Kampçıyız.Net

Aile Kamp Çadırı Fiyatları 2019 – Tavsiyeler

08.01.2019
Aile Kamp Çadırı Fiyatları 2019 – Tavsiyeler

Aile ile kamp yapmak, gerçekleştirilecek olan aktivitelerden en iyisidir. Kendinizi doğaya bırakmanın, kuşların ve böceklerin sesleriyle doğayı dinlemenin keyfi başka hiçbir şeyde yoktur. Aile ile kamp yaparken bir takım malzemelere ihtiyaç duyarız. Peki nedir bu malzemeler? Bu malzemeler nereden tedarik edilir? İşte Aile kamp malzemeleri ve aile kamp çadırı fiyatları …

Aile Kamp Çadırı Nasıl Olmalıdır?

Aile kamp çadırı seçerken dikkat etmeniz gereken birçok nokta bulunuyor. Direkt olarak aile kamp çadırı diye geçen ürünlere yönelmeden önce bunları okumanızda fayda var. Bunları okumadan aile çadırı fiyatları araştırmanıza hiç gerek yok. Aksi takdirde mağduriyet yaşayabilirsiniz. Eğer bunları okumak istiyorsanız alt başlıklarda fiyatı bulabilirsiniz. Fakat ben okumanızı öneriyorum.

Aile kamp çadırı kişi sayısına bağlı olarak +4 kişi olmalıdır. Eşiniz, siz ve çocuğunuz 3 kişilik alana sığacaktır fakat çadır seçimi yapılırken hep 1 kişi fazlası için seçim yapılmalıdır. Bunun temel sebebi ise 3 kişilik çadırlar 3 kişinin sıkışık bir şekilde uyumasına olanak tanıyor. Buda uyurken rahatsız edebilir. Fakat 4 kişilik çadırlarda yayıla yayıla rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz  Aile kamp çadırı fiyatları ise bu noktada değişim göstermektedir. 3 kişilik ürünler doğal olarak 4 kişiliklerden uygun fiyatla satılacaktır.

Aile Kamp Çadırı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aile kamp çadırı seçerken dikkat etmeniz gereken ve asla atmanızı tavsiye etmediğimiz birkaç nokta bulunuyor. Eğer bunlardan herhangi biri atlarsanız zararını görebilirsiniz. O yüzden dikkatli okumakta fayda var. Aile kamp çadırı fiyatları konusuna geçmeden buna da değinmemiz gerekiyor. Şimdi sıra sıra aile kamp çadırında dikkat edilmesi gereken unsurları ele alalım.

Dış Tente

İlk olarak çadırın dış tentesi büyük oranda önem taşımaktadır. Çünkü sabah güneşi, akşam olası bir yağmuru engellemeniz gerekiyor. Bu hususta dış tentesi kalın olan ürünlere yönelin. Ayrıca olabildiğince kapalı renkler tercih etmeye özen gösterin. Çünkü kapalı renkler sabah güneşini çadırın içerisine almaz ve güneş doğar doğmaz uyanmak zorunda bırakmaz.

Havalandırma & Pencereler

Özellikle aile çadırlarında en çok dikkat edilmesi gereken konu kesinlikle havalandırma ve pencerelerdir. Çünkü fazla kişi kalınacağından dolayı içeride inanılmaz bir nefes yoğunluğu oluşacak ve dolayısıyla oksijen azalacaktır. Buda beraberinde nefes alıp vermekte güçlük ve daralma meydana getirecektir.

En az 3 pencereli çadırları tercih etmenizi öneriyoruz. Pencereler dış tentede yer almaktadır. Çadırın iç tentesi ise direkt olarak havalandırmalı delikli yapıdan oluşmalıdır. Bu sayede pencerelerden gelen hava direkt olarak içeriye etki edecektir. 3 pencereli çadırlarda kullanmak istemediğiniz pencereyi kapatabilirsiniz.

Poller

Aile ile kamp yapmanın ne kadar zevkli olduğundan yazının başında bahsettik. Bu zevkli kamp aktivitesi kabusa dönüşmesin diyorsanız kesinlikle pollerin sağlam olduğundan emin olmalısınız. Peki pollerin sağlam olduğu nasıl anlaşılır? Pollerin sağlam olduğunu anlamak için deneme şansınız varsa olabildiğinde eğip bükmelisiniz. (sıfıra sıfır olmasa da 100 derecelik açı yeterli olacaktır) Bu şekilde sağlamlığını da kanıtlamış olursunuz.

Bagaj

Çadırın iç bölümü kadar bagaj bölümü de önemlidir. Özellikle sandalyeleri ve masaları koyacağınız kadar alan olması güzel bir sabah kahvaltısı ve akşam yemeği yemek için birebirdir. Güneşli havalardan korunmak içine gölgelik olarak kullanılabilir. Tabi en önemlisi ailecek gittiğiniz kampta eşyalarınızın güvenli bir şekilde bagajda durması sağlanmalıdır. Aksi takdirde iç bölüme alarak iç hacmi daraltır ya da dışarı koyarak güvenliğini sarsarsınız.

Kazıklar

Kazıklar çok büyük önem taşıyor diyemeyiz. Çünkü ek olarak tekil bir şekilde satın alabiliyorsunuz. Yani sırf kazık için beğendiğiniz çadırdan vazgeçmek saçma olacaktır. Kazıkların çok kolay eğilip bükülmemesine dikkat edin. Bunun yanı sıra toprağa gömeceğiniz kazıkların çadırınızı rüzgardan koruyacak en büyük etken olduğunu aklınıza yazın ve ona göre bir sağlamlık testi uygulayın.

Aile Kamp Çadırı Fiyatları 2019

İnternet üzerinde yer alan e-ticaret siteleri ve kamp mağazalarına baktığımızda aile kamp çadırı fiyatlarının bu yıl çok yüksek seviyelerde seyrettiğini görüyoruz. Tam donanımlı bir aile kamp çadırı almak istiyorsanız 1.500 TL’yi gözden çıkarmalısınız. Eğer ihtiyacımı görsün diyorsanız bu durumda 800 – 1000 TL gibi rakamlar boy göstermektedir. Hemen alt başlıkta hangi çadırı alacağınızın tavsiyesini verdik.

Aile Kamp Çadırı Tavsiyeleri 2019

Aile kamp çadırı denilince akla ilk gelen marka şüphesiz Quechua’dır. Decathlon’dan ulaşabileceğiniz Quechua markalı söz konusu aile kamp çadırları farklı fiyat ve kalitelerle gelmektedir. Eğer kaliteli bir çadır arıyorsanız Quechua’dan farklı bir çadır modeli tercih etmemenizi öneriyoruz.

Ucuz Aile Kamp Çadırı Fiyatları

Aile kamp çadırı tavsiyelerinden ucuz – orta yollu ve pahalı çadırları inceleyelim. Sadece Quechua markalı çadırları ele alıyoruz. Bunun en temel sebebi ise en kaliteli ürünlerin Quechua tarafından üretilmesinden kaynaklanıyor.

Quechua Arpenaz 4 Aile Kamp Çadırı

En uygun fiyatlı aile çadırı olarak dikkat çeken Quechua Arpenaz 4 ile aile kamplarınız çok konforlu olmasa da idare edecek kadar kendini gösterebilir. Geniş bagajı ve iç hacmi bulunan 4 kişilik bu aile çadırıyla birlikte yıllarca kamp atabilirsiniz.

Kolay bir şekilde kurulabilen Quechua Arpenaz 4 aile çadırı renklerle işaretlenmiş direklerin birleştirilmesiyle birlikte kurulmaktadır. 2 kişi çok rahat bir şekilde kurabilirsiniz. 3.9 metrekarelik oturma alanı yer alan ürünün 210×240 cm boyutlarında 1 odası dikkat çekmektedir.

Silindir şeklindeki 13 cm genişliği ve 57 cm uzunluğu bulunan taşıma çantasıyla birlikte fazla alan kaplamadan istediğiniz yere taşıyabiliyorsunuz.

Ürün saatte 50 km/h rüzgara kadar dayanıklılık göstermektedir. Aynı zamanda 200 mm su/sa/m2 kadar su geçirmezlik garantisi bulunmaktadır. En önemlisi ağırlığı ise 6.5 kilogramdır.

Quechua Arpenaz 4 Aile Çadırı Fiyatı – 549.99 TL

Quechua Arpenaz 4 Aile Çadırı Almak İçin TIKLAYINIZ

Orta Fiyatlı Aile Kamp Çadırı Fiyatları

Bahsi geçen ürün en uygun fiyatlı aile kamp çadırı olmaktaydı. Şimdi ki bahsedeceğimiz ürün ise diğer ürüne göre çok daha geniş ve kaliteli yapıya sahip şekilde geliyor. Yine Quechua markalı bu ürün aile kamp çadırı fiyatları başlığı altında dikkat çekiyor.

Quechua Arpenaz 4.1 Aile Kamp Çadırı

Quechua’nın bir diğer aile çadırı ise 4.1 aile çadırı olarak dikkat çekmektedir. Tek odası ve oturma alanı bulunan 4 kişilik bu aile çadırı ise diğer çadıra göre çok daha moderndir. Aynı zamanda daha yüksek ve daha kaliteli malzemelerden üretilmiştir.

Ürünün 5 metrekarelik net oturma alanı bulunurken 210 x 240 cm genişliğinde odası yer almaktadır. Kolay bir şekilde kurulabilen bu ürünü 2 kişi rahatlıkla kurabilirsiniz. Yine diğer üründe olduğu gibi direkler renklerle işaretlenmiş bir şekilde gelmektedir.

Oturma alanı üzerindeki dış tente havalandırma için en ince ayrıntısına kadar dizayn edilirken, rutubeti tamamıyla engellemektedir.

50 km / h rüzgara kadar dayanıklılık gösteren Quechua Arpenaz 4.1 aile çadırı 200 mm / su / m2 su geçirmezlik testinden başarıyla çıkmıştır. 60x24x24 cm boyutunda taşıma kayışıyla birlikte satılan ürün 9.8 kg ağırlığa sahiptir.

Quechua Arpenaz 4.1 Aile Çadırı Fiyatı – 799.99 TL

Quechua Arpenaz 4.1 Aile Çadırı Almak İçin TIKLAYINIZ

Pahalı – Kaliteli Aile Kamp Çadırı Fiyatları

Aile kamp çadırı fiyatları arasında pahalı ürünlerde bulunuyor. Pahalı ürünler her zaman kaliteli olmaz. O yüzden pahalı diye her ürüne yönelmeyin. Alabileceğiniz en etkin ve kaliteli ürün bu.

Quechua Air Seconds 4.1 Aile Kamp Çadırı XL

Aile kampı için bahsettiğimiz diğer 2 ürün ortalama sınıf bir ürün olurken bu ürün aile kamp çadırları arasındaki en iyi üründür. Fiyatı tuzlu olsa dahi sizi onyıllarca idare edebilmektedir. Buda uzun yıllara yaydığınızda fiyatını amorti ettiğini göstermektedir.

Ürün muhteşem bir havalandırma sistemiyle gelmekte olup, sizi kesinlikle memnun edecek kalitede üretilmiştir. Ürün içerisinde daralmanızın mümkünatı bulunmamaktadır. Yani daralmamanız için gerekli her şey yapılmıştır.

6.5 metrekarelik net oturma alanı yer alan ürünün 210 x 280 cm’lik odası bulunmaktadır. Çok kolay ve hızlı bir şekilde kurulan ürün hepsi bir arada şişirilebilen yapıyla gelmektedir. Bu sayede tek kişi kolaylıkla kurabilmektedir.

Oturma alanının hemen üst bölümünde havalandırmayı sağlayan dış tentesi ve sineklikli penceresi bulunan ürün tamda dikkat edilmesi gerekenlerde bahsettiğimiz çadır özelliklerine sahiptir.

Saatte 60 km ile esen şiddetli rüzgarlarda dahi dayanıklık gösteren bu ürün 200 mm /su/saat/metrekare su geçirmezlik özelliğine sahiptir. Onyıllarca rahatlıkla kullanabilecek olduğunuz bu ürün kalite anlamında eşsizdir.

Quechua Air Seconds 4.1 Aile Çadırı Fiyatı – 1.799,99 TL

Quechua Air Seconds 4.1 Aile Çadırı Almak İçin TIKLAYINIZ

Aile kamp çadırı fiyatları ve aile kamp çadırı tavsiyeleri bu şekilde sonlanıyor. Sizinde ekleyeceğiniz bir şey varsa yorum bölümünden eklemelerinizi yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net