Kampçıyız.Net

Lara Gezi Rehberi

02.02.2019
Lara Gezi Rehberi

Lara, Antalya’ya bağlı bir yerdir. Genellikle turist ağırlıklı olan bir ilçedir. Yazları sıcaktır ve turistlerin tercih ettiği yerdir. Lara’da genellikle Rus kökenli turistler bulunmaktadır. Lara’nın denizi temizdir. Baktığınızda dibi gözükecek kadar berraktır. Her bütçeye uygun tatil yeri denilebilir.

Lara Gezilecek Yerler

Lara’ya geldiğinizde gezecek yerler aslında yeterince fazladır. Geldiğinize pişman olmayacağınız ve sıkılmayacağınız bir yer. Altınkum Plajına gittiğinizde kum taneleri altın gibi incecik duruyor olacaktır. Güzelliği sizi görür görmez etkileyecektir. Altınkum Plajı aynı zamanda da Lara Plajı olarak da bilinmektedir. Lara Plajına gittiğinizde kızılçam ağaçları eşliğinde bu güzelliğin tadını çıkarın. Lara plajındaki kumların şifa olduğu da söylenir. Romatizma hastalıklarına iyi geldiği söylenmektedir. Düden Şelalesi de mutlaka görmeniz gereken yerdir. Şelaleyi görmeye gittiğinizde 40 metreye yakın falezlerden akan suyun ferahlığını ve rahatlatıcılığını hissedeceksiniz.

Lara Nerede?

Lara Türkiye’nin güneyinde kalmaktadır. Akdeniz Bölgesinde bulunmaktadır. Antalya iline bağlıdır. Muratpaşa ilçesine bağlıdır. İlçe merkezine 4 kilometre mesafededir. Antalya kent merkezine ise 18 kilometre mesafededir. Antalya’ya geldiğinizde de otobüslerle veya servislerle gidebilirsiniz.

Lara Ne Zaman Gidilmeli?

Lara’ya sıcak havalarda gidilmesi aslında daha iyidir. Yazın gittiğinizde güneşin parlak ışıkları denize kuma yansıdığında sizi kendine daha çok çeker. Denize girdiğinizde sıcak suyun tadını çıkarırsınız. Güneşin altında dilediğiniz gibi güneşlenebilirsiniz. Hazirandan itibaren yoğun olmaya başlayan bir yerdir. Lara’da sakin zamanlarda olmak istiyorsanız sezon açılışına veya kapanışına yakın gitmenizde fayda vardır.

Lara Nerede Kalınır?

Lara’da oteller ve pansiyonlar bulunmaktadır. Her türlü tercihe göre konaklama yerleri vardır. Her bütçeye göre de pansiyonlar bulunmaktadır. Plaja yakın olmak istiyorsanız deniz kenarlarında olan otelleri veya pansiyonları tercih edebilirsiniz. Konaklama yerleri genellikle deniz kenarının çevresinde bulunurlar.

Lara Gece Hayatı

Lara gündüzleri olduğu gibi geceleri de güzeldir. Gündüz plaj olan yerlerde geceleri partiler yapılmaktadır. Geceleri DJ eşliğinde çalan müzikte açık havada eğlenilmesi genellikle tercih edilendir. Açık alan yerine kapalı alanlarda eğlenmek isteyenler için de yerler mevcuttur. Yerli ve yabancıdan çok gençlerin tercih ettiği yerdir. Eğlenmek için güzel ve hareketli bir yerdir. Lara da olan bir kaç gece mekanları şöyledir; Jolly Joker Pub, Inferno, Havana Club, Kalina Bar, Zodiac Bar, Neptuno Bar. Tabi ki bunlar bir kaç örnektir. Eğlenebileceğiniz çok fazla yer bulunmaktadır. Lara tatiliniz gündüz ve gece hareketli ve güzel geçecektir. Tercih etmeniz gereken bir yerdir.

Lara Ne Yenir?

Lara’ya geldiğinizde dilediğiniz türde yemek yiyebilirsiniz. Her türlü damak tadına hitap eden yerler bulunmaktadır. Dileyen yerel lezzetlerden de yiyebilir elbette. Tüm dünya mutfağı bulunmaktır. Yerli ve yabancı turistler olduğundan dolayı her damak tadına uygun menüleri bulunmaktadır. Orada yiyebileceğiniz bir kaç şey; Zeytinyağlılar, Ot kavurmaları, İncir tatlısı, Gavurdağı salatası, Şiş köftesi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net