Kampçıyız.Net

Pratik Kamp Yemekleri – Kaşarlı Patates

08.01.2019
Pratik Kamp Yemekleri – Kaşarlı Patates

Yemek yemeyi seven kampçı dostlarım merhaba. Her yazımda bahsettiğim gibi kamp yemekleri benim için çok farklı bir yerdedir. Çünkü kampta yenilen yemek kadar leziz hiçbir yerde yemek yiyemezsiniz. Bu yazımda sizlere kamp yemekleri arasında pek bilinmeyen Kaşarlı Patates ile ilgili bilgi vereceğim. Pratik Kamp yemekleri tarifleri, pratik kamp yemekleri arasındaki bu yemeğe gelin detaylı bakalım. Nasıl yapılır? Tarifi ne?

Pratik Kamp Yemekleri – Kaşarlı Patates Nasıl Yapılır?

Yiyecekler arasında pek bilinmeyen yemekler arasında yer alan kaşarlı patates, içerdiği karbonhidrat, protein ve yağ sayesinde sizi kamp boyunca dinç tutacaktır. Bu yüzden kesinlikle pratik kamp yemekleri seçimi yaparken bu yemeğe de yer vermenizi öneriyoruz. Oldukça basit bir şekilde yapılabilen pratik Kamp yemeklerinden olan kaşarlı patates ile kampınızdan aldığını zevki 2’ye katlayacaksınız.

Pratik Kamp Yemekleri – Kaşarlı Patates Malzemeleri

Tavanızı hazırlayın! Leziz yemeklerimizden kaşarlı patates için kolları sıvıyor ve ateşimizin başına geçiyoruz. Öncelikli olarak malzemelerimize bir göz atalım;

 • Patates
 • Kaşar

Adında da anlaşılacağı üzere bu yemeğimizde patates ve kaşar öne çıkıyor. Sadece patates ve kaşarı sıvı yağ ile tavada karıştırarak yapabilirsiniz. Fakat biz bu şekilde tavsiye etmiyor ve malzeme listesini kabartıyoruz.

 • Patates
 • Kaşar
 • Soğan
 • Sucuk
 • Yumurta

Bu malzemelerle bildiğiniz yeni bir atom bombası üretiyoruz. Peki nasıl yapacağız biz bu atom bombasını? Kamp yemekleri arasında belki de en kolay tariflerden birisini şuanda okuyorsunuz.

Sade Kaşarlı Patates Tarifi

Kaşarlı patatesimizi sade bir şekilde yapmak istiyorsanız tavaya ilk olarak sıvı yağ döküyoruz. Ardından ise patateslerimizi atıyoruz. Patates belirli bir yumuşaklığa geldiğinde üzerine kaşarı ekleyip hafif erime kıvamı alınca ateşten alıp güzelce yiyoruz. Kamp yemeklerinden olan kaşarlı patates yapımı bu kadar kolay. Peki daha leziz kaşarı patatesi nasıl yaparız?

Atom Bombası Kaşarlı Patates Tarifi

Atom bombası diyebileceğimiz kadar faydası bulunan kaşarlı patatesimiz için daha önce malzemeleri vermiştik. Gelin bakalım şimdi neler yapacağız?

 1. İlk olarak sucukların kabuklarını güzelce soyup ince ince doğramaya başlıyoruz ve pişiriyoruz.
 2. Sucuklarımız hallolduktan sonra tavadan sucukları alıp bir kaba koyun.
 3. Patates ve soğanı ister sıvı yağ ekleyerek isterseniz de sucuğun yağıyla pişirmeye başlayın.
 4. Soğanlar ölünce kaba aldığınız kıymayı tavaya ekleyin ve güzelce karıştırın.
 5. Hemen ardından ince şekilde doğradığınız kaşarları tavaya alın ve erime noktasına gelmeden 40-50 saniye önce yumurtanızı kırın.
 6. Yumurtalar pişince tavanızı ateşten alıp ekmeğinizi bana bana doyasıya yemeğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kaşarlı Patates Faydaları

Kamp yiyeceklerinden atom bombası adını verdiğimiz kaşarlı patatesi yaparsanız yerinizde duramayacak olduğunuzun garantisini verebilirim. Protein, karbonhidrat, yağ, bolca vitamin içeren karışım sizi dinç tutmak için yeterli olacaktır. Kamp esnasında çok fazla yoruluruz. Bu kamp yemekleri sayesinde yorgunluk seviyemizi iyice yükseklere çıkarabiliriz. Yani yorgun olmaya başlama süremizi 🙂

Bu yemekler yazımızda da kaşarlı patatesle ilgili bilgiler öğrendik. Diğer Kamp yemekleri tariflerine göz atmak için TIKLAYINIZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net