Kampçıyız.Net

Çadır Nasıl Aydınlatılır? Kamp Aydınlatması Nasıl Yapılır

28.07.2019

Doğada kamp yaptığınızda akla gelmeyen fakat en büyük ihtiyaçlardan birisi aydınlatmadır. Özellikle uzun süreli kamplarda telefon şarjları tükeneceğinden dolayı fener uygulaması çok sık kullanılamamaktadır. Peki çadır aydınlatması ve kamp aydınlatması için neler kullanılabilir? İşte detaylar…

Çadır Nasıl Aydınlatılır? Kamp Aydınlatması Nasıl Yapılır

Kamp alanını ve çadırı oldukça güzel şekillerde aydınlatmak mümkün. Peki kamp aydınlatmasını nasıl sağlayacağız? İşte kamp aydınlatmasını sağlamak için yöntemler… Bu yöntemleri kullanarak müthiş seviyede aydınlık elde edebilir ve kamplardan alacağınız zevki 2’ye 3’e katlayabilirsiniz.

Çadır Lambası

Decathlon başta olmak üzere onlarca farklı yerden bulabileceğiniz çadır lambaları ağaçtan ağaca iç çekip astığınızda hem kamp alanını hem de çadırı oldukça iyi bir şekilde aydınlatacaktır. Ben sadece çadır içini aydınlatmak istiyorum diyorsanız bu durumda çadırın tepesinde yer alan çengele takabilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlı olan çadır lambaları pille çalışmakta olup bir pil sürekli yanmada dahi oldukça uzun süre dayanabilmektedir.

Ateş

Kampların vazgeçilmezi olan ateş, yine kamp alanını aydınlatmak için kullanılabilecek en doğal yöntemdir. Tabi çadır içerisinde yakmak gibi bir çılgınlık yapmadığınız sürece riski yoktur. Büyük kamp ateşleri hem alanı hem de çadır etrafını aydınlatıp, etraf hakkında bilgi sahibi olmanız ve tehlikelerden korunmanız için oldukça mantıklı bir uygulamadır.

El Feneri

El feneri kullanmak yerine çadır lambası kullanılsa da yine el fenerleride oldukça güzel iş görmektedir. Özellikle silindir tarzdaki el fenerlerini ağaçtan ağaca gereceğiniz iplere ışık bölümü yere bakacak şekilde astığınızda müthiş bir aydınlatma sağlayacaktır. El fenerini ne kadar yükseğe takarsanız, o kadar iyi aydınlatma sağlayabilirsiniz.

Kafa Lambaları

Bir yerlere bir şey asmak veya elinizde tutmak istemiyorsanız kafa lambası kullanabilirsiniz. Kafa lambaları, günümüzde en çok kullanılan kamp malzemelerinden biridir. Orman içerisinde veya karanlık alanlarda yürürken kullanabileceğiniz gibi, bunun yanı sıra yine etraf aydınlanmasında da yüksek yerlere asarak kullanabilirsiniz.

Ay Işığı

Kamp alanları için en iyi aydınlanma yöntemi ay ışığıdır. Tabi bunu siz yapamazsınız fakat ay ışığında oturup çay / kahve / alkol tüketmeden kesinlikle kampınızı bitirmeyin. Sevgilinizleyseniz oldukça romantik, arkadaşınızlaysanız dertleşmek için loş bir ortam ay ışığıyla mümkündür. Tüm bunların yanı sıra ay ışığı üzerinizdeki tüm negatif enerjiyi alarak pozitif enerji yüklenmenizi sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net