Kampçıyız.Net

Maşukiye Gezi Rehberi

02.02.2019
Maşukiye Gezi Rehberi

Sakin ve doğa ile iç içe bir tatil için çokça tercih edilen Maşukiye oldukça ilgi çekici mekanlardan biridir. Dinlenmek ve yaşadığı stresi azaltmak isteyenler için oldukça müsaittir. Genellikle aile ile gidilen bir yer olduğu için güvenli ve sakin bir yer olan Maşukiye maşuk yani aşık anlamına gelmektedir.

Maşukiye’ye yeni evli çiftler de gelmektedir. Yöre halkı tarafından Aşıklar Köyü olarak dillendirdikleri Maşukiye doğası itibariyle zamanla tam bir aşk yuvası haline gelmiştir.

Maşukiye Nerede?

Maşukiye Gezi Rehberi

Kocaeli ilinde yer alan Maşukiye Sapanca Gölünün kıyısında, Kartepe’nin eteklerinde yer almaktadır. İzmit’e 20 kilometre uzaklıkta olup, özellikle organik ürünleri ve şelalelerle kaplı alabalık restoranları ile oldukça ünlü bir hale gelmiştir. Bu denli uğrak hale gelen Maşukiye, İstanbul, Sakarya, Bursa gibi şehirlerin kendine yakınlığını avantaj olarak kullanmaktadır. Büyükşehirlerde yaşayan insanlar kısa süreli kaçamak yapmak için bu bölgeyi kolaylıkla tercih etmektedir.

Maşukiye Gezilecek Yerler

Doğasıyla adeta bir cenneti andıran Maşukiye’de gezilecek yerler oldukça fazladır. Alabalık tesisleri, doğa ile iç içe restoranları, lezzetli kiraz bahçeleri, meyve sebze pazarları Maşukiye’de sık görülen mekanlardır. Sapanca Gölü’nün kıyısında olması itibariyle ulaşım açıdan birçok yere yakındır. Gezilecek yerler arasında ilk sıralarda Kirazlı Yaylası ve Aygır Deresi vardır.

Kirazlı Yaylası büyük bir piknik alanı olmakla birlikte İzmit Körfezi ve Sapanca Gölü manzarasıyla süslenmiş cenneti andıran bir yayladır.

Aygır Deresi Kartepe’nin zirvesinde başlayıp Maşukiye’ye uzanan mucizevi ve büyüleyici görüntüsüyle insanları etkilemektedir. Dere boyu alabalık tesisleri yer almaktadır. Saklı Bahçe Restoran bu müthiş doğaya tanıklık etmek ve dinlenmek için oldukça müsait bir yerdir.

Maşukiye Nerede Kalınır?

Maşukiye Gezi Rehberi

Maşukiye ve çevresinde konaklama yapabilecek pek çok otel ve pansiyon bulunuyor. Her bütçeye hitap eden konaklama seçeneklerini içeren Maşukiye’de lüks otellerin yanı sıra butik oteller, pansiyonlar da bulunur. Doğa ile iç içe bir tatil isteyenler için kamp seçeneği bile mümkün olabilir. Günlük, haftalık, aylık hatta yazlık kiralanabilecek pansiyonlar ve evler bulmak mümkündür.

Maşukiye Ne Zaman Gidilmeli?

Maşukiye dört mevsim gidilebilecek nadir yerlerden biridir. Yazın sıcaklardan bunalan serin ve temiz bir hava almak isteyenlerin sıkça tercih ettiği Maşukiye, aynı zamanda kışın da uğrak yerlerdendir. Kartepe Kayak Merkezi’ne yakınlığı dolayısıyla kış aylarında kar yağışı da görülür. Sıklıkla bahar ve yaz dönemlerinde tercih edilir.

Maşukiye Gece Hayatı

Maşukiye Gezi Rehberi

Maşukiye gece hayatı bakımından oldukça sönük bir mekandır fakat Kartepe’ye olan yakınlığı çok büyük bir avantaj olmuştur. Kartepe’de bulunan eğlence merkezleri ve barlar Maşukiye’de ki tatilcilerin uğrak yerleri haline gelmiştir. Gidilecek yerler arasında alternatiflerde Green Park Otel Bar, Nicomedia Bar, Körfez Bar, Vizyon Pub, The Wall and The Roof, Crash Borsa Bar bulunmakta ve sık tercih edilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net