Kampçıyız.Net

Amasya Kamp Alanları 2019

07.02.2019
Amasya Kamp Alanları 2019

Sizler için Amasya kamp alanları 2019 listesini hazırladık. Amasya’da kamp atabileceğiniz tüm alanları eklediğimiz bu listemizle birlikte Amasya kamp alanlarına dair her türlü bilgi sahibi olabileceksiniz. Doğayla iç içe kamp yapmak isteyenler için muhteşem kamp alanları bulunuyor.

Amasya Kamp Alanları

Amasya kamp alanları mavinin ve yeşilin tek tema altında buluştuğu mükemmel kamp alanlarıdır. Her yıl kamp yapma amacıyla Amasya’ya uğradığım gerçeğini söylemeden edemeyeceğim. Hemen hemen her bölgesinde kamp attığım Amasya, doğasıyla harika bir yer.

1- Boraboy Gölü

Amasya Kamp Alanları 2019 - Borabay Gölü

Amasya kamp alanları arasında asla es geçmemeniz alan olan Boraboy Gölü çadır kamp için hem güvenliği, hem doğasıyla birlikte tercih edebileceğiniz en güzel bölgelerden birisi. Gölün üzerine yansıyan ormanlık alandaki ağaçların gölgesi sizi mest edecektir. Alan doğa yürüyüşü için çok uygun bir yerdir. Burada hem kamp aktivitenizi, hem de doğa yürüyüşü yaparak keşif aktivitenizi gerçekleştirebilirsiniz. Boraboy Gölü’nde alışveriş yapabileceğiniz herhangi bir alan bulunmuyor. Alışveriş ihtiyacınızı karşılamak için köye inmeniz gerekiyor. Yemek ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz tesis bulunuyor. Fakat biz kamp ateşinde pişirdiğiniz yemekleri yemenizi öneriyoruz. Öyle ki alanla birlikte lezzeti muhteşem olacaktır.

2- Şahin Yaylası

Amasya Kamp Alanları 2019 - Şahin Yaylası

Tokat / Amasya sınırında yer alan Şahin Yaylası Amasya kamp alanları arasında 2.sırada yer alıyor. Şahin Yaylası’na özel aracınızla birlikte gidebilirsiniz. Amasya şehir merkezine uzak bir konumda yer almaktadır. Muhteşem bir doğası olan Şahin Yaylası, sıcaktan bunalanlar için muhteşem bir alan. Hiçbir yasağın uygulanmadığı, rahat rahat ateş yakıp şarkılar söyleyebileceğiniz bir bölge olan bu yayla ,fotoğraf için de muhteşem alanlara sahiptir. Muhteşem suyu ve yine ileride görünen ormanlık alanıyla birlikte doğa yürüyüşü için de vazgeçilmez bölgeleriniz arasına eklenecektir.

3- Yedikuğular Kuş Cenneti

Yedikuğular Kuş Cenneti

Amasya kamp alanları arasında yer alan Yedikuğular Kuş Cenneti Tersakan Çayı’nın üzerinde konumlanmaktadır. Sulama amacıyla oluşturulan bu barajda güneşin doğuşu ve batışını seyretmek şu hayatta ölmeden önce yapmanız gerekenler arasında kesinlikle bulunmalıdır. Doğal sit alanı olduğundan dolayı ateş yakmak yasaktır fakat pek kontrol edildiğini söyleyemeyiz. Kontrollü bir şekilde ateşinizi yakabilirsiniz. Doğal alan olduğu için önlem almadan kesinlikle ateş yakmayın.

4- Akdağ Arazi Kampı

Akdağ Arazi Kampı

Arazi kampı yapmayı sevenler için engebeli alanlarıyla birlikte çok güzel bir yer alan Akdağ, özellikle tırmanış yapmayı sevenler ve zorlu arazi koşullarında 1 gün geçirmek isteyenlerin uğrak noktasıdır. Özellikle yaz sezonunda birçok kampçı ve maceracıyı bu alanda görebilirsiniz. Eğer sessiz ve sakin bir kamp istiyor, uslu uslu kampımı yapayım gideyim diyorsanız önermiyoruz. Fakat dibine kadar zevk almalıyım, amacım çadırda kalmak değil yeni yerler keşfedip zorlu rotalardan geçmek diyorsanız burası tam sizin için.

5- Çal Yaylası

Çal Yaylası

Amasya kamp alanlarından bir diğeri ise Çal Yaylası oluyor. Doğa kampı yapmak isteyenler için önerebileceğimiz bu kamp alanı yoğun ağaçlık olan bir bölgedir. Zengin oksijeniyle birlikte hem bedeninizi hem de zihninizi en iyi şekilde dinlendirebileceğiniz Çal Yaylası, yabani hayvan v.s. bakımından çok rahat bir bölgedir. Herhangi bir şekilde hayvan olmadığını söylemek isteriz. Özellikle Amasya’da yaşayanlar için güzel bir haftasonu kampı yapmak için tercih edilebilir.

Amasya Kamp Alanları Nasıl Gidilir?

Çal Yaylası, Akdağ ve  Şahin Yaylası haricindeki bölgelerin tamamına ulaşım kolaydır. Fakat bu 3 bölge özel araçla ulaşım yapılması gereken bölgelerdir. Eğer aracınız yoksa otostop çekerek alana gidebilirsiniz. Otostop ile ilgili  Otostop Nedir ? Otostopla Yolculuk – Bilmeniz Gerekenler! başlıklı yazımızı okuyarak daha net bilgi sahibi olabilirsiniz.

Amasya Kamp Alanları Güvenli mi?

Türkiye kamp alanları arasında en güvenli kamp yapabileceğiniz alanlar Amasya’da yer almaktadır. Hiçbir kuşku, şüphe ve korkunuz olmasın. Doğası tertemiz olan bahsettiğimiz alanlar sizlere müthiş bir zevk sunacaktır. Özellikle yoğun şehir hayatından sıyrılıp bu alanlarda çadırınızı kurmanız zihnen ve bedenen üst düzey şekilde dinlenmenizi sağlayacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net