Kampçıyız.Net

Afyonkarahisar Kamp Alanları 2019

07.02.2019
Afyonkarahisar Kamp Alanları 2019

Afyonkarahisar kamp alanları ile birlikte güzel doğa kampları yapabilirsiniz. Tamamı ücretsiz olan Afyon kamp alanlarının birçoğu genellikle piknik amaçlı kullanılan alanlar. Fakat biz neden çadırımızı kurup kamp atmayalım değil mi? İşte sizler için hazırladığımız Afyon kamp alanları listesi..

Afyonkarahisar Kamp Alanları

Afyonkarahisar Kamp Alanları

Afyonkarahisar kamp alanları arasında yer vereceğimiz alan sayısı çok fazla değil. Çünkü bildiğiniz üzere Afyonkarahisar, kamp için biçilmiş kaftan olan bir bölge değil. Her şehirde olduğu gibi bu bölgede kendi kamp alanlarımızı kendimiz oluşturuyoruz. Afyonkarahisar kamp alanları 2019 yılında şu şekilde karşımıza çıkıyor:

1- Erkmen Beldesi

1- Erkmen Beldesi

Afyonkarahisar sınırları içerisinde yer alan Erkmen Beldesi, kamp yapılabilecek en güzel alanlardan birisidir. Özellikle yerli halkı çok iyiliksever olduğu için tüm ihtiyaçlarınızda yardımcı olacaklardır. Bushcraft kamplar için asla atlanmaması gereken Erkmen Beldesi’ne girdiğinizde halktan herhangi birine nerede kamp atabileceğinizi sorsanız size cevap verecektir.

2- Sandıklı Sorkun Kasabası

2- Sandıklı Sorkun Kasabası

Afyonkarahisar kamp alanları listesinde 2.sırayı vermek istediğimiz Sandıklı Sorun Kasabası’nı gördükten sonra, “Afyonkarahisar böyle bir yer miydi ya?” diyeceğinizden adım gibi eminim. Hiç tahmin etmeyeceğiniz, aklınızın ucundan dahi geçmeyecek bir Afyon ile karşılaşacağınızın garantisini verebilirim. Yine Erkmen Beldesi’nde olduğu gibi buranın da yerli halkının gayet yardımsever olduğunu söyleyebiliriz. Yeşilin içerisinde doğanın tam ortasında eşsiz bir deneyim olacaktır.

3- Akdağ Tokalı Kanyonu

3- Akdağ Tokalı Kanyonu

Afyon kamp alanları listemizin 3.sırasındaki Akdağ Tokalı Kamyonu, maceracıların sık sık tercih ettiği bir bölge. Doğa kamplarını seven kişilerin de birçoğu Akdağ Tokalı Kanyonu’nu bilir. İnce ince akan su içerisinde yürüyüş yapmak hem bedeninize hem de ruhsal durumunuza çok iyi gelecektir. Alanda kamp yapmak için herhangi bir yasak yok, istediğiniz yere çadırınızı kurabilirsiniz.

4- Sinanpaşa Balmahmut Köyü

4- Sinanpaşa Balmahmut Köyü

Afyon kamp alanları arasında yer alan Balmahmut köyü yine doğal bir kamp yapmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alabilir. Muhteşem halkı bulunan Sinanpaşa Balmahmut köyü sakinleri kampçıları çok seviyor. Köy muhtarıyla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Yabani hayvan yönünden v.s. herhangi bir sorun yaşamazsınız. Yemyeşil bir arazi sizleri bekliyor. Haydi harekete! Ulaşım zordur. Bu sebepten dolayı alana gitmek için araca ihtiyacınız olacak.

Afyon Kamp Alanlarına Nasıl Gidilir?

Yukarıda listede yer verdiğimiz Afyon kamp alanlarına ulaşım çok kolay değildir. Bu yüzden özel aracınız olmadan kampa çıkmanızı önermiyoruz. Otostop yoluyla alanlara ulaşımınız imkansız gibi bir şeydir. Çünkü Afyon’da otostopa pek duran olmuyor. Rezillik çekersiniz. Toplu taşıma araçları da kamp alanlarının yakınından geçmiyor.

Özel aracınızla birlikte geçiş yapacaksanız teker teker anlatmamıza gerek yok. Google Haritalar uygulaması üzerinden bahsettiğimiz kamp alanlarının isimlerini yazarak en ayrıntılı şekilde ulaşım bilgisi elde edebilirsiniz.

Afyon Kamp Alanları Güvenli mi?

Yukarıda listelediğimiz afyon kamp alanlarının tamamı güvenlidir. WC, duş gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alanlar yoktur. Elektrik bulunmaz. Adı üstünde “doğal kamp” yapmak isteyenlerin bölgeleri diyebiliriz. O yüzden eğer bu şartlara hazırlıklıysanız tercih etmelisiniz.

Yabani hayvan yönünden herhangi bir sorun yaşayacağınızı sanmıyoruz. Fakat bununla ilgili “kesinlikle yok” diyede garanti veremeyiz. Bu yüzden ne kadar dikkatli olursanız o kadar faydalı olacaktır.


Liste tamamıyla Kampciyiz.Net tarafından oluşturulmuş herhangi bir yerden alıntı dahi yapılmamıştır. Yazının kopyalanması (link belirtilmesi haricinde) yasaktır. Hakkınızda yasal işlem başlatmasak dahi, kınarız. Emeğe saygı duyacağınızı biliyoruz. İyi kamplar 🙂


 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net