Kampçıyız.Net

Kampta Sucuk Ekmek – Pratik Kamp Yemekleri

08.01.2019
Kampta Sucuk Ekmek – Pratik Kamp Yemekleri

Pratik kamp yemeklerinden olan kampta sucuk ekmek her zaman tercih edilebilecek yapımı çok kolay bir yemek türüdür. Kamp yemekleri arasında en çok dikkat çeken sucuk ekmek kamp ateşinin üzerinde pişen sucuklarla birlikte damağımızda eşsiz bir lezzet oluşturacaktır.

Pratik Kamp Yemekleri

Pratik kamp yemekleri arasında farklı farklı birçok kamp yemeği bulunmaktadır. Bu kamp yemeklerinin hemen hemen tamamını sizlerle Kamp Yemekleri adresimizde paylaşıyoruz. Bu kategoriye giderek tüm kamp yemeklerine ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızın konusu Sucuk Ekmek olarak öne çıkıyor. Pratik kamp yemekleri arasında en sevdiğim yemek olarak öne çıkan sucuk ekmek için aslında yemek demek biraz garip oluyor. Atıştırmalık desek daha iyi olacak gibi 🙂

Sucuk Ekmek Nasıl Yapılır?

Çok basit bir soru gibi dursa da iyi bir sucuk ekmek yapmak için birçok detay bulunmaktadır. Bu detaylara uyarak belki de yıllarca damağınızda tadı kalacak bir sucuk ekmek yiyebilir, o kamp anını her şeyden önce yemekleriyle hatırlamayı başarırsınız. Peki nedir sucuk ekmek yapmanın incelikleri? Hepsini teker teker ele alacağız. Sabırlı bir şekilde okumaya devam edelim.

Sucuk Ekmek Malzemeleri

Sucuk ekmek yapmak için sucuk ve ekmek haricinde de malzemeler bulunmaktadır. Bu malzemelerle birlikte lezzetli bir yemek hazırlayabilir ve kamp esnasında hem protein hem de enerji ihtiyacımızı bu şekilde karşılayabiliriz.

  • Domates
  • Yeşil Biber
  • Sucuk
  • Ekmek
  • (İsteğe Bağlı) Pul Biber – Toz Biber – Tuz

Sucuk Ekmek Tarifi

Sevgili kampçı dostlarım. Sucuk ekmek pişirirken düştüğünüz en büyük hatalardan biri kesinlikle ateşte sucuk pişirmek oluyor. Bunu yapmayın. Çünkü bu şekilde sucuktan daha çok yanık tadı alırsınız. İlk olarak yaktığınız şeyin (odun, kömür) köz olmasını bekleyin. Köz olduktan sonra bir ızgara aracılığıyla közün üzerine sucukları yerleştirin. Temas etmemesi bu noktada çok önemli.

Sucuklarınız kızarmaya başladığınzda yani yenilecek hale geldiğinde ızgaradan çıkaralım ve hemen bir kaba alalım. Ardından ise yeşil biber ve domatesleri ister doğrayarak ister tamamen közün içerisine yerleştirin. İyice közlendikten sonra sucukların üzerine baharatları ekleyin. Baharatları da ekledikten sonra tekrardan ızgara sıkıştırın ve 1.5 – 2 dakika arasında tekrardan közün üzerinde tutun.

Ardından bir ekmeğin arasına közlenmiş biberimizi ister direkt ister doğrayarak koyun. Sonrasında ise domatesi yuvarlak şekilde keserek yerleştirin. En son ise közde nar gibi kızaran sucuklarımızı ekmeğe ekleyerek doya doya yemeye başlayabilirsiniz.

Kampta Sucuk Ekmeğin Faydaları

Kampta sucuk ekmeğin faydaları saymakla bitmez. Tabi faydası bulunduğu kadar zararı da bulunmaktadır. Sucuk ekmekler protein açısından oldukça zengindir ve enerji anlamında vücudunuzu doyurmak için yeterli olacaktır. Bu sebepten dolayı kampta çok enerjik olmanız bu sayede sağlanabilmektedir. Özellikle sabah kahvaltısında tercih etmenizi önerdiğimiz sucuk ekmek gün boyunca enerjik bir şekilde gezebilmenize olanak tanıyacaktır.

Kampta Sucuk Ekmeğin Zararları

Kampta sucuk ekmeğin faydaları kadar zararları bulunmamaktadır. Çünkü zararı yoktur. Tek zararı kötü kokudur. Sucuk, kötü bir şekilde ağız kokusu yapmaktadır. Bu sebepten dolayı yemeğinizi yedikten sonra ağzınızı yoğun suyla yıkamanızı, ardından ise dişlerinizi fırçalamanızı öneriyoruz. Bu sayede kötü koku tamamıyla ağzınızdan uzaklaşmış olacaktır.

Kampta Sucuk Ekmek

Kampta sucuk ekmek, en lezzetli kamp yemeklerinden birisidir. Sucuk ekmekle ilgili olarak her türlü detaya değindiğimiz bu yazıda, sizde görüşlerinizi belirten yorumlar atarak okuyucuları ve bizleri bilgilendirebilirsiniz. Unutmayın bizler için görüşleriniz çok değerli.

Kampta sucuk ekmek kadar değerli olmasak ta kendimizin de değerli olduğunu düşünüyoruz. Görelim sucuk ekmekleri, pardon yorumları kampçı dostlarım 🙂

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net