Kampçıyız.Net

​Bingöl Kamp Alanları 2019

08.05.2019
​Bingöl Kamp Alanları 2019

Türkiye kamp alanları haritamıza Bingöl kamp alanları ile devam ediyoruz. Doğal güzellikleri ile birçok kampçıyı etkilemeyi başaran Bingöl, sunduğu kamp alanları ile birlikte 2019 yılında en çok ilgi çeken şehirlerden biri olmaktadır. Siz değerli kampçı dostlarımız için çadırınızı kurup rahatlıkla kamp yapabileceğiniz, doğal zenginlikleri yüksek olan tüm Bingöl kamp alanlarını bir listede birleştirdik. İşte detaylar…

1- Kös Kaplıcaları Kamp Alanı

Bingöl kamp alanları arasında ilk sırada Kös kaplıcıları kamp alanı yer almaktadır. Bingöl – Karlıova yolunun 20. kilometresinde bulunan söz konusu kamp alanı, gerek doğallığı, gerekse oksijeni bakımından oldukça hoş bir bölgedir. Ayrıca kaplıca suyu sağlığa oldukça yararlı. Midesindne rahatsızlık hissedenlerin kesinlikle gidip görmesi gereken bir bölge olduğunu belirtebiliriz. Çünkü kaplıca suyu aynı zamanda maden suyu olarak içilebiliyor.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

2- Yüzen Ada Kamp Alanı

Bingöl kamp alanları arasında 2.sırada yer verdiğimiz Yüzen Ada kamp alanı yine Bingöl’de çadır kurabileceğiniz en iyi bölgelerden biri olmaktadır. Özellikle yerli halk tarafından sık sık tercih edilen Yüzen Ada, şehir dışından fazla turist çekmemektedir. Bu sebepten dolayı şehir dışında güzel bir yere kamp yapmak isteyenler Yüzen ada kamp alanına doğru yola çıkabilir. 3 gün geçirdiğim bu bölge, güneşin doğuşu ve batışıyla, sabah kuş sesleri, akşam gecenin verdiği o ince sessizlikle muhteşem bir yer.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

3- Kiğı’nın Köyleri Kamp Alanı

Sessiz ve sakin Bingöl kamp alanları arasında yer alan Kiğinin Köyleri Kamp Alanı, hem köy, hem dağ ortamı yaşatsın hem de telefonum çeksin ve ulaşabileceğim insanlar var olsun diyorsanız tam sizin için. Oldukça hoş doğası bulunan Kiğinin Köyleri, kampçılar tarafından en çok tercih edilen Bingöl kamp alanlarından birisi olmaktadır. Bingöl merkeze uzaklığı çok fazla olmayan Kiğinin Köyleri Kamp Alanı hakkında gidenler tarafından yapılan yorumlara baktığımızda herhangi bir olumsuz yorum görmedik.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

4- Çir Şelalesi Kamp Alanı

Kayalığı oldukça fazla bir böle olan Çir Şelalesi, özellikle maceracı ve tırmanmayı seven kampçılar tarafından tercih edilmelidir. Çocuklu veya amatör kampçılarla gelinmemelidir. Çünkü bölge her ne kadar güzel görünse de oldukça risklidir. Kayalıkların arasından gürül gürül akan su, Bingöl kamp alanları arasında bu bölgeyi tercih edenleri oldukça mest edecektir. 100 metre yükseklikten akan şelale çok hoş görüntü elde etmenize olanak tanıyacaktır.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

5- Abdulkadir Sarı Dinlenme Parkı

Aslında pekde kamp alanı olarak sayılmayacak bir bölge olarak öne çıkan Abdulkadir Sarı Dinlenme Parkı, şehir merkezine en yakın kamp kurabileceğiniz bölge olarak dikkat çekmektedir. Muhteşem bir bahçe olan söz konusu dinlenme parkı özellikle piknikçiler tarafından çok sık tercih edilmektedir. Zorunluluk durumunlarında Bingöl kamp alanları arasında tercih edilebilecek şehir merkezine en yakın bölge olarak dikkat çekmektedir.

Konum Bilgisi İçin Tıklayınız

Bingöl Kamp Alanları Nasıl Gidilir?

Bingöl kamp alanları bu kadarla sınırlı. Elbette daha çok fazla kamp alanı bulunmaktadır. Fakat bilinen, gidilen görülen tüm kamp alanları bu şekilde öne çıkıyor. Eğer kamp aktivitesi yapacak ve bu aktivitede tercihinizi Bingöl’den yana kullanacaksanız bu bölgeleri kesinlikle atlamamalısınız.

Bingöl kamp alanlarına nasıl gideceğinizle ilgili konum bilgilerini her kamp alanın altında yer alan  “Konum Bilgisi İçin Tıklayınız” bölümüne tıklayarak alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net