Kampçıyız.Net

Kış Kamp Malzemeleri Listesi

01.02.2019
Kış Kamp Malzemeleri Listesi

Kamp, her mevsim farklı güzellikler sunar. Hep yemyeşil gördüğümüz doğayı birde beyazlar içerisinde görmek hepimizi heyecanlandıracaktır. Peki kış kampında nelere ihtiyacımız var? Kış kamp malzemeleri listesi nedir? İşte kış kampı yapmak isteyenler için hazırladığımız o liste. Bunlar olmadan kesinlikle kış kampına çıkmamanızı öneriyoruz.

Kış Kampı Malzeme Listesi

Kış Kamp Malzemeleri Listesi

Kış kampı malzeme listesini baştan aşağı her türlü şart ve koşulu düşünerek oluşturduk. Bu şartlar altında beyazlar içerisinde çok rahat kamp yapabilirsiniz. Fakat dediğimiz gibi listedeki ürünleri eksiksiz bir şekilde edinmeniz gerekiyor. Peki kış kamp malzeme listesi nasıl? Haydi bakalım.

Kış Kampı Giyim Ürünleri

Kış Kamp Malzemeleri Listesi

Kış kampı malzeme listesinin ilk sırasına giyim ürünlerini eklemeyi düşündük. Çünkü kış kampları için üzerimizi kat kat giyinmemiz değil, en etkin şekilde giyinmemiz önemli. İşte kış kampı giyim ürünleri..

 • Maskeler

Kış kampı malzeme listesinin ilk ürünü kesinlikle maskelerdir. Sürekli dışarıda kalacağınızdan dolayı yüzünüz çok üşüyecektir. Yüz felci geçirmek ise bu işin en tehlikeli yanıdır. O yüzden piyasada çok uygun fiyatlara bulabileceğiniz kar maskelerinden tercih edebilirsiniz.

 • Polipropilen Atlet (2 Adet)

Maskeyle birlikte yüz bölgemizi sıcak tutmayı başarıyoruz. Peki vücut ne olacak? Vücut için birkaç tane giyim ürünü tercih etmemiz gerekiyor. Bunun için öncelikle 2 adet polipropilen atlet alıyoruz.

 • Yün Kazak

Kış kampına çıkmadan önce üzerinizde bulunması gereken bir diğer ürün kesinlikle yün kazak olmaktadır. Sizi soğuktan koruyacak en önemli etkenlerden birisidir.

 • Rüzgarlık 

Kış kamplarında ne olacağı hiç belli olmaz. Birden bire güneşte açabilir, tipi de çıkabilir, kuvvetli rüzgarlar da esebilir. Bu yüzden yanımızda bir tane rüzgarlık bulundurmayı kesinlikle ihmal etmiyoruz.

 • Parka

Rüzgarlığın ardından yanımıza birde parka alıyoruz. Ve bu parkayı kamp süresince asla üzerimizden çıkarmıyoruz.

 • Termal İçlik

Hem pantolon altı, hem de kazak altı için termal içlikler almamız gerekiyor. Buda yine vücut ısısını kaybetmememiz için en gerekli ürünlerden birisidir.

 • Polipropilen Eldiven

Havanın soğuk olması en çok elimize zarar verecektir. Bu yüzden aynı atlette olduğu gibi polipropilen eldiven alıyor ve ellerimizin üşümesini engelliyoruz.

 • Kışlık İç Çamaşırı

Yanımıza almamız gereken bir diğer kış kamp ürünü kışlık iç çamaşırı olmaktadır. Kışlık iç çamaşırıyla birlikte özellikle cinsel organlarımızın soğuğa karşı tepkisini en aza indirebiliriz.

 • Yün Pantolon

Giyeceğiniz pantolon kesinlikle yün veya tüy olmalıdır. Bu sayede dışarıdan soğuk, içeriden sıcak geçirgenliği en düşük seviyeye inecek dolayısıyla üşüme dereceniz daha da yükselecektir.

 • Astarlı Çoraplar

Ayaklarınıza astarlı çorap geçirmeyi ihmal etmeyin. Tek çorap çoğu zaman yetersiz kalacaktır. Bunun için aynı zamanda bir de yün çorap giyin ve ayakkabınızın su geçirmez olmasına özen gösterin.

 • Kayak Botları

Kış kampı için kayak botu kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede ayağınızdan alacağınız soğuk minimum seviyeye inecektir.

Kış Kampı Çadır Ürünleri

Kış Kamp Malzemeleri Listesi

Kış kampı giyim ürünlerimizi bu şekilde tamamladık. Peki gece uykuya dalacağımız çadırımızda kullanacağımız ürünler nasıl olmalıdır? Uykuda hareketsiz kaldığımız için vücut ısımız çok çabuk düşebilir. Buda hipotermi geçirmemize sebep olabilir. Bu sebepten dolayı kış kampı çadır ürünleri seçerken de çok dikkatli olmamız gerekiyor.

 • Kuş Tüyü / Sentetik Dolgulu Uyku Tulumu

Kuş tüyü veya sentetik dolgulu uyku tulumu tercihinden farklı bir tulum asla seçmeyin. Tulumunuz gideceğiniz bölgeye göre değişmekle birlikte (0) – (-15) derece aralığında olabilir.

 • Kışlık Çadır 

Aynı uyku tulumunda olduğu gibi çadırınızda da kışlık çadır tercih etmeniz gerekiyor. Özellikle HUSKY ürünleri bu konuda 1 numaralıdır. Çünkü yazlık çadırlar hava alış noktaları olsun, pencere yoğunluğu olsun dışarıdaki en ufak rüzgarı içeride hissetmenize sebebiyet verir.

 • Cep Sobaları

Cep sobaları kullanarak hem gece uyurken hem de dışarıda gezi esnasında kendinizi sıcak tutabilirsiniz. Çok uygun fiyatla satılmakta olan cep sobaları birçok e-ticaret sitesinde bulunuyor.

Kış Kampı Genel Ürünler

Kış Kamp Malzemeleri Listesi

Kış kampı çadır ürünleri de, giyim ürünleri de tamamen bitmiş durumda. Peki genel ürünler hangileri? Yani çantamızda bulundurmamız gereken diğer ürünler. İşte diğer kış kampı ürünleri…

 • Fener

Kış kamp malzemeleri arasında Feneri kesinlikle çantamızda bulundurmamız gereken bir ürün. Yaz – kış demeden eksik etmememiz gerekiyor.

 • Çakı 

Kış kamp malzemeleri listesinde çakıya da ihtiyacımız var. Özellikle fonksiyoınel olan içerisinde birçok ek parçanın yer aldığı çakıları tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

 • Bandana

Kış kampına çıkmadan önce yanınızda bandana bulundurmayı asla ihmal etmeyin. Sizi soğuktan koruyacak en iyi ürünlerden birisi de bandanadır.

 • Dudak Nemlendiricisi

Hava çok soğuk olacağından dolayı dudaklarınız kuruyup çatlayabilir, buda canınızı acıtacaktır. Bu yüzden kuruyup çatlamaması için önceden önlem almalı ve dudak nemlendiricisi sürmelisiniz.

 • Sıcak Su Torbası

Yanınızda sıcak su torbası bulundurun. Kamp için özel torbalar bulunsa da biz tuluk adı verilen torbaların kullanılmasını öneriyoruz. Kamp ateşinde kaynattığınız sularla bu torbaları doldurabilirsiniz. Bu ürün kış kamp malzemeleri arasında en önemlisidir.

Kış Kamp Malzemeleri Listesi – Tam Liste!

 1. Kar Maskesi
 2. Polipropilen Atlet (2 Adet)
 3. Rüzgarlık
 4. Parka
 5. Polipropilen Eldiven
 6. Kışlık İç Çamaşırı
 7. Yün Pantolon
 8. Astarlı Çorap
 9. Yün Çorap
 10. Kayak Botu
 11. Sentetik Dolgulu veya Kuş Tüyü Uyku Tulumu
 12. Polar Battaniye
 13. Fener
 14. Çakı
 15. Düdük
 16. Kemer – Askı
 17. Bandana
 18. Dudak Nemlendirici
 19. Sıcak Su Torbası

Kış Kampı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kış Kamp Malzemeleri Listesi

Kış kampı, yaz kampından çok farklıdır. Eğer zorluklara ve  soğuğa dayanıklı biri değilseniz asla tavsiye etmiyoruz. Çünkü kesinlikle zevk almayacaksınız. Bu yüzden dirençli kişilerin tercih etmesi gerekiyor.

 • Aşırı soğuklarda lensler donup gözünüze zarar verebilir. Bu yüzden lens yerine gözlük kullanmalısınız.
 • Çadırınızın, çantanızın, montunuzun, ayakkabınızın, uyku tulumunuzun, kısacası tüm fermuarı bulunan ürünlerin fermuarları tamamen kapalı olmalıdır.
 • Çok soğuk havalarda hipotermi riski vardır. Olağanüstü üşüdüğünüzü farkederseniz kesinlikle zorlamayın. İlk olarak bir ateş yakın kendinizi ısıtın ardından ise hemen alandan uzaklaşın.
 • Kış kampına kesinlikle tek çıkmayın. En az 2 kişi olmanız yardımlaşma ve destek açısından gereklidir.
 • Kış kampının ciddiyetini kavrayın ve kesinlikle şakaya gelmeyeceğini bilin. Sonu hipotermi, onunda sonu ölüm olabilir. O yüzden sakın hafife almayın.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net