Kampçıyız.Net

Kamp Ateşinde Marshmallow Keyfi – Kesinlikle Denemelisiniz!

08.01.2019
Kamp Ateşinde Marshmallow Keyfi – Kesinlikle Denemelisiniz!

Son zamanların kamp fotoğraflarında sık sık gördüğümüz kamp ateşinde Marshmallow, gerçekten herkesin tatması gereken muhteşem bir lezzet diyebiliriz. Hemen hemen her marketten bulabilecek olduğunuz marshmallowlar, çöp şiş yardımıyla kamp ateşlerinde ortamı güzelleştirecek en güzel yiyeceklerden birisi olarak kendini gösteriyor.

Kamp Ateşinde Marsmallow

İlk olarak yurtdışında yaygınlaşan marshmallow ile ilgili 2018 yılında en çok yapılan Google araması “Marshmallow Camping” oldu. Birçok farklı lezzetle birlikte katık olarak yiyebileceğiniz Marshmallow genellikle iki bisküvi arasına eklenerek yenilmektedir.

Kamp Ateşinde Marshmallow Nasıl Yapılır?

Marshmallow yapılması çok kolaydır. Sade bir şekilde yemek istiyorsanız çöp şiş ve marshmallow işinizi görecektir. Çöp şişe takacağınız Marshmallowları ateşin dibine sokmaktan yukarı bölümden yavaş yavaş çevirerek ısıtıyorsunuz. Rengi hafif siyah olunca yemeye başlıyorsunuz. İddia ediyorum böyle bir lezzet daha önce tatmış olamazsınız.

Kamp Ateşinde Marshmallow ile Beraber Ne Yenilir?

marshmallow ile birlikte yukarıda da bahsettiğimiz gibi en çok bisküvi tercih ediliyor. Annelerimizin biz küçükken yaptığı mozaik pastalarda kullanılan bisküvileri aynı mantıkla marshmallowlar için kullanıyoruz. Erimeye yakın olan marshmallowları iki bisküvi arasında ezip yayarak tüketebiliyorsunuz.

 En İyi Aroma Hangisi?

Kamp ateşinde marshmallow için en iyi aroma vanilya olmaktadır. Çünkü en iyi lezzet vanilya da oturuyor. Eğer vanilya sevmiyorsanız bu durumda çilek aromalı Marshmallowları da tercih edebilirsiniz. Gitarlı, sözlü kamp ateşi ortamlarında grup olarak tadacağınız kamp ateşinde Marshmallowlar ile damak tadınız tamamen değişecektir. Özellikle vanilya aromalıyı tercih ediyorsanız.

Kamp akşamlarında en çok tercih edilen aktiviteler arasında yer alan marshmallow, hem çok lezzetli olması, hem de kolay bir şekilde yapılmasıyla birlikte popüler kültür halini almış durumdadır. Instagram, Twitter ve Google üzerinde bununla ilgili bir çok konu bulabilirsiniz.

Şahsen tecrübe etme şansı bulduğum kamp ateşinde marshmallow hala aklımda. Her an gidip bir ateş yakıp Marshmallow keyfi yapasım geliyor. Evde çoğu kez denememe rağmen kamptaki lezzetini alamadım. Bunun sebebi ya odunların sağladığı ateş ya da kamp ortamının da kattığı lezzet.

Hiç durmayın. Hemen kampta marshmallow yapmak için kolları sıvayın!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net