Kampçıyız.Net

Adrasan Kamp Alanı – Görmeden Ölmeyin!

22.01.2019
Adrasan Kamp Alanı – Görmeden Ölmeyin!

Adrasan, kamp için muhteşem bir yer. Denizinin temizliğiyle birlikte dikkat çeken Adrasan, kamp alanları arasında en çok tavsiye ettiğimiz bölge oluyor. Yılda bir kez kesinlikle uğradığım Adrasan’ın bende çok fazla anısı var. Sizlerle de Adrasan kamp alanını paylaşmak istedim. Çavuşköy olarak da bilinen Adrasan bir koy olarak kendini gösteriyor.

Adrasan Kamp Yerleri

Adrasan koyu zaten küçük bir yer olduğundan dolayı her yerine çadır kurabilirsiniz. Ücretli kamp alanının da yer aldığı Adrasan’da çadırınızın arkasına yemyeşil ormanı, önüne ise masmavi denizi alabildiğiniz müthiş yerler var. Ben size bu yerlerden birinin tarifini yapacağım. Adrasan Koyu’nda ücretsiz kamp yapmak istiyorsanız kesinlikle bu alana yönelmelisiniz.

Adrasan Ücretsiz Kamp Alanı

Koya ulaştığınızda bu yerleri göreceksiniz. Hemen Adrasan sahilinin sonlarına doğru Ford Hotel isminde bir otel var. O otelin yanına gittiğinizde yukarı doğru çıkan bir yol olduğunu göreceksiniz. Toprak yolu takip ederek ücretsiz kamp atabileceğiniz muhteşem güzellikteki yeri görebilirsiniz.

Kamp alanına gittiğinizde zamanın gündüz olmasına özen gösterin. Çünkü akşam kamp yeri seçiminde zorluk yaşayabilirsiniz.

Adrasan Ücretli Kamp Alanı

Adrasan’da ücretsiz kamp kurabileceğiniz gibi camping tercihi de yapabilirsiniz. Adrasan ücretli kamp alanı olan Adrasan Güneş’in Yeri Camping tercih edilebilir. Gayet temiz ve memnun kalacağınız bir kamp alanı olduğunu söyleyebilirim. Kişi başı değil çadır başı ücret alınan kamp alanında eğer çadır size aitse çadır başı 50 TL ödüyor, Camping’den çadırı almak isterseniz 70 TL ödüyorsunuz.

Güneş’in yeri Camping’de birçok hizmet sunuluyor. Buzdolabı ve mutfağı rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra mangal yapma imkanınız bulunuyor. Fakat alan içerisinde ateş yakmaya izin verilmiyor.

Çamaşırlarınızı belirli bir ücret ödeyerek çamaşır makinesine atabiliyorsunuz. Yine elektrik, su, WC ve duş imkanı yer alıyor.

Adrasan Kamp Alanı Bilgiler

Adrasan ücretsiz kamp alanından bahsedeceğim. Çünkü ücretli kamp alanı ile ilgili yeterli bilgiyi verdiğimi düşünüyorum.

 • Adrasan Sahili 2 KM’lik muhteşem bir plaja sahip. Denizi tertemiz olan bu alanda muhteşem bir kamp yapabilirsiniz. Arkası ormanı önü deniz olan sayılı kamp alanlarından birisidir.
 • Adrasan Koyu’nda kamp yaparken ücretsiz alanlarda da WC ve duş imkanının olduğunu görmeniz sizi kesinlikle mutlu edecektir.
 • Çeşmenin de yer aldığı kamp alanında su noktasında da sorun yaşamıyorsunuz.
 • Bölgede ateş yakmak resmi olarak yasak. Fakat herkes yaktığı için bir sıkıntı olmuyor. Kontrollü bir şekilde ateş yakabilirsiniz. Kontrol edemeyeceğiniz boyutlarda ateş yakmanızı hiç bir zaman tavsiye etmiyoruz. Ateş etrafını güzelce taşlarla çevirdikten sonra işe koyulabilirsiniz.
 • Denizinin temiz olduğunu her seferinde söylemekten memnuniyet duyuyorum. Kamp alanları arasındaki en temiz denize sahip alan olarak ön plana çıkmaktadır.

Neler Yapılır?

Adrasan kamp alanına uğrayıp da yapmanız gerekenler neler? Sorusu da en çok yöneltilen sorulardan birisi. Aslına bakılırsa kamp alanı bölgesinde herhangi bir şekilde yapacağınız sıradışı aktivite bulunmuyor. Klasik aktiviteler.

 • 2 kilometre uzunluktaki plajı kesinlikle baştan başa gidip gelmelisiniz. Toprağın enerjisi ve suyun sağladığı huzurun boyutu hiçbir şekilde tarif edilemez.
 • Suyu tertemiz olan kamp alanında su altı fotoğrafı çekebilirsiniz. Fotoğraflar suyun berraklığıyla çok güzel bir şekilde çıkmaktadır.
 • Kumsala kesinlikle 1 gece çadır kurun. Doğan güneş sizi sabah erken saatlerde uyandıracaktır fakat çok farklı bir su sesi var. Bu sesi en yakından duymanız sizi mutlu edecektir.
 • Biz gittiğimizde oradaki kampçıları organize edip güreş, deniz voleybolu oynamıştık. Tercih edebilirsiniz.

Alan Güvenli mi?

Alan güvenlik noktasında herhangi bir sorun yaşamayacağınız bir yer. Ücretli kamp alanının da bulunmasıyla birlikte zaten bölge sürekli olarak teftiş ediliyor. Bunun yanı sıra yabani hayvan olsun, gelen insanlar olsun herhangi bir sorun yaşamadım. Merkeze çok yakın konumda yer alan bu bölge, herhangi bir ihtiyacınızda kısa süre içerisinde merkeze inmenize olanak tanımaktadır.

Nasıl Gidilir?

Adrasan’da çadırınızı nereye kuracağınızı ve nasıl ulaşacağınızı yukarıda paylaşmıştık. İşte Google tarafından oluşturulan konum haritası da bu şekilde.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Mulla dedi ki:

  Bu kadar güzel betimleme ile bize orayı gezdirdin. Teşekkürler. 😀

Kampciyiz.Net