Kampçıyız.Net

Mudurnu Gezi Rehberi

02.02.2019
Mudurnu Gezi Rehberi

Mudurnu, Bolu’ya bağlı ve Bolu merkeze tam olarak bir saatlik uzaklıktadır. Tarih kokan Mudurnu bir Anadolu kasabasıdır. Tarihi yapısı ve mimari yapısıyla göz dolduran tarihi pek çok ahşap eve sahiptir. Ayrıca tertemiz havası ve çevresinde irili ufaklı küçük gölleri de bulunan küçük bir beldemizdir.

Mudurnu Gezilecek Yerler

Mudurnu da bulunan çoğu eski tarihe sahip yerler yeniden restore edilerek otele dönüştürülmüştür. Bu tarih kokan otellerin yanında ayrıca yeni inşa edilen oteller de mevcut. Bazı Mudurnu otelleri ise yemyeşil dağların eteklerinde kurulmuş olup ormanlarla iç içe yapılmışlardır. Mudurnu, Bolu’ya bağlı ve Bolu ilçesine tam olarak 50 km. uzaklıkta bir olan tarih kokan bir beldedir. O kadar güzel olan Mudurnu yemyeşil dağları ve tarihi konakları ile ünlü bir tarihi yerdir. Mudurnu yemyeşil ormanları, serin yaylaları, Abant, Gölü Sülüklü Gölü ve Kara murat Gölleri bulunmaktadır. Belde de o kadar çok gezilecek yer bulunmaktadır.

Mudurnu Gezi Rehberi

Ayrıca Mudurnu da sıcak su kaynakları, Osmanlı döneminden kalma tarihi hamamları ve sokakları ile görülmeye değerdir. Göl kenarında yürüyüşe çıkabilirsiniz, Mudurnu da bulunan tarihi yerleri gezebilirsiniz, tarih kokan Mudurnu sokaklarında yürüyüş yapabilirsiniz, harika pazarında alışveriş yapabilirsiniz, Mudurnu saat kulesini görebilirsiniz. Ayrıca Mudurnu da bulunan Şeyhül Ümran Tepesi görülmeye değer eşsiz yerlerden biridir.

Mudurnu Nerede?

Mudurnu ya ulaşım çok rahattır. Üç farklı yönden gelen yolların birleştiği ortak bir yerde bulunan Mudurnu Bolu’ya 52 km uzaklıkta olup, İstanbul’a ise yaklaşık olarak 296 km uzaklıktadır. Mudurnu Ankara arası ise Bolu üzerinden gidilirse eğer 244 km, Nallıhan üzerinden gidilirse 208 km uzaklıktadır. Bolu, Mudurnu kara yolundan ayrılan yol Abant’a doğru gitmekte olup, Abant, Mudurnu arası ise tam olarak 19 km olup ulaşım Mudurnu ya çok kolaydır.

Mudurnu Ne Zaman Gidilmeli?

Mudurnu Gezi Rehberi

Karadeniz’in en güzel yerlerinden biri olan Mudurnu, tarih kokan o güzel sokakları ve tarihi evleri, yemyeşil ormanlarıyla en gözde yerlerden biridir. Ayrıca tarihi kaplıcaları ve Osmanlı kalesiyle, gerçekten görülmeye değer turistik yerlerden biridir. Mudurnu o kadar güzel bir iklime sahip ki yılın her mevsiminde ziyaret edilebilir. Osmanlı tarihine sahip olan bu belde tarih kokan konaklarıyla her mevsim misafirlerini karşılamaktadırlar. Buraya yaz ayında geldiyseniz eğer, sıcaktan hiç şikayet etmezsiniz, çünkü oldukça serin bir beldedir. Eğer kış ayında geldiyseniz mevsimin soğuğunu ve en önemlisi karını burada bulabilirsiniz.

Mudurnu Nerede Kalınır?

Mudurnu da kalınabilecek birçok farklı tarihi konaklar ve evler bulunmaktadır. Mudurnu, hafta sonu ziyaretleriniz için bile uygun turistik yerler arasında bulunmaktadır. Eğer hafta sonunuzu Bolu Mudurnu’da geçirmek isterseniz sizi bekleyen pek çok gezilecek yer bulunmaktadır. Yılın her mevsiminde hizmet veren birçok Mudurnu otelleri bulunmaktadır. Ayrıca Mudurnu otellerinin fiyatları da oldukça uygundur.

Mudurnu Gece Hayatı

Mudurnu Gezi Rehberi

Yılın her mevsimi gezilecek bir yer olan Mudurnu da gece hayatı da çok güzel ve oldukça da sakin geçmektedir. Sakinlik ve huzur arayanlar için Mudurnu kafe ve otelleri tam size göre, gündüz gezilecek mekanları ve gecede kafeleri, barlarıyla Mudurnu harika bir tatil beldesidir. Üstelik her mevsim tercih edilmesi de turistlerin daha çok ilgisini çekmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net