Kampçıyız.Net

Kampta Ne Yenir?

01.02.2019
Kampta Ne Yenir?

Zihninizi dinlendirmek, yeni maceralara yelken açmak için kesinlikle tercih etmeniz gereken kamp, kampçıların tek meditasyon yöntemidir. Kendinizi yeşilin içerisine atmak hem zihnen, hem bedenen sizin tüm yorgunluğunuzu alacak; negatif enerjinizi orada bırakıp tamamen pozitif enerjiye dolmanızı sağlayacaktır. Peki Kampta ne yenir? Açlık hissi nasıl bastırılır?

Kampta yemek yapmak ile evde yemek yapmak arasında herhangi bir fark yoktur. Çünkü her ikisi de ateş ve gerekli malzemelerle yapılabiliyor. Evin tek farkı kampa göre biraz daha basit olması. Fakat her cefanın bir sefası vardır derlerya, Kampta Ne Yenir? Sorusuna vereceğimiz kamp yemekleri cevapları bu sefayı size en iyi şekilde yansıtacaktır.

Kampta Ne Yenir? – Yiyecekler

Kampta Ne Yenir

Kampta Ne Yenir sorusuna onlarca farklı yemek cevabı verebiliriz. Fakat biz bu yazımızda kampta yapılabilecek en güzel yemeklerden bahsedeceğiz. Bu yemeklerden bazılarını ayrıntılı bir şekilde açıkladık. BURAYA TIKLAYARAK tüm Kamp yemeklerine ulaşabilir, neler yapılabileceğini görebilirsiniz.

Kampta Yemek Malzeme Listesi

Kampta Ne Yenir

Kampta yemek yapmadan önce birtakım yemek malzemelerine ihtiyacımız vardır. Biz tam anlamıyla bir kamp yemeği için malzeme listesi oluşturduk. Siz ihtiyacınız olmayan ürünleri bu listeden çıkarabilirsiniz.

 • Tencere Seti
 • Bıçak
 • Çatal
 • Kaşık
 • Tuz / Baharatlar / Soslar
 • Yiyecekler (Makarna, Tavuk, Balık, Et, Sucuk, Kaşar, Yumurta v.b.)
 • Çakmak
 • Magnezyum Çubuğu
 • Ateş Başlatıcı Çıra
 • Tabak

Bu ürünler kampta yemek yapmak için ihtiyacınızı görecek malzemelerdir. Şimdi kamp yemeklerine bakalım.

Pratik Kamp Yemekleri

Kamp yemekleri listemiz pratik kamp yemekleri ve orta kamp yemekleri olarak 2’ye ayrılmaktadır. Eğer diğer yemek türlerini görüntülemek istiyorsanız alt başlıklara göz atabilirsiniz.

 • Makarna

Kamp Yemekleri - Makarna

Kampta yapabileceğiniz en pratik yemeklerden birisi makarnadır. Kamp ateşini yaktıktan sonra, ateş üzerinde kaynatacağınız suya kişi sayısına göre tuzunu, baharatını atar makarnayı dökersiniz. Belirli bir süre kaynadıktan sonra yemeye hazır. Afiyet olsun 🙂

 • Menemen

Kamp Yemekleri - Menemen

Kampta yapabileceğiniz bir diğer pratik kamp yemeği kesinlikle menemendir. Menemen yapmak basit, fakat menemenin hazırlık aşaması yorucudur. Çünkü soğan, biber, domates doğramak kampta bir hayli zorunuza gidebilir. Doğranan soğan ve biberler kızdırılan yağa atılır, kavrulduktan sonra soğanda kavrulur ve ardından domates dökülür. Domateslerde hafif renk atmaya başlayınca yumurtayı kırabilirsiniz.

 • Yumurta

Kamp Yemekleri - Yumurta

En pratik kamp yemeği şüphesiz yumurtadır. Yağı döküp 2 tane yumurta kırarak yemeğimizi hazır hale getirebiliriz.

 • Patates Haşlaması – Kızartması

Kamp Yemekleri - Patates

Yine patates haşlaması ve kızartması yapmak kampta yapılabilecek en kolay yemeklerden biridir. Fakat patates kızartması için diğerlerine göre daha fazla yağ gerektiği için pek tercih edilmez. Patates haşlamasını ise kaynar suya atarak yapabilirsiniz.

 • Közde Patates

Ben közde patatese hayır diyecek bir insan tanımıyorum. Hem kolay, hem de efsane lezzeti olan közde patatesleri ekmeğinizin arasına doldurarak yiyebilirsiniz. İsterseniz yumurtayla birlikte pişiredebilirsiniz.

Orta Derece Kamp Yemekleri

Pratik kamp yemekleri yukarıda bahsettiğimiz gibi. Bu kamp yemeklerinin yanı sıra bir de orta derece kamp yemekleri bulunmaktadır. Bu yemekler pratiklere göre bir tık daha zordur.

 • Közlenmiş Patlıcan Salatası

Kampta közlenmiş patlıcan salatası yaparak hem açlığınızı bastırabilir, hem de muhteşem enerji sahibi olabilirsiniz. Yaktığımız kamp ateşinde patlıcanları güzelce közlüyoruz. Ardından ise biber ve domates ekliyoruz. Güzelce karıştırıyoruz. Sonrasında sarımsak koyuyoruz ve ekımeğimizin arasına dolduruyoruz.

 • Şiş Kebap

Kamp Yemekleri - Şiş Kebap

Adını duyar duymaz “off!” diyenleri görür gibiyim. Kampta yenilebilecek en güzel yemeklerden biri şüphesiz şiş kebaptır. Şiş kebap için yanımızda şiş taşıyamayız. Fakat bunun için çadır kazıkları alternatif olacaktır. Uygun fiyatlı, en ince çadır kazıklarıyla bu iş halledilir. Kuzu kuşbaşı etiyle en iyi lezzeti alabileceğiniz şiş kebap için iri iri doğruyoruz. Bıçağın tersiyle sarımsakları eziyoruz ve ardından kabuklarını soyup incecik doğruyoruz. Ardından zeytinyağı, barbekü sok, kişniş tohumu ve taze biberiyeyi ilave edip karıştırıyoruz. Bu sosu teker teker ete yedirip şişe takıyoruz. Ardından da közün üzerine pişirmeye bırakıyoruz.

 • Kumpir

Yine orta derece kamp yemekleri arasında yer alan kumpir, Kampta ne yenir? Sorusuna verilebilecek en güzel cevaplardan biridir. Malzeme çeşitliliği fazla olan kumpir, yaparken sizi biraz yoracak fakat yerken muhteşem hissettirecektir. Patatesleri keskin bir bıçakla birkaç yerden deliyoruz ve alümiyum folyoya sarıp köze koyuyoruz. Güzelce közlendikten sonra orta kısımlarını bıçakla çiziyoruz.

Ardından ise rendelenmiş kaşar peyniri, havuç, kornişon salatalık turşusu, garnitür, mayonez, yeşil ve siyah zeytin, ketçap ürünlerini patatesin içerisine görsel anlamda güzel duracak bir şekilde yerleştiriyor ve afiyetle yiyoruz.

Kampta ne Yenir? sorusuna verilebilecek en güzel cevaplar bunlar. Elbette kamp yemekleri saymakla bitmez. Bu yüzden hepsini derlediğimiz Kamp Yemekleri sayfamıza göz atmanızda fayda var.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net