Kampçıyız.Net

Kamp Yemekleri – Meyve Salatası

08.01.2019
Kamp Yemekleri – Meyve Salatası

Merhaba sevgili kamp dostlarım. Bu yazımda sizlere kamplarda tadına doyamayacağınız meyve salatasından bahsedeceğim. Enerji bombası olan bu meyve salatasıyla birlikte akşama kadar doping almışcasına sağa sola saldırabilirsiniz 🙂 Peki bu meyve salatası nasıl yapılıyor? Kamp yemekleri tarifleri verirken meyve salatasının tarifini atlayacak değiliz.

Kamp yemekleri arasında yer alan meyve salatası aslında pek de yemek sayılmaz. Bu sebepten dolayı kamp yemekleri arasında yer alıyor demek ne kadar doğru olur tartışılır. Neyse uzatmadan tarife geçeyim ben.

Kamp Yemekleri – Meyve Salatası Nasıl Yapılır?

Kamp yemekleri arasında bulunan meyve salatası çok kolay bir şekilde yapılmaktadır. Yani korkmanızı gerektirecek herhangi bir şey yok. Sadece birkaç meyve işinizi görecektir. Peki bu meyveler hangileri? Kamp yemekleri yaparken hepimiz zorlanırız. Çünkü ocak yoktur, ateş üzerinde yemek pişirmekte her babayiğidin harcı değildir. Fakat bu diğer kamp yemekleri gibi zorlanacağınız bir şey değil. Pişirmenize gerek yok.

Kamp Yemekleri – Meyve Salatası Tarifi

Kamp yemekleri arasında bulunan meyve salatası en kolay kamp yemeklerinden biri olmaktadır. Peki meyve salatası için hangi malzemeler gerekli?

Not: Malzemeler 2 Kişi Esas Alınarak Yazılmıştır! Ek Olarak Gelecek Her Bir Kişi İçin Bir Tık Artırılmalıdır…

 • 2 Adet Orta Boy Elma
 • 2 Adet Orta Boy Armut
 • 0.5 KG Çilek
 • 2 Adet Orta Boy Buz
 • (Sıcak Havalarda) 2 Dilim Karpuz
 • Tadını sevdiğiniz tüm meyveleri ekleyebilirsiniz.
 1. İlk olarak meyve salatamız için elmalarımızı ve armutlarımızı küp şeklinde doğruyoruz. Ardından ise limon suyunun içerisinde birkaç dakika bekletiyoruz.
 2. Hemen ardından muzu daire şeklinde ince ince doğruyoruz ve bir kenara alıyoruz. Muza herhangi bir müdahalede bulunmuyoruz bu aşamada.
 3. Çilekleri ayrı bir kaba alıp minik minik doğrayabilirsiniz veya ezebilirsiniz. Tamamen kişisel zevkinize kalmış bir durum.
 4. Ardından bir kap içerisine limon suyundan çıkardığımız elma ve armutlarımızı koyuyoruz ve çileğimizi ekliyoruz.
 5. Eğer çileği ezdiyseniz güzelce karıştırın.
 6. Çileği ezmek yerine doğramayı seçtiyseniz muzu ve karpuzuda ekleyerek karıştırın.
 7. Ardından üzerine hafif limon suyu sıkın.
 8. Limon suyunu hazır almayın, direkt olarak limondan sıkın.
 9. Afiyet Bal Şeker Olsun! Kamp yemeklerinden olan meyve salatanız hazır!

Meyve Salatası Faydaları

Vitamin ve enerji bombası olan kamp yemeklerinden meyve salatası kamp boyunca yeterli enerjiyi almanızı sağlayarak bitkin düşmenizin önüne geçecektir. Özellikle dağcılıkla uğraşıyorsanız kesinlikle yanınızda bu meyveleri bulundurmanızı öneriyoruz.

Kamp yemeklerinin hepsi farklı güzelliktedir. Yine kamp yemeklerinden olan meyve salatasının da güzelliği dillere destan. Evde aynısını yapsanız belki yüzünü bile bakmazsınız fakat kampta çok güzel gittiğini söyleyebilirim.

Sabah Tüketimi

Sabah erken saatlerde kahvaltının hemen sonrasında meyve salatası tüketirseniz vücudunuza daha çok katkıda bulunursunuz ve sabahtan enerji topladığınız için akşama kadar harcayacağınız enerjiyi depolamış olursunuz.

Öğle Tüketimi

Öğle saatlerinde meyve salatası tükettiğinizde sıcağa karşı çok iyi gelecek bir serinlik kazandıracaktır. Fakat sabah tüketimine göre fazla performans sunmayacaktır. Eğer deniz kampı yapıyorsanız bu hususta yüzmek için gerekli enerjiyi depolarsınız.

Akşam Tüketimi

Akşam kamp ateşinin başında herkesin birer tabak alması hem damak lezzetini tatlandıracaktır hem de rahat bir uyku geçirmenizi sağlayacaktır. E enerji bombası diyorsun nasıl rahat uyku geçireceğiniz dediğinizi duyar gibiyim. Doğal olması sebebiyle uyuduğunuzda vücudunuzun en etkin şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

Kamp Yemekleri Nelerdir?

Kamp için yenilecekler saymakla bitmez. Bizde bunun için bir kategori oluşturduk. Kategorimize giderek birbirinden güzel kamp yemekleri ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

TIKLA ve diğer Kamp Yemeklerini gör.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net