Kampçıyız.Net

Ağrı Kamp Alanları 2019

07.02.2019
Ağrı Kamp Alanları 2019

Merhaba sevgili kampçı dostlarım. Sizler için bu yazımda Ağrı Kamp Alanları ile ilgili bilgi aktarımında bulunacağım. Ağrı Kamp Alanları ile ilgili İnternet üzerinde fazla bilgi yer almıyor. Ben de sizler için teker teker tüm Ağrı Kamp Alanlarını derleyip paylaşmak istedim. İşte tam liste.

Ağrı Kamp Alanları

Ağrı’da kamp yapılacak birçok alan bulunuyor. Gerek kamp grupları, gerekse kampçı arkadaşlarımla yaptığım iletişimler sonucunda bu alanları tek bir yazıda topladım. Bahsedeceğimiz tüm kamp alanları mükemmel seviyede güzel bölgelerdir. Ölmeden önce görmeniz gereken 10 yer arasına kesinlikle eklenmelidir. İşte Ağrı Kamp Alanları listesi…

1- Tutak Soğukpınar Köyü

Ağrı kamp alanları arasında ilk sıraya Tutak’da yer alan Soğukpınar Köyü’nü eklemek istedik. Çünkü bu köy, çok doğal ve güzel bir alan. Eğer tamamıyla kendinizi doğaya vermek istiyorsanız bu alanda kamp kurabilir ve güzel bir gün geçirebilirsiniz. Uzun süreli kamplar için tavsiye etmiyoruz. Birkaç günlük kamplarda tercih edebilirsiniz.

2- Doğubeyazıt Kalesi

Ağrı’ya gittiğinizde kesinlikle görmeniz gereken yerlerden birisi Doğubeyazıt Kalesi’dir. Doğubeyazıt kalesi yakınlarında da çadır kurabileceğiniz müsait alan fazladır. Doğubeyazıt’a 5 kilometrelik uzaklıkta yer alan Doğubeyazıt Kalesi tarihi bir yer olduğu için, kalıntıların yer aldığı bölgelerden biraz uzak alana kamp atmanız faydanıza olacaktır.

3- Balık Gölü

Ağrı kamp alanları arasında çadır kurabileceğiniz doğal alanlardan bir diğeri ise Balık Gölü’dür. Turizme kazandırılan fakat çok fazla talep görmeyen Balık Gölü, Ağrı’da kamp yapmak isteyenler için kesinlikle gidilmesi gereken alanlardan birisi. Yeşil ve maviyi sadece deniz bulunan bölgelerde değil, Ağrı gibi Doğu’nun göbeğinde de görmenizin mümkün olduğunu anlayacaksınız.

4- Tendürek Dağı

Ağrı kamp alanlarından birçoğu dağlık alanlardan meydana gelmektedir. Bu sebepten dolayı Dağları bu makalemizde sık sık ele alabiliriz. Ağrı Tendürek Dağı’na giderek kamp yapabilirsiniz. Ağaçlık alan çok fazla olmadığı için güneş sabahları zarar verebilir. Ayrıca Tendürek Dağı’nda yabani hayvan olabilir. Bu sebepten tek başına gitmemenizi ve giderken yanınızda gerekli ekipmanları bulundurmanızı öneriyoruz. Terör faaliyetleri de sık sık meydana gelmiştir. Bu sebepten hiç tercih etmemenizde fayda var.

5- Küçükağrı Dağı

Özellikle tırmanış yapmak isteyenler için vazgeçilmez Ağrı kamp alanlarından birisi de Küçükağrı Dağı’dır. Yeşilliğiyle birlikte dikkat çeken Küçükağrı Dağı yakınlarında çadır kurabilirsiniz. Hayvancılıkla en çok uğraşılan şehirlerden birisi olan Ağrı’da yer alan Küçükağrı Dağı’nda sabah erken saatlerde bolca inek görebilirsiniz.

6- Meteor Çukuru

Ağrı kamp alanlarından bir diğeri Meteor Çukuru olarak öne çıkmaktadır. Meteor çukurunun tarihi çok güzeldir. Araştırarak çarpıcı bilgilere ulaşabilirsiniz. Hem Ağrı’da görmeniz gereken yerler arasında olan, hem de muhteşem bir çevresi bulunan Meteor Çukuru yine tercih edebileceğiniz kamp alanlarından birisi.

7- Diyadin Kanyonu

Ağrı kamp alanları arasında bahsedeceğimiz son kamp alanı Diyadin Kanyonu’dur. Diyadin Kanyonu, yine kamp atabileceğiniz sayılı bölgelerden biridir. Burası tamamıyla doğal, koyunların sık uğrak noktalarındandır. Yeşilin en güzel tonlarını görebileceğiniz ve doğanın sesiyle kendinizi huzura bırakıp pozitif enerji yüklenebileceğiniz Diyadin Kanyonu, tercih etmeniz gereken bir diğer kamp alanı oluyor.

Ağrı Kamp Alanları Nasıl Gidilir?

Ağrı kamp alanlarına gitmek için ne yazık ki özel araç gerekiyor. Çünkü bu kamp alanları şehir merkezinden baya uzakta yer alıyor. Yürüyerek çok zorlayıcı olacaktır. Eğer özel aracınız yoksa Ağrı halkının otostopçulara sıcak baktığını ve gideceğiniz yere kadar götürecek birçok kişinin olduğunu söyleyebiliriz. Yani toplu taşıma ile gidemiyorsunuz. İlla araç olması gerekiyor.

Ağrı Kamp Alanları Nerede?

Ağrı kamp alanlarının adını teker teker sizler için bulduk ve oluşturduk. Bu kamp alanlarından hangisini beğendiyseniz, Google Haritalar üzerinden nokta atışı adrese ulaşabilirsiniz. Bu sayede ulaşım sağlarken zorluk yaşamazsınız.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net