Kampçıyız.Net

Adana Kamp Alanları 2019

05.02.2019
Adana Kamp Alanları 2019

Adana, kamp yapmak için pek uygun bir yer gibi durmasa da, çok güzel kamp alanları bulunan bir yerdir. Sizler için Adana kamp alanları ile ilgili liste oluşturduk. İnternet üzerinde yaptığımız araştırma sonucu neredeyse hiçbir bilgi bulamadık diyebiliriz. Bizde bunun için daha önce kamp yapanları teker teker bulduk ve nerelerde kamp yapılır diye sorup; size güzel bir liste yayınladık. İşte Adana kamp alanları…

Adana Kamp Alanları

Adana kamp alanlarını listede halinde teker teker ele aldık. Bu kamp alanlarında 2019 yılında rahatlıkla kamp yapabilirsiniz. Güvenlik seviyelerinde herhangi bir sorun yoktur. İşte Adana kamp alanları listesi…

1- Yerköprü Kanyonu

Adana kamp alanları arasında yer alan yerköprü kanyonu genel olarak taşlık alandan oluşuyor. Güzel bir haftasonu geçirilebilecek olan yerköprü kanyonunda yeşilin ve inceden akan derenin sesinin huzurundan kopamayacaksınız. Zemini temizledikten sonra çadırlarınızı kurarak muhteşem bir gece geçirebilirsiniz. Ateş yakmak v.s. tamamen serbest. Alanda WC, duş gibi şeyler yok. Hazırlıklı gitmenizde fayda var. Aile kampı için gayet uygun.

2- Çakıt Vadisi

Adana kamp alanları arasında 2.sıraya eklediğimiz Çakıt Vadisinde hem güzel bir yürüyüş, hem de kamp yapmak istemez misiniz? Muhteşem bir alan olduğunu söyleyebilirim. Kayalıkların hakim olduğu alandaki uçurum kenarına benzer yollar hem adrenalin yaşatacak hem de mutlu edecektir. Aile ve çocuk için önermiyoruz. Çünkü yollar çok engebeli.

3- Ceyhan Kırmıtlı Kuş Cenneti

Adından da anlaşılacağı üzere Ceyhan Kırmıtlı Kuş cenneti tam bir cennet. Yeşilin en güzel tonunu görebileceğiniz kırmıtlı kuş cennetinde akan güzel bir dere ve bolca kuş bulunuyor. Eğer sessiz, sakin, rahatlatacak bir kamp yapmak istiyorsanız Adana kamp alanları arasında yer verdiğimiz Ceyhan kırmıtlı kuş cennetini tercih edebilirsiniz.

4- Yumurtalık Kuş Cenneti

Adana’nın bir diğer cenneti Yumurtalık kuş cenneti oluyor. Adana kamp alanları arasında 4.sırayı verdiğimiz yumurtalık kuş cenneti, Adana’da kuşları en iyi görebileceğiniz alanlardan birisi. Deniz üzerinde kuşların uçuşları sizi doruk noktasına ulaştıracaktır. Adana kamp alanları arasında yumurtalık kuş cennetini es geçmek asla olmaz.

5- Belemedik

Adana Belemedik; kampçılar tarafından henüz keşfedilmemiş muhteşem bir vadi. Gittiğinizde doğanın harikalarını teker teker, renk renk görebileceksiniz. Hem bol oksijeni, hem tarihi yapılarıyla birlikte muhteşem bir görüntü sunan Belemedik, yeşilin en etkin hissedildiği Adana kamp alanları arasında yer alıyor. Özellikle haftasonu aileyle birlikte ziyaret edilebilecek bir bölge olduğunu söyleyebiliriz.

6- Dokuzoluk Kanyonu – Piknik Alanı

Karaisalı ilçesindeki Dokuzoluk piknik alanı adından da anlaşılacağı üzere bir piknik yeri ve özellikle haftasonları çok fazla ziyaretçi oluyor. Bu yüzden tercihini sessizlik ve sakinlikten yana yapacak kampçı dostlarımızın burayı tercih etmeleri durumunda haftaiçi gelmelerini öneriyoruz. Bu kanyon muhteşem bir doğa eseri. Kamp için olmasa dahi sadece görmek amacıyla 1 saatlik tur, ufkunuzu açma noktasında size büyük ölçekte yardımcı olacaktır.

7- Küp Şelaleleri

Adana kamp alanları arasında 7.sıraya eklediğimiz Küp şelaleleri su derinliği yüksek bir bölge. Bu yüzden kamp için tercih edilirse kesinlikle iyi derecede yüzme bilmeyenlerin girmesini tavsiye etmiyoruz. Çukurova’nın gizli cenneti olan Küp Şelaleleri henüz keşfedilmemiş bir Adana kamp alanı. Bu yüzden sessizlikten yana tercih yapmak isteyenlerin gitmesini kesinlikle tavsiye ediyoruz.

8-  Kapıkaya Kanyonu

Bir diğer bölge Kapıkaya kanyonu olarak öne çıkıyor. Kamp atılacak pek fazla yer bulunmuyor. Çünkü genellikle taşlık bir bölge. Fakat yürüyüş güzergahı olsun, bisikletler için yapılan yollar olsun kesinlikle görmeniz gereken alanlar arasına eklemenize olanak tanıyor. Adana kamp alanlarından 8.kamp alanımız kapıkaya kanyonu Adana Karaisalı sınırları içerisinde yer almaktadır.

9- Körkün Kanyonu

Gezin ve görün diyeceğim alanlardan 9. ve son kamp alanı kesinlikle Körkün Kanyonu’dur. Gezilerek bitmeyecek olan Adana’nın cennetlerinden bir diğeri ise Körkün Kanyonu olarak ön plana çıkmaktadır. Çok fazla kampçının bilmediği fakat yine de ziyaretlerin yoğun olduğu Körkün Kanyonu için kamp zamanını haftaiçine almanız, sessizlik ve en iyi şekilde doğayı dinlemek için gereklidir. Adana’da böyle kap alanı var mıymış ya? Dedirtecek güzellikte olan Körkün Kanyonu, ulaşım konusunda da gayet kolay bir bölgede yer alıyor.

Adana Kamp Alanları Nasıl Gidilir?

Listeye eklediğimiz tüm bölgelere ulaşım kolaydır. Google haritalar üzerinde tamamı ekli olup, hangi kamp alanına gitme ihtiyacı duyuyorsanız direkt olarak isim olarak aratıp alana ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tamamı muhteşem güzellikte olan bu doğa harikası kamp alanlarını görmeden ölmeyin. Çoğu gezgin arkadaşımız gezilerine plaka kodundan devam etmekte olup, başlarken ise Adana’yı ilk sıraya eklemektedir. Eğer gezginseniz, kesinlikle bunlardan birini tercih edin. Eğer değilseniz ve Adana’da ikamet ediyorasanız, her haftasonu bir alana giderek buraları görün. Çünkü insan henüz kendi etrafındaki alanları keşfetmeden farklı bölgelere yönelirse, bu yaşadığı yere ihanet olur.

Adana Kamp Yerleri

Adana kamp yerleri oluşturduğumuz listedeki gibidir. Daha fazla Adana kamp yerini biz ne yazık ki bulamadık. Fakat siz biliyorsanız bunu bize yorum bölümünden iletebiliriz. Bizlerde seve seve listemize ekleyeceğizdir.


Yazı tamamen Kampciyiz.Net‘e aittir. Herhangi bir şekilde kopyalanması link verilmeden yasaktır. Tespit edildiği durumda yasal işlem başlatılmasa dahi, kınanır 🙂 Emeğe saygı lütfen. 


 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net