Kampçıyız.Net

Milas Gezi Rehberi

04.02.2019
Milas Gezi Rehberi

Günümüze kadar uzanan tarihi, kültürü ve doğal güzellikleri ile Milas, tatilciler için vazgeçilmez güzelliklerden bir tanesidir. Doğa ile baş başa kalabileceğiniz saklı cennetlerle dolu bir belde olan Milas, kendisini keşfedilmeye değer kılmaktadır. Beldeyi ziyaret eden tatilcilerin diğer sene tekrar gelmesini sağlayan bir havası vardır. Deniz manzarası ayrı, Bafa gölü ayrı seyir zevki sunmaktadır.

Milas Nerede?

Milas, Türkiye’nin en batısında olan Ege bölgesinde bulunan Muğla’nın ilçelerinden bir tanesidir. Muğla’nın en büyük ikinci ilçesidir. Ege denizine olan kıyısı ile tatilcilerin tercih sebeplerindendir.

Milas Ne Zaman Gidilmeli?

Sakin ve şirin olan beldeye ziyaret yaz aylarında oldukça yoğundur. İkliminin Akdeniz iklimi olduğundan aslında yılın çoğu zamanı ziyarete uygundur. Uzun bir tatil yapmak isteyenler için ilkbahar sonları, yaz ve sonbahar ortalarına kadar burada tatil yapmak mümkündür. Mayıs, temmuz, ağustos ve eylül aylarında yapılan festivallerde tercih edilen dönemlerden olmaktadır.

Milas Nerede Kalınır?

Uzun kıyı şeridi ve Bafa gölü gibi doğal güzellikleri olan Milas’a gelen tatilcilerin konaklama seçenekleri de tercihlere göre değişiklik göstermektedir. Denize girmek isteyen tatilciler sahil şeridinde konaklamak isteyecektir. Doğa yürüyüşü veya tırmanış yapmak isteyenlerinde seçenekleri buna uygun konaklama olacaktır. Belde de herkes için düşünülmüş konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Oteller, pansiyon ve kamp alanları ile konaklama seçenekleri oldukça fazla durumda.

Milas Gezilecek Yerler

Plajları, antik kentler, doğal güzellikleri ve tarihi eserleri ile saklı cennetlerden bir tanesidir. Muğla’nın diğer ilçeleri kadar göz önünde olmaması bu doğal güzelliklerin saklı kalmasına sebep olmuştur. Sakin ve huzurlu bir tatil arayanların tercih ettiği yer olarak bilinmektedir.

Milas’ın Kızılbayır eteklerinde bulunan euromos antik kenti bulunmaktadır. En iyi korunan Zeus Lepsynos tanığı bu antik kentte bulunmaktadır. Bafa gölü milli parkı da etrafındaki antik kentlerden sonra bölgede ilgi çeken yerler arasındadır. Antik kentlerden sonra bu gölü de ziyaret edebilirsiniz. Milas’a 5 kilometre uzaklıkta bulunan Beçin kalesi de manzarası ile görenleri etkilemektedir.

1394 yılında yapılan Firuz Bey Camii günümüze kadar özelliklerini koruyan yapılar arasında yer almaktadır. Dış cephesinde kullanılan mavi damarlı mermer ve kubbenin tamamında kullanılan kurşun kaplanmıştır. Milas’ta bulunan Milas müzesinde ilçe sınırları içerisinde bulunan eserler sergilenmektedir.

Milas Gece Hayatı 

Milas gece hayatı yakınlarındaki Bodrum ve Marmaris kadar hareketli değildir. Onlara nispeten daha sakin ve sessiz geçmektedir. Kafe ve barlardan oluşan eğlence hayatı genellikle yapılan canlı müzikler ile hareketli hale gelmektedir. Kamp alanlarında yakılan kamp ateşi etrafında doğa ile baş başa kalabilirsiniz. Dinlenmek için tercih edilen bölge tam anlamıyla dinlenmenizi sağlayacaktır. Milas ilçe merkezi kadar sahilde bulunan barlarda tercihleriniz arasında olabilir. Bulunan barlarda alkollü ve alkolsüz içki seçenekleriyle sahilin tadını çıkarabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net