Kampçıyız.Net

Uyku Tulumu Tavsiyeleri 2019

10.01.2019
Uyku Tulumu Tavsiyeleri 2019

Uyku tulumu yaz kampları için pek tercih edilmese de kış kampları ve bahar kampları için kesinlikle kullanılmalıdır. Günümüzde pek çok uyku tulumu modeli bulunmaktadır. Peki biz bu uyku tulumlarından hangilerini seçeceğiz? Bu çok geniş bir yelpazedir. Bütçeye göre, beklentiye göre farklı uyku tulumları bulunmaktadır. Biz tüm uyku tulumlarını uyku tulumu tavsiyeleri yazımızda sizlerle paylaşıyor ve sizi bu seçim derdinden kurtarıyoruz.

Bu yazımızı okumadan önce Uyku Tulumu Seçmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı yazımızı okumanızı, ardından bu makaleye bakmanızı öneriyoruz.

Uyku Tulumu Türleri

Uyku tulumu türleri - uyku tulumu tavsiyeleri 2019

Uyku tulumları farklı türlerde ele alınmaktadır. Kullanış amacına göre hangi türde uyku tulumu alacağınızı seçebilir ve ürün yelpazesini daraltabilirsiniz.

 • Mumya Uyku Tulumu

Mumya uyku tulumları özellikle kış kamplarında tercih edilmekte olup, vücudu baştan sona saran yapıya sahiptir. Bu sayede ısı yalıtımı çok iyi bir şekilde gerçekleşir ve dışarıdan içeriye soğuk girmez.

 • Dikdörtgen Uyku Tulumu

Yaz kamplarının vazgeçilmezi dikdörtgen uyku tulumudur. İsterseniz yorgan olarak kullanabileceğiniz bu uyku tulumu açılıp yorgan halini aldığında 2 kişilik olarak kullanılabilmektedir. Isı geçirgenliği fazladır.

 • Zarf Uyku Tulumu

Zarf uyku tulumları çok soğuk olmayan kış günlerinde ve yine bahar zamanlarında tercih edilebilir. Baştan sona vücudu saran yapısı olmasa da boşluklu bir şekilde vücudunuzu sarmaktadır.

Hangi mevsimde, hangi şartlar altında uyku tulumu ihtiyacınız varsa türünü buradan seçiniz.

Uyku Tulumu Isı Dereceleri

uyku tulumu ısı dereceleri - uyku tulumu tavsiyeleri

Uyku tulumlarında birbirinden farklı ısı dereceleri yer almaktadır. Yazının başında verdiğimiz linkteki makalemize bakarak bu derece başlıklarının ne anlama geldiğini görebilirsiniz.

Soğuk kış günleri için uyku tulumu arıyorsanız – derecesi ne kadar yüksekse o kadar iyi olacaktır. Extreme şartları değil, konfor şartlarını esas alarak beklentinizi karşılayabilirsiniz.

Yine yaz günleri için de derecesi yüksek olan tulumları tercih etmeniz gerekiyor. Çünkü bu sayede terlemeniz engellenecek, sabah su içerisinde uyanmayacaksınız.

Bahar günleri için ise 0 – 15 derece aralığındaki uyku tulumları tercih edilebilir. Bu sayede hem hava serinlediğinde üşümez, sıcak kaldığında ise terlemezsiniz.

Fiyat – Performans Uyku Tulumları

Uyku tulumları bütçeden bütçeye farklı markalarla birlikte tercih edilebilir. Fiyat – Performans uyku tulumları içerisinde genellikle Decathlon’da satılan Quechua markalı uyku tulumları tavsiye edilmektedir.

Yaz Uyku Tulumu Tavsiyeleri 2019

Uyku tulumu tavsiyelerini yaz ve kış olmak üzere 2 başlıkta ele alacağız. Bu hususta verdiğimiz uyku tulumu tavsiyeleri ile aklınızdaki uyku tulumunu bulabilirsiniz.

Quechua Arpenaz 20 Derece Uyku Tulumu

Quechua Arpenaz 20 Derece Uyku Tulumu

Quechua tarafından üretilmiş olan Arpenaz 20 modelindeki bu uyku tulumu 20 derece ve bu seyirde ilerleyen yaz sıcaklarında uyumak isteyenler için birebir. Terletmeyen ve aynı zamanda üşütmeyen bu ürünle birlikte yaz kamplarınızda geceler ayrı güzel.

 • Ürün 10.01.2019 tarihi itibarıyla Decathlon’da 39.99 TL’ye satılmaktadır.
 • Satın Almak İçin TIKLAYINIZ

Quechua Arpenaz 15 Derece Uyku Tulumu

Quechua Arpenaz 15 Derece Uyku Tulumu

Yine Quechua markası taşıyan 15 derece sıcaklıkta rahatlıkla uyumanızı sağlayacak bu ferah uyku tulumu 80 cm genişliğe sahip şekilde gelmektedir. 5 yıl boyunca garantisi bulunan bu ürünün taş grisi ve mor renk seçenekleri mevcuttur. Uzunluğu 190 cm olan bu ürün 1.3 kg ağırlığa sahiptir.

 • Ürün 10.01.2019 tarihi itibarıyla Decathlon’da 84.99 TL’ye satılmaktadır.
 • Satın Almak İçin TIKLAYINIZ

Kış Uyku Tulumu Tavsiyeleri 2019

Kış uyku tulumları yaz uyku tulumlarına kıyasla çok daha fazladır. Peki hangi kış uyku tulumunu seçmeliyiz? Uyku tulumu tavsiyeleri içerisinde yer alan kış uyku tulumları hangileri? İşte detaylar…

Nurgaz Extreme -5 Derece Uyku Tulumu

Nurgaz Extreme -5 Derece

Tam bir fiyat performans ürünü olan Nurgaz tarafından üretilen Extreme uyku tulumu kırmızı ve gri renklerle tasarlanmıştır. 220 cm uzunluğu 80 cm genişliği bulunan bu uyku tulumu -5 derece sıcaklığa kadar dayanıklılık göstermektedir. Çok soğuk kış günleri için tercih edilmez fakat sıcaklığın 0 derece civarında seyrettiği zamanlar tercih edilebilir.

 • Ürün 10.01.2019 tarihi itibarıyla Kamperest’te 279.99 TL’ye satılmaktadır.
 • Satın Almak için TIKLAYINIZ

Husky Magnum New -15 Derece Uyku Tulumu

Husky Magnum New -15 Derece

Kışlık uyku tulumu üreticileri arasında en kaliteli üretimi gerçekleştiren Husky imzası taşıyan bu uyku tulumu 4 kanallı Hallowfibre malzeme ile doldurulmuş olup muhteşem bir yalıtıma sahiptir. Dış katmanı tamamen su geçirmez Naylon Taffeto maddeden üretilen bu ürün boydan boya fermuarla birlikte gelmektedir. Dış bölümünde ise bir adet cebe yer verilmiştir.

 • Ürün 10.01.2019 tarihi itibarıyla Kamperest’te 462.00 TL’ye satılmaktadır.
 • Satın Almak İçin TIKLAYINIZ

Evolite Thor Superlite 1000 -18 Derece Derece Uyku Tulumu

Evolite Thor Superlite 1000 -18 Derece Derece

-18 Derece dayanıklılığı bulunan Evolite markalı uyku tulumu, taşınması kolay bir şekilde tasarlanmış olup oldukça küçük hacimlidir. Mikro fiber dolgu malzemesi kullanılan bu üründe nefes alabilir, bunaltmayan iç kumaş yer alırken fermuar ısı yalıtımına engel olmamaktadır. Çünkü fermuar padı elyaf dolgulu olarak üretilmiş durumda. 215 cm uzunluğu, 75 cm genişliği bulunan ürün yalnızca 1KG ağırlığa sahiptir.

 • Ürün 10.01.2019 tarihi itibarıyla Kamperest’te 713.00 TL’ye satılmaktadır.
 • Satın Almak İçin TIKLAYINIZ

Husky Ladies Motion -20 Derece Uyku Tulumu

Husky Ladies Motion -20 Derece

Husky imzası taşıyan Ladies Motion modelindeki bu ürün -20’ye kadar düşen sıcaklıklarda kullanılabilir. 85 cm genişlik ve 210 cm uzunlukla birlikte geliyor. Çift katmanlı bu uyku tulumunun 3.katmanı gövde bölümüyle ayak bölümünü kapsar şekilde tasarlanmış durumda. Dış katmanı suya dayanıklı olarak gelen uyku tulumunun iç katmanı ise pamukla eş değer olarak görülen polypongee isimli malzemeden üretilmiştir.

 • Ürün 10.01.2019 tarihi itibarıyla Kamperest’te 672.00 TL’ye satılmaktadır.
 • Satın Almak İçin TIKLAYINIZ

Husky Anapurna Lady -28 Derece Uyku Tulumu

Husky Anapurna Lady -28 Derece

Aşırı soğuklarda tercih etmenizi tavsiye ettiğimiz tek uyku tulumu kesinlikle Husky Anapurna olmaktadır. Hollowfibre’den imal edilen söz konusu tulum kaz tüyüyle eş değer kaliteyi taşımaktadır. Özelllikle dağcılık sporuyla uğraşanlara önerdiğimiz bu tulum geceleri rahat bir şekilde uyumanızı sağlayacaktır. Su geçirmeyi engelleyen bu ürünün iç kısmında eşyalarınızı koymak için büyük cebe, dış kısmında ise küçük bir cebe sahiptir. 220 cm uzunluk, 85 cm genişliğindeki Husky Anapurna Lady -28C uyku tulumu -19 dereceye kadar konforlu bir uyuma sağlamaktadır.

 • Ürün 10.01.2019 tarihi itibarıyla Kamperest’te 750.00 TL’ye satılmaktadır.
 • Satın Almak İçin TIKLAYINIZ

Uyku tulumu tavsiyeleri 2019 ile ilgili vereceğimiz bilgiler bu şekilde sıralanıyor. Eğer sizin kullanıp memnun kaldığınız veya kalmadığınız ürünler varsa yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

>> Uyku Tulumu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net