Kampçıyız.Net

Adıyaman Kamp Alanları 2019

05.02.2019
Adıyaman Kamp Alanları 2019

Merhaba değerli kampçı dostlarım. Bu yazımızda sizlere Adıyaman kamp alanları ile ilgili bilgi aktarımında bulunacağız. İnternet üzerinde Adıyaman kamp alanları ile ilgili fazla kaynak olmaması açıkçası beni üzdü. Bende buna karşılık derin bir araştırma yapıp Adıyaman’da nerelerde kamp yapılır? Sorusuna karşılık bir liste oluşturdum

Adıyaman’da Nerede Kamp Yapılır?

Adıyaman’da kamp yapılacak birçok alan bulunmaktadır. Bunların başında Gölbaşı Tabiat Parkı gelmektedir. Biz sizler için tüm Adıyaman kamp alanlarını liste haline getirdik. Hemen alt bölümden listeye ulaşabilir ve görsellere bakarak dilediğiniz kamp alanında çadırınızı kurabilirsiniz.

Adıyaman Kamp Alanları

Adıyaman kamp alanları listesinde ilk sırada yukarıda da bahsettiğimiz üzere Gölbaşı tabiat parkı bulunuyor. Sık sık kamp grupları tarafından sokak hayvanlarının beslenmesi için etkinlik düzenlenen Gölbaşı tabiat parkı haricinde de çok sayıda bölge bulunuyor. İşte Adıyaman kamp alanları…

1- Gölbaşı Tabiat Parkı

Gölbaşı Tabiat PArkı

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde yer alan söz konusu park İnekli ve Azaplı gölllerini içerisine alan muhteşem bir alandır. Gölün yüzülecek kadar temiz olmadığını söylemekte fayda var. Adıyaman kamp alanları arasında Gölbaşı tabiat parkı tercih edilecekse, göl kenarında birçok sazlık olduğunu söyleyebiliriz. Alanda birçok kuş türü yer alıyor. Yani kampınız kuş sesleriyle birlikte çok daha cıvıl cıvıl bir hale gelecektir.

2- Besni Sugözü Mesire Alanı

Besni Sugözü

Çadır kurmanız için çok fazla alan bulunmuyor. Mesire alanının kalabalık olması sebebiyle, gölün biraz daha uzak bölümüne ağaçların arasına çadırınızı kurabilirsiniz. Akşam saat 17.00 – 18.00 arası tamamıyla sessizlik hakim olabiliyor. Eğer doğa kampı yapmak istiyor ve Adıyaman gibi bir şehirde deniz havası tatmak istiyorsanız Besni Sugözü mesire alanı kesinlikle tercih edilmeli.

3- Kahta, Yeni Kale

Yeni Kale

Tam bir kültürel kamp alanı. Çadırınızı kurun ve tarihi esintinin içerisinde kendinizi eski günleri düşünerek hayal edin. Tamamen pozitif enerji alabileceğiniz Kahta ilçesindeki Yeni Kale, muhteşem bir kamp alanıdır. Özellikle doğal kamp alanlarını tercih edenler için kaçırılmaması gereken bir nokta olan Yeni Kale Adıyaman kamp alanları arasında görmeden ölmeyin dediğimiz bölgelerden… Doğa yürüyüşü, aile için kamp alanı olarak tercih edilebilir.

4- Gazihan, Dede Mesire Alanı

Dede Mesire Alanı

Adıyaman kamp alanları arasındaki 4. kamp alanı Dede Mesire Alanı oluyor. Genellikle Facebook’ta teşkilatlanan kampçılarımızın adresi olan Dede Mesire Alanı, Uzun ağaçların, bol oksijenin etkin olduğu bir yer. Giriş için ufak bir ücret alınsa da, bu ücreti kesinlikle değecek manzaralara yelken açacaksınız.

5- Nemrut Dağı

Nemrut DAğı

Allah Allah Nemrut Dağı’nda kamp atılır mı? Dediğinizi duyar gibiyim.. Tabi ki atılır. Neden Atılmasın? Adana kamp alanları arasında yer alan Nemrut dağı, kamp yapabileceğiniz en güzel bölgelerden birisi. Yeşillik arıyorsanız bu alan sizi kesmeyecektir, fakat kendinizi doğaya bırakıp sessiz ve sakin bir şekilde kafa dinlemek istiyorsanız kesinlikle kaçırmayın. Dağın eteklerine, veya yanındaki bölgelere, istediğiniz herhangi bir alana çadırınızı kurabilirsiniz. Tarihi alanlar yasaktır. 

6- Mahmud El Ensari Türbesi Güzergahı

Adıyaman Kamp Alanları 2019 Mahmud El Ensari

Adıyaman kamp alanları arasında Mahmud El Ensari Türbesinin yakın bölümlerinde kamp atabileceğiniz birçok bölge yer alıyor. Yolda dümdüz ilerlediğinizde yeşilin etkin olduğu alanlarda beğendiğiniz herhangi bir yere çadırınızı kurabilirsiniz. Piknik alanı içerisinin yoğun olması sebebiyle tercih edilmesini önermiyoruz. Fakat ağaçlık, su, WC olsun diyorsanız Mahmud El Ensari Piknik alanını tercih edebilirsiniz.

7- Alibey Dağı

Adıyaman Kamp Alanları 2019 - Alibey Dağı

Adıyaman kamp alanları arasında Alibey Dağı olduğunu biliyor muydunuz? Hem ay ışığını, hem güneşin doğuşunu, hem de güneşin batışını Adıyaman’da en güzel Alibey Dağı’nda izleyebilirsiniz. Ağaçlık yok denecek kadar az. Bu sebepten dolayı güneşten korunmak adına güneşlik getirmeniz faydanıza olacaktır. 1 günlük kamplar için tercih edilebilir. Uzun süreli kamplarda boğacaktır.

Nasıl Gidilir?

Sizler için Adıyaman’da kamp atılacak 7 farklı bölgeden bahsettik. Bu alanlara nasıl gidilir? Sorusu için Google Haritalar cevabını verebilirim. Google Haritalar üzerinde tüm kamp alanlarının mevcut konum bilgileri güncel bir şekilde yer almaktadır. Hem yürüyüş, hem araç güzergahı seçilebilir.

Öneri

Adıyaman kamp alanları önerisi yap diyorsanız Alibey Dağı’nı görün, ardından Gazihan Dede Mesire alanına gidin derim. Hala etkisinde olduğum ve sosyal medyada da övgüyle bahsedilen bu kamp alanları sizi kesinlikle mutlu edecektir.

Bilgiler

 • Adıyaman kırsal bir bölgedir. Bu sebepten dolayı deniz kampındaki beklentileriniz olmasın.
 • Bol bol tarihi alan göreceğiniz Adıyaman, kültür seviyesinizi artıracaktır.
 • Türkiye’de en fazla türbe bulunan bölgelerden biri olan Adıyaman’da eğer dindar biriyseniz tüm türbeleri gezerek muhteşem bir iş yapmış olursunuz.
 • Türkiye’de çok sayıda şehir gezmiş biri olarak güneşin doğuş ve batışını izlerken en keyif aldığım şehrin Adıyaman olduğunu söyleyebilirim.

Adıyaman kamp alanları bu şekilde sıralanıyor. İnternet üzerinde çok net bilgiler olmadığı için sizlere bu listeyi yaptık. Eğer eklemek istediğiniz farklı bir kamp alanı varsa yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.


Liste tamamen araştırma sonucu oluşturulmuştur. Herhangi bir şekilde yazının kopyalanması yasaktır. Yasal işleme başvurmasakta kınıyoruz. Bu sebepten dolayı emeğe saygı diyerekten kopyalayacaksanız dahi link belirtmeniz önemle rica olunur.


 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Yiğit ertuğrul dedi ki:

  Kamp alanlarından en güvenlisi hangileri?bekçi vs bekleyeni olan var mı?

 2. Ahmet dedi ki:

  Karadağ seyirtepesi civarına adıyaman manzaralı kamp atabilirsiniz.ayni dağın kuzey tarafında bulunan zey köyü civarına da kamp atılabilir.ben bu bahsettiğim yerlere çadır atmadım fakat buralarda yürüyüş yapıp neden çadırımı yanıma almadım demiştim.her iki bölgede de şu ve wc imkanı vardır…..

 3. İlhan Ogün Yenigün dedi ki:

  Şehir merkezine denk gelirseniz , bizim sitenin önündeki parka gelin.. Buraya kamp atarsınız, burda bir şey olmaz.. Açıkçası Adıyaman’da kimse kimseye karışmaz , fakat fazlası ile meraklıyızdır 😀 instagram üzerinden ulaşabilirsiniz..

Kampciyiz.Net