti bulunuyor. Özellikle kış aylarında tercih edilebilecek olan Saklıkent’in birçok bölgesinde kamp yapabilirsiniz. Zaten alana gittiğinizde nerede kamp yapacağınız direkt olarak gözünüzün önünde canlanacaktır.

3- Adrasan Koyu Kamp Alanı

Antalya / Kumluca sınırları içerisinde yer alan Adrasan Koyu yine Antalya kamp alanları arasında kesinlikle gidip görün diyeceğimiz bir bölge. Saklı cennet olarak tabir edilen Adrasan Koyu ile ilgili tüm bilgilere Adrasan Kamp Alanı – Görmeden Ölmeyin! yazımızdan ulaşım sağlayabilirsiniz. 

4- Beşkonak Kamp Alanı

Antalya kamp alanları arasında doğal, sessiz, sakin ve çok fazla kişinin uğramadığı bir kamp alanı arıyorsanız Beşkonak tam sizin için. Yeşil rengin en güzel tonlarını görebileceğiniz Beşkonak’ta özellikle tek geceli kamplar için kalmanız, ruhunuzu dinlendirme noktasında en güzel aktivitelerden biri olacaktır. Doğanın sesiyle birlikte kitap okumak ve sohbet etmek sizi çok keyiflendirecek.

5- Lara Kamp Alanı

Antalya kamp alanları arasında 5.sırayı vermek istediğimiz bölge Lara oluyor. Lara sahile çadırınızı kurarak denizin sesiyle birlikte hoş vakitler geçirebilirsiniz. Antalya’nın en güzel mekanlarından biri olan Lara, kamp için pek elverişli olmasa da, bu alan sizi kesinlikle mutlu edecektir. Lara kamp alanıyla ilgili olarak daha detaylı bilgi sahibi olmak ve kampın sonunda alanı keşfetmek için Lara Gezi Rehberi yazımıza göz atabilirsiniz.

6- Örnekköy PlajıKamp Alanı

Antalya kamp alanları arasında yine kamp kurabileceğiniz bölgelerden bir diğeri Örnekköy plajı olmaktadır. Örnekköy, gerek doğası, gerek kamp kurmak için gelen ziyaretçiler bakımından sizi herhangi bir memnuniyetsizlik durumuyla karşı karşıya bırakmayacaktır. Çadırınızı, yemeğinizi alıp dosdoğru Örnekköy plajına doğru yola çıkın!

7- Konyaaltı Plajı Kamp Alanı

Antalya Kamp Alanları 2019 - Konyaaltı Plaj

Antalya kamp alanlarından bir diğeri ise Konyaaltı Plajıdır. Çadırınızı kurmak için birçok nokta bulunmaktadır. Konyaaltı Plajı için Varyant’a yakın bölgeler tercih edilmelidir. Beachpark tarafından sahilin ileri bölümünde ağaçların yoğunluk olduğu bölge sakin ve sessizdir. Geceleri de doğanın sesi çok güzel bir şekilde gelmektedir.

8- Tazı Kanyonu Kamp Alanı

Bir diğer Antalya kamp alanı Tazı oluyor. Yüksek yerleri sevenler, fotoğraf tutkunları ve oksijence zengin alanlarda çadır kurmaktan hoşlananlar Tazı’yı tercih edebilir. Ağaçlık alanların çok yoğun, yüksekliğin ise yaklaşık 50-60 metre civarında olduğunu söyleyebiliriz. Belki daha da yüksektir. Bu alanda bol bol fotoğraf çekinebilir, hayatınızda yaşayabileceğiniz en heyecanlı dakikaları yaşayabilirsiniz.

9- Üzümdere Kamp Alanı

Bu bölgeler arasında tercih edilebilecek bir diğer kamp alanı Üzümdere olmaktadır. Üzümdere, son zamanlarda gelen kampçılar tarafından bilinçsiz kullanılması sebebiyle oldukça kirlenmiş durumda. Fakat yine de alanın güzelliği bu yüzden bozulmamış. Üzümdere’de çadır kurup hem etraftaki çöpleri temizleyip doğaya faydalı, hem de şırıl şırıl akan ince suyun ve zengin ağaçlık bölgelerin sesini dinleyip kendinize faydalı olabilirsiniz.

10- Çıralı Kamp Alanı

 

Antalya kamp alanları arasında tercih edebilceğiniz son ücretsiz kamp alanı ise Çıralı’dır. Eğer şehir dışından geliyorsanız direkt buraya gidin diyemeyiz fakat Antalya’da yaşıyor ve haftasonları için kamp tercih ediyorsanız kesinlikle Çıralı’yı tercih etmenizi öneririm.

Antalya Ücretli Kamp Alanları

Antalya ücretsiz kamp alanlarının yoğunluğu kadar yine ücretli kamp alanları bakımından da gayet yoğun bir bölgedir. Eğer ücretsiz kamp alanlarında kalmak istemiyor ve WC’si, duşu, elektriği olan, daha rahat bir kamp aktivitesi yapabileceğiniz alanları istiyorsanız söz konusu ücretli kamp alanlarına yönelebilirsiniz.

11 – İncekum Orman Camping

Antalya ücretli kamp alanları listesinde ilk sırayı vermek istediğimiz kamp alanı İncekum Orman Camping oluyor. Alanya ilçe sınırlarında bulunan İncekum Orman Camping, Yeşil ve maviyi aynı çatı altında görebileceğiniz, zihninizi dinlendirebileceğiniz bir kamp alanı. WC, Duş, Elektrik hizmetleri bulunuyor. Yine alanda restoran ve market de yer almaktadır. Alkollü içecek satışı yoktur.

12- Kaş Camping

Türkiye sınırları içerisinde belki de en ünlü kamp alanlarından biri olan Kaş Camping, ücretli kamp alanlarında rahat bir kamp süreci geçirmek isteyenler için birebir bir alan. ,Kaş Kamping – Bilgiler – Yorumlar – Fiyatlar yazımızdan Kaş Camping ile ilgili daha net bilgi sahibi olabilirsiniz. Antalya’da deniz manzarasını en iyi sunan kamp alanlarından biri olan Kaş Camping içerisinde WC, Duş, Elektrik gibi hizmetler bulunuyor. Yine sadece çadır değil bungalov ve özel odalarda kamp yapma şansınız var.

13- Olimpos Camping

Olimpos Camping

Bölgedeki kamp arasında yer alan ücretli kamp alanlarından 3.sü, genel olarak 13. kamp alanı Olimpos Camping. Antalya’nın kumluca ilçesinde yer alan Olimpos Camping, Antalya’da kamp atılabilecek en güzel bölgelerden biri olarak ön plana çıkıyor.

Antalya Kamp Alanları Nasıl Gidilir?

Nasıl Gidilir? Sorusuna teker teker kamp alanlarını ele alıp açıklama yapmayacağız. Google Haritalar üzerinde tüm kamp alanları teker teker bulunuyor. Uygulamayı edinerek ister yürüyüş, ister araç, isterseniz de bisiklet güzergahı oluşturabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ahmet sever dedi ki:

    Incekum catir yeri temizlik yok markette her urun yok kafeterya krolarin elinde pazar günleri piknikciler geliyor her yer dumanlı yer, güzel degil

Kampciyiz.Net